Rudá mašina (2014)

Dokument se mi hodně líbil. Dobře ucelený počin s emocionálním nábojem, který ukazuje i druhou stranu úspěchu, tlak na hokejisty, kariérní dopad po prohře, odříznutí od rodin ve výcvikovém táboře, což byla hodně silná káva.

Detectorists (2014) (seriál)

Musím napsat, že seriál nemá chybu.

Trestanec (2017)

Vydařený film s vězensko, gansterskou tématikou. Dává podnět k zamyšlení, jak systém dělá z člověka zvíře. Drsný konec je hodně působivý.

Soumrak bohů (1969)

Výborný, Viscontiho film líčí úpadek jedné průmyslové rodiny. Na příkladu rodinných vztahů zdařile analyzuje účinky působení nacionálního socialismu na osobnost a vědomí lidí. Tvůrce ve filmu obratně používá symboly fašismu, pro mě velmi působivý film, který trošku, ale zanedbává historické skutečnosti.

Tomboy: Příběh pomsty (2016) odpad!

Walter Hill má v režisérském křesle, už svá nejlepší léta za sebou. Tento počin tomu zjevně napovídá, nedalo se to dokoukat.

Půlpenny (1974) (TV film)

Skvělá inscenace, které se vám zaryje pod kůži, zpracováním tématu, tak hereckými výkony. Velká škoda, že takové skvosty, již na televizních obrazovkách nedávají. Viděno na ( YouTube).

Svět podle Putina (2017) (seriál) odpad!

Mám rád Stoneovo snímky, ale dokument je dost neobjektivní hraní na ruku Putinovi, se směšnou propagandou. Připadá my to celé jako, kdyby zpovídal Babiše někdo třeba z Lidových novin, nebo některého jiného media, které vlastní.Vůbec mě to nepřipadá dokumentární, ale jenom návštěva s lezením do zadku Putinovi, který o sobě tvrdí, že žije skromně a přitom vlastní několik paláců, luxusních vil, velkou jízdárnu a ze svého zetě udělal podvodem jednoho z nejbohatších lidí na světě.Co mu nelze vytknout je fakt, že je zdatný manipulátor vyškolený v KGB.

Smrtihlav (2017)

Velké očekávání a následně velké zklamání. Necelá polovina je ucelená, zajímavá, skoro bez chyb v druhé začíná záplava nelogičnosti a překrucování historických faktů, které se týkají i odbojové skupiny (Tři králů), kde překroutily všechno, co se dalo o parašutistech ani nemluvně.

Kagemuša (1980)

Mistrovské dílo, jež v nevšedních a přesně promyšlených obrazech ukazuje rozklad starobylého společenského systému. Kurosawa tímto velkolepým, výpravným dilem navazuje na své úspěchy předchozích, starších filmů se samurajskou tématikou.

Příchozí (2016)

Konečně po dlouhé době inteligentní sci-fi, bez zbytečných efektů. Navíc doprovázeno výtečným soundtrackem.