Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dobrodružný

100 Days to Live (2019)

Páčilo sa mi to. Už len kvôli tomu nečakanému smeru akým sa film nakoniec vydal. A vlastne to celé dávalo zmysel a úplne som sa dokázal vžiť do pocitov hlavných postáv. Prevedenie je čisto priemerné, nízky rozpočet dojem trocha kazí ale aj tak dám 4* ten scenár skrátka stál za sfilmovanie.

Wrong Turn (2021)

Bavilo ma to, ale škodí tomu značka Wrong Turn. Tento film nemá s touto sériou absolútne nič spoločné. Remeselne fajn natočené. Najlepšia scéna filmu- súd a následné vykonanie rozsudku.

Čističi vesmíru (2021)

Kórejskí Strážcovia Galaxie. Bavilo ma to. Fajn béčko so sympatickými postavami.

Palmer (2021)

Justinovi rola sadla. Keď je treba, vie nahodiť drsnú pózu a naopak keď má ukázať tú opačnú, emocionálnu stránku zvláda to rovnako dobre. Taká pohodová dráma o jednom nezvyčajnom priateľstve. Nie je to originálne, ani to neobsahuje žiadnu zapamätania hodnú scénu, ktorú by sme predtým nevideli inde. Ale dobre sa na to pozerá. Na jedno pozretie fajn.70%

Nevidomá (2020)

Dám za 3*. Už len kvôli tomu zaujímavému twistu v polovici filmu ktorý sa mi fakt páčil a ktorý ma vcelku prekvapil.

Zprávy ze světa (2020)

Krásne natočené. Precízna réžia, skvelá kamera, výprava, obsadenie, hudba. Príbehovo slabšie ale tá formálna stránka to dokonale prebíja. Jeden z tých filmov, ktoré si pozriete len raz, ale neľutujete že ste ich videli.

The Owners (2020)

Úvod hrozný, rozpočet mizerný, obsadenie strašné ale prekvapivo s pribúdajúcimi minútami lepšie a lepšie a záver doslova fajnový. Taká malá nezávislá vykrádačka Don't Breathe ktorá neurazí ale ani nenadchne. Gradácia napätia však bola fajn a za pozretie to určite stálo.

Enola Holmesová (2020)

Dávam 4* lebo to má fajn obsadenie, kameru, hudbu, strih, kostýmy, výpravu a aj dej ma celkom bavil. Ale ten všadeprítomný feminizmus mi neskutočne prekážal. Ešte som nevidel film ktorý by v tomto smere viac tlačil na pílu a to som s filmami ako Mulan či Birds of Prey nemal najmenší problém. Tu toho bolo až moc. Ale inak fajn dvojka Millie Bobby Brown a Henry Cavill.

The Crypt (2009)

Viac než 1* si to fakt nezaslúži.....rozpočet tak cca 10 000 dolárov aj s kamerou...herci príšerní....ono jediné čo ako tak ušlo bol samotný námet (teda skôr prostredie v ktorom sa dej odohráva) a hudba. Ale aj tá bola vykradnutá z omnoho lepšieho Descentu.

Artemis Fowl (2020)

Úprimne som dosť prekvapený čo robí tento film v čiernych číslach. Za prvé je to dobre technicky zvládnuté od kamery, cez hudbu, výpravu (to starobylé rodinné sídlo s tajnými chodbami a trezorom bolo skvelé) až po aspoň priemerné triky. Za druhé Kenneth Branagh je na režisérskej stoličke vždy zárukou kvality. Čo sa asi najviac nepodarilo je casting. Tam to škrípe s výnimkou Colina Farrella asi najviac. Chudera Judi Dench očividne melie z posledného, fakt som mal dojem že sa pri natáčaní trápila bolesťami a starobou. A o tom jej chrapláku ani nehovorím ...ten ma ešte bude dlho strašiť v snoch :-). Chalan v hlavnej úlohe je neskutočne nesympatický a zvyšok hereckého obsadenia na tom nie je o nič lepšie. Ale aby som kvôli kastingovému omylu posielal film do odpadu tak to určite nie. Taký klasický disneyovský fantasy priemer ale rozhodne radšej 10x toto ako povedzme skutočný disneyovský odpad typu A Wrinkle in Time.