• Fantasy

Libertin (2004)

Rozporuplný film, u kterého smekám před výkonem Johnnyho Deppa, obdivuju procítěně zahranou roli Samanthy Morton a vzdychám nad úžasnou hudbou. Naopak se mi nelíbí ta šeď, špína a čerň, která filmem prostupuje jako nicota. Dala bych průměr, za Deppa zvyšuji na 75%.

Pelíšky (1999)

Pelíšky, dnes už kultovní český film s vyjímečným hereckým obsazením, nezapomenutelnými a zllidovělými hláškami a přitom silným námětem.

Román pro ženy (2004)

Film, který mě hrozně mile překvapil a vůbec se za to nestydím. Naopak, ráda si ho pustím znovu a to především kvůli dvěma hereckým osobnostem, které podaly vynikající výkony: Simona Stašová v roli svérazné matky a Marek Vašut jako kreativec. Na druhou stranu - výkon Zuzany Kanocz (kdo to proboha je?) mě stoprocentně odradil dát filmu hvězdiček pět. Další příšernost je mihnoucí se Saša Rašilov a otřesná Ladislava Něrgešová. Film stojí a padá na výkonech Stašové a Vašuta, kteří jsou ovšem víc než výborní. Film na diváka stříká obrovskou dávku vtipu a nezapomenutelných hlášek. "A pro slečnu dceru?" "Diazepam!" "Co budeme papat, děti?" "Pažoute, ty mi šoustáš dceru!" "Já už nám dva roky tajně spořím, s Liškou..." "Už máš chlapce, Lauro?" Bezchybné. Za výkony zmíněných herců 100%, (plus Miroslav Donutil a Stella Zázvorková) 100%, za vtipné hlášky 100%, bohužel za výkony ostatních maximálně 10%, tedy 80%. A šmitec.

Sladký život (1960)

La Dolce Vita - pro Marcella Mastroianniho coby Marcella Rubiniho je to jeho vstup do světa vyšší společnosti, do života společenské smetánky. Zatímco na začátku je pouhým pozorovatelem a zapisovatelem jejich života, postupně do těchto kruhů proniká a stává se jejich účastníkem. Jeho prostopášnost a cynismus je v ostrém kontrastu s nevinností dívky, kterou potká v přímořské restauraci. V závěru se setkávají znovu, ale každý na jiném břehu, v jiném světě - on nevidí, že její nevinnost a otevřenost životu mu dává šanci, jež by mohla jeho cynismus zvrátit. Sladký život je o hledání, o rozporech, je o "sladkostech života".