• Krátkometrážní

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Jakožto završení kultovní série splňuje 'Shrek 4ever After' svoje ambice i žánrový proporce. Já si tuhle důstojnou rozlučku neskutečně užil a zamiloval – jak v roce 2011 v místním kině, tak při každoročním Shrek maratonu – a to mi nikdo nevezme.... Neprávem podceňovaná kultovka, báječný guilty pleasure, a zároveň nejvíc underrated animák co znám. Sledování v kolektivu povinností.

Shrek Třetí (2007)

Zas tak špatný to actually není :)))

Shrek 2 (2004)

Shrek je láska. Shrek je život. 💚

Slavnosti sněženek (1983)

Jeden z mých nejmilovanějších Menzelových filmů. Je skutečně obdivuhodný, s jakou pečlivostí dokázal Jiří Menzel zadaptovat tuhle humornou drobnokresbu o sporu mezi dvěma mysliveckými spolky nad zastřeleným pašíkem, jak umně dokázal vykreslit malebnost oné vesničky v níž se příběh odehrává a také jejich obyvatel, kteří jsou v podstatě karikaturními postavičkami – no a v neposlední řadě jak mistrovsky oživil tak neobyčejně půvabnou Hrabalovskou poetiku. Dnes jsou Slavnosti sněženek zcela zaslouženě kultovní klasikou, jejíž hlášky naprosto zlidověly ["To bude zas v álejích nablito" anebo "V zájmu české myslivosti si vypůjčuji vaše kolo"]. Sledovat Menzelovy filmy je prostě čirá radost..... [VERDIKT: 10 šípkových omáček z 10] 🐗

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Kde jsou ty časy, kdy DreamWorks svými jedinečnými animáky strkalo do kapsy korporátní polotovary od Disneyho....

Hašišbába (2012)

Breaking Bad ale místo rakoviny chudoba a Waltra Bílého senilní bába.

Bohouš (1968) (TV film)

best of bernardýn.

Jurský svět (2015)

Nostalgická esence lásky k dinosaurům a parádní pocta Jurské trilogii. Bezpochyby jeden z nejlepších kinozážitků roku 2015.

Jurský park 3 (2001)

Hodně tomu nadržuju protože jsem právě třetí Jurský park viděl v dětství nesčetněkrát, ale ta rovina survival hororu mě i nyní fakt neskutečně baví.