Hodný dinosaurus (2015)

Nic proti animákům, nic proti dinosaurům, ale všechno proti českým dabingu, kterej tahal za uši víc než hlas mladýho Svěráka v Kuky se vrací. Ok, film za to nemůže. Tak když se podívám čistě jen na film, tak mě prakticky vůbec nebavil. Je to teda hodně tím, že tohle je fakt pro hodně malý děti. Né, že by ostatní animáky nebyly, ale tohle bylo tak pro tříletý prcky. Při srovnáním s Croodsovejma, Dobou ledovou nebo třeba UP je tohle tak strašně povrchní a dějově slaboučký, že sem si rači 2. půlku prohlížel Rychlý šípy. Až si tohle přečte moje lepší půlka, tak se na mě pěkně nazlobí, páč to byl její tip :o). Soráč, ale tohle se fakt nedalo :o)

Kolonie (2015)

Masakr jak zvon a asi zatím největší letošní překvapení... O filmu sem vůbec nic dopředu nevěděl, takže o to zajímavější zážitek. Base on true story, tahle hláška mě na začátku trochu vyděsila, ale naštěstí neodradila. Brr, dostat se do takovýdleho tábora, kde vládne pevnou rukou naprostej fanatik, kterej si dává malý kluky. Nyqvist ho s tím jeho severským ksichtem zahrál uplně dokonale, jinej herec by to takle snad ani nemohl dát. Hermióna a Nikky Lauda taky hrajou jako o život. Ke konci je to tak napínavý, že to srdce rozbuší. Konec mi napětím připomínal Tři dny ke svobodě. A celkovej film mi nepřipomínal nic, páč nic podobnýho sem zatím nevěděl. Na konec pro odlehčení taková hláška od Kabátů - Pinočet, hodně čet, Hošimi, trochu míň :o)

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Po strášně dlouhý době sem se každou neděli mrknulý na tenhle 3 dílný seriál z ČR policejního prostředí. Sem hodně moc rád, že podobnýma sériema neztrácím svůj drahocenný čas. Páč tohle je prostě klasický béčko, který natočil dnes již Déčkový rejža Hřebejk. Co se dá vypíchnout, tak množství známých herců, kteří se spolupodíleli na tomhle případu. Co potěšilo, tak zpěvák ze 100 zvířat, kterej zahrál hodně srandovně postavu téměř vysloužilého poldy :o). To je asi tak jediný, co si budu za tejden pamatovat. Prostě to za moc nestojí jako všechny podobný detektivní případy. V tomhle sme zatraceně pozadu oproti třeba USA :o)

Volný pád (1993)

Vůbec ti nerozumím, musíš pořádně vytevírat tu hubu! :o) Jedna z nej hlášek z celýho filmu, dycky si vzpomenu na Fugase, kterej to hlásil na střední, tou dobou ještě lehčí skinhead :o). Douglas, tak tenhle film je ušitej přímo na jeho míry, asi nikdo by to takle nemohl zahrát, páč jeho psycho pohledy se sem neskutečně moc hoděj. Jeho protějšek (Duvall) taky dobrý, ale jeho příběh mě nebral tolik jako příběh Douglasův. Na konci filmu mi bylo hrdiny docela líto, ale bylo to nevyhnutelný. Šumachr je hodně kvalitní rejža, v jehož filmografii má sice obrovský výkyvy (je schopnej natoč dokonalej film, ale i dokonalej průser), ale naštěstí kvalita převládá... Danke.

Lovec: Zimní válka (2016)

Jenom 61%? To se mi zdá sakra málo. Píchly se si rovnou premiéru a překavpivě bylo hodně málo lidí v kině v HK. Od filmu sem čekal koukatelný fantasy s opravdu pohádkovým hereckým obsazením. Dočkal sem se. Pohádka, ve který nechybí snad nic, no možná, že bych tam dal víc soubojů, ale to já bych narval i do Kolji, takže v pohodě :o). Hodně se mi líbilo Ledové království i jeho vládkyně, která sice na konci vyměkla, ale do tý doby hodně krutě a pevně vládla. Thor, tak to už je živoucí legenda, lamač srdcí, kterej jen tak neomrzí. Pomalu ale o to jistěji se stává moji topo herečkou Jessica Chastain, zrzka, která to umí nejen s lukem, ale dokonce i šípama :o). Oproti jedničce cca stejná kvalita, takže jen tak dál.

Méďa (2012)

Tak přestože sem si myslel, že se na tohle není potřeba dívat, udělal sem to. A udělal sem zatraceně dobře! Docela dlouho to je, kdy sem se u americkýho filmu takle smál. Od začátku paráda na plný pecky, odstartovalo to nevinné vyprávění o příběhu malého chlapce. A jakmile borci dospěli, stala se z filmu perfektně vyvážená komedie. Jo, pár džouků tam je zbytečnejch, ale celkově fakt prima zážitek. Hodně mě pobavil Flash Gordon, je jasný, že tenhle kult si musís stáhnout :o). Asi jedinej, kdo mě tam vadil byla věčně nespokojená a omezující Mila Kundis, kterou naštěstí už nepřibrali do pokračování.

Love (2015)

Respekt za odvahu a 4 hvězdy taky... Jakmile se objeví 1.scéna, hned asi každýmu bude jasný, že tohle není jen tak obyčejný film, nýbrž téměř péčko s dějem. A to si fakt nedělám legraci, jsou tady fakt hodně "přísný" záběry, který se v obyčejných filmech jen tak nevidí. Docela čumím, že tohle dávali celkem dostkrát v Centrálu, nějak si nedokážu představit reakce lidí, který od filmu čekali jen tak jako romanťárnu :o). No, na druhou stranu tenhle rejža je tímhle vyhlášenej, takže se asi čeká, že se tam nějakej ten čuryn objeví :o)

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Sice to bylo postavama přeplácaný jak berlínský nádraží uprchlíkama, ale i přes to to nakonec bylo celkem přehledný. Pár postav bych tam vůbec nedával, páč to mi přišlo až příliš dětinský. Na druhou stranu to není ryze film pro děcka, protože se tam cestuje časem, řeší se tady katastrofální budoucnost. Ze supermana udělali jen takovýho pohunečka hubenýho, ale i to mělo svoje opodstatnění :o) (proč sem to proboha napsal :o) ). Další pokračování už vynechám páč to nemá význam. Děsím se toho, že hraná Justice liga bude podobně přeplácaná jako tohle, což nemůže dobře dopadnout.

Red (2010)

Já prostě nejsem na tyhle praštěný americký komedie. Jako asi nejvíc se mi líbil rejžův nápad spohlednicemi (dycky když se děj přesunul na nějaké jiné místo, tak si jakoby vstoupil do pohlednice). To bylo bohužel vše, co se mi jakž takž líbilo. 3x běda rejžovi za to, že měl po ruce tolik známých a kvalitních herců, ale nedokázal z tohodle filmu vytěžit víc. Celkově to prostě nemá vůbec žádnej šmrnc. Na jeho obrnu, za uplně taková bejkárna to taky není. Já už to vidět rozhodně nepotřebuju. Prostě to není můj styl...

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Není to tak nadupaný jako 2.pokračování z několika důvodů - obsazení postav. Je tady pouze jeden hlavní padouch, kterej se ale nemůže srovnávat s Jokerem a Supermanem. Ale i tak se jedná o parádní komixový výlet za Batmanem. Stejně je zajímavý kolik různých zpracování má na svým kontě tenhle supr hero :o). Vypadá to, že se pustím do Ligy spravedlivých a uvidíme. Tohle beru jako takovýho předjezdce výbornýho pokračování.

Časové pásmo bylo změněno