• Krátkometrážní

11 barev ptáčete (2020)

Naprosto fascinující dokumentární portrét toho, jak Marhoul pozvedl českou kinematografii o pár levelů výš. A to se musí cenit.

Než skončí léto (2019)

Výtečná australská jednohubka, která částečně vykrádá a postupuje dle schématický šablony příběhu Hvězdy nám nepřály, a upgraduje ji svým neonovým vizuálem a hravou stylizací. Za mě nenáročná letní oddechovka, která není obyčejným ekvivalentem idylický romance - ba naopak - jde o nadstandard teenage subžánru který by si neměl nechat ujít žádný fanoušek feel-good dramedií...... VERDIKT: 8,1 blankytných paruk z 10 [#TADYVARY]

Bio Ráj (1988)

Láska k filmům: ve filmu. Ještě dneska se chci okamžitě stát vlastníkem biografu a 24/7 promítat maratónky filmů ze starý školy tak dlouho, dokud mi všechny kotouče s negativem neshoří na popel. Člověk si při sledování téhle okouzlující retrospektivy uvědomí, že kino je nejenom středobodem kulturního dědictví, ale i mezigenerační svatyní kolektivních zážitků. Prodloužená tříhodinová verze je povinná četba pro všechny milovníky kinematografie. Celuloidová nádhera, cinefilní sen. 🎬🇮🇹💗

Samotáři (2000)

9,1 gandža koláčků z 10 za stonera Macháčka, hypnotická intermezza s lávovou lampou, filozofii mámvpičismu a státní hymnu tyvole.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Tenhle teen kydanec mi dal přesně 13 důvodů proč bych se na něj neměl dívat. Kam se hrabou znojemský rychlokvašky...... Děkuju pěkně, nechcu už nikdy víc.

Laurence Anyways (2012)

Fenomenální a audiovizuálně pohlcující transgender epopej. Xavier Dolan je prostě někde jinde.... 10 🌈 z 10 [#PRIDE2020]

Život Adèle (2013)

Láska je láska, když choděj holky s holkama...... Strhující sexuální epopej, renesance svýho subžánru, etalon queer cinema, a jakási pomyslná bible LGBTQ komunity. 9,4 klitorisů z 10 [#PRIDE2020]

120 BPM (2017)

sex je náš, dělá dobře mě i tobě....