• Fantasy

Příběh o Zoufálkovi (2008)

Příběh o ohromné myšce - ne vzrůstem, ale srdcem. Jeho vzhled je okouzlující. Opravdu je moc roztomilý. Myšák, který chce být rytířem, který dá slib krásné princezně, který čte pohádkové knihy, který se kamarádí s krysou a který se vůbec nebojí. Milý a laskavý příběh. 70%.

Barbie: Motýlí víla (2008)

Hodnoceno čtyřmi * z hlediska pohádek o Barbie. Statečná a krásná Mariposa překonala všechny překážky, aby zachránila královnu motýlích víl a ukázala, že odvaha je důležitější než společenské postavení a oblíbenost.

Kouzelný kolotoč (2005)

Pohádkový příběh, který vyšel trochu naprázdno a kde mě pobavil jen věčně ospalý králík. 30%

Valkýra (2008)

Bylo to dobré, ba víc než dobré. Vzhledem k tomu, že jsem četla dost negativních kritik, šla jsem s velkými obavami, ale nakonec jsem překousla i Cruise, který vůbec nebyl špatný, ani chvilku jsem se nenudila a byla udržovaná pod stálým napětím. Kombinace válečného filmu, který není o skutečném boji, ale o vnitřních hodnotách, velkých plánech a statečnosti a jednookého, jednorukého Cruise nevyšla naprázdno, ačkoli pointu každý znal. Pro mě za 80% a čtyři *.

Narozen 4. července (1989)

Pro mě se film trochu vlekl, Cruise ztvárnil svou postavu dobře, jeho gestikulace, výrazová mimika byly dokonalé. Krásný chlapec, kterého válka změní k nepoznání, nevyrovnaný se svým zraněním, se svým osudem, získává mé sympatie v momentě, kdy jede očistit své svědomí k rodičům a manželce zabitého spolubojovníka. Tak tak 70%

Tudorovci (2007) (seriál)

Skvělé zpracování známého úseku dějin Anglie. Jindřich VIII. v podání Meyerse je vládce, kterému by padla k nohám nejedna žena.Skutečnost ovšem byla taková, že byl ošklivý, hrbatý a kulhal. Přesto měl šest žen - oficiálních manželek a nespočet milenek. Inu, král Anglie. Za historický skvost, za Meyerse, za nádhernou výpravu 80%.

Černá kniha (2006)

Válečný film o pozadí války. O jedné židovské dívce, která se chtěla pomstít a tak se pustila do protifašistického odboje tím, že svedla fašistického důstojníka a napíchla jeho kancelář. Film o odvaze, utrpení a dvojí tváři lidí, kterým věříme. 75%

Tři veteráni (1983)

Ošklivá princezna, naproti tomu výborní Hrušinský a Čepek. Dali jsme vám kamarádíčkové dary. 70%.

Milujte svého zabijáka (2002)

Rozhodně zpověď v pravém slova smyslu. Ale smysl tohoto snímku mě trochu utekl. Sam Rockwell - jo, dobrý, I Drew i Julia. Scéna s výměnou hrnků se mi líbila, i když to bylo předvídatelné. No - 55%.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Brad Pitt se mění před očima ze starce v uroslého muže a posléze v krásného mladíka. Krásným mladíkem je na plátně tak 5 minut, takže kvůli tomu, abyste se pokochali pohledem na jeho krásu do kina nechoďte. Ovšem kvůli jeho vyjímečnému výkonu, který podal v roli starce - rozhodně musíte. Citlivý film s nádhernou Cate Blanchett coby Daisy, která prochází jeho životem od dětství až do konce. Malou Daisy ztvárnila Elle Fanning a je naprosto úžasná. I když se nejedná o komedii, několik momentů ve filmu je velmi úsměvných - tím milým způsobem. Krásný příběh - u mě 85%.