• Krátkometrážní

Země dinosaurů (1988)

Víc než 40 let starý a pořád naprosto kouzelný dinosauří animák, na kterém vyrostla nejedna generace.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Můj ty skutku, tolik velikonočních vajec jsem jaktěživ neviděl.... Spielberg očividně nestárne a proto si tentokrát vzal na paškál milostný dopis všem mužům a ženám kultury – zkrátka všem, co zasvětili život pop-kultuře – a dal vzniku prvotřídní nostalgické krasojízdě skrze žánry i fikční světy a tuctovému blockbusterovému spektáklu, který prostě nemá obdoby, protože takovou podívanou ještě nikdy nikdo nenatočil. Retro je prostě cool. Kdo nečetl knižní předlohu, nepochopí. Prvotřídní aprílová zábava.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

"Who the heck are you?" "I am your king." "Well, I didn't vote for you." ___________ No to mi vyndej Excalibur. Lepší, nadčasovější, absurdnější a celkově zábavnější středověká psina prostě neexistuje. Bezkonkurenčne nejlepší filmová adaptace artušovský legendy.

Spaced (1999) (seriál)

Skvělá geekovina a zcela první (a neméně geniální) tvůrčí kolaborace tria Simon Pegg - Nick Frost - Edgar Wright.

Červený trpaslík - Série 6 (1993) (série)

"Krytone, copak jsi zapomněl direktivu 1742?" "Direktivu 1742? Žádný důstojník se nesmí ohlásit do služby v zrzavém tupé? Děkuji pane, že jste mi ji připomněl. Ale jak to ksakru souvisí s naší situací?!"

Simpsonovi - Křeslo pro Homera (2002) (epizoda)

"Tady je tě zapotřebí Homere. V troubě je prasklá žárovka a už týden napouštíš akvárko."

Pásky z Nagana (2018)

strhující dokument o tom, kterak Čechistán alespoň projednou dobyl svět.