Šéfkuchař na grilu (2014)

Malý veľký film.....ideálny keď sa človek cíti zle a má depku. Dokáže zlepšiť náladu a to sa cení. Určite si ho ešte niekedy rád zopakujem.

Bullet Train (2022)

To bol kurva nárez s poriadnými gulami. Chudák Pitt - toľko smoly v jeden deň si človek nevyberie za život.

Elvis (2022)

Jedným slovom : Geniálne!

C'mon C'mon (2021)

Moja osamelá, smutná, utrápená duša presne niečo takéto potrebovala. Vďaka.

V rytmu srdce (2021)

Feel good movie. Really. Milá sonda o plnení snov v prostredí rodiny, ktorá je odkázaná na jediného počujúceho člena, ktorý sa musí rozhodnúť či sa vzdá svojho sna, aby jeho rodina takpovediac prežila. Hlavne je to film plný ľudskosti s veľmi príjemným obsadením. Chváliť Emiliu Jones ani nemusím, už svojím účinkovaním v seriáli Zámok a Kľúč ma presvedčila že má pred sebou sľubnú budúcnosť. Taktiež musím vyzdvihnúť oscara pre herca stvárňujúceho otca rodiny, bol vážne skvelý. Dosť mi to celé pripomínalo nedávnu oscarovku Zelená Kniha a presne takýto typ filmov, ktoré človeka svojou jednoduchosťou a úprimnosťou dokážu dojať si cením každým rokom viac a viac.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Presne toto si predstavujem pod pojmom FAN SERVICE. Takto sa to robí do psej matere! Súhlas s komentárom Davies182. Lepšie by som to nenapísal.

Není čas zemřít (2021)

Návšteva 4dx sa vyplatila. Úprimne nečakal som až takú bombu a emocionálnu nálož akej sa mi dostalo. Dokonca nevadila ani najdlhšia stopáž v dejinách agenta 007. Epická rozlúčka Daniela Graiga nemohla dopadnúť lepšie. Už úvodný prológ je vynikajúci a tempo nepoľavuje ani vo zvyšku filmu. Akcie je dostatok, výprava je skvostná, hudba zimmerovsky pompézna, herecky nás sprevádza súčasná áčková špička a potom je tu záver o ktorom si predom nič nezisťujte lebo čím menej viete, tým viac vás prekvapí. Za mňa najlepšia bondovka vôbec.

Luca (2021)

Pixar opäť nesklamal a týmto perfektným letným chlapčenským dobrodružstvom ma vrátil späť do detstva. A ja mu zas a znova za tento zážitok ďakujem. 3D aj sk dabing tradične na výbornú.

Cruella (2021)

Výborná disneyovka ktorá bavila počas celej stopáže. Skvelé herecké výkony oboch hlavných herečiek s rovnakým menom- Emma, pevne verím že oscarové kostýmy ktoré skrátka vyrážali dych a vôbec celé ladenie filmu do prostredia módnych ikôn a trendov ma podobne ako hlavnú postavu nejak podvedome fascinuje a vlastne tento film vnímam ako nepriznané pokračovanie Diabol nosí Pradu lebo 80% deja sa nesie v podobnom duchu. A som za to vďačný. Psychologicky v niektorých pasážach (fontána) to zase pripomína Jokera a berie z neho to najlepšie. Zas a znova ma fascinuje digitálne omladzovanie hercov a celý tento výpravný kolos som si do sýtosti užil. Chýbal tomu už len 3D formát. Už teraz sa neviem dočkať pokračovania.

Tělo (2012)

Ďalšia španielska krimi chuťovka od Oriola Paula. Ja tie jeho záverečné pointy skrátka milujem.