Hlídač č. 47 (2008)

Nebýt Rodena, není v tom filmu vůbec nic. Renč si myslí, že je mnohem lepší režisér, než ve skutečnosti je... strašné postsynchrony, agresivní střih (za první flashbacky mi bylo až stydno), nehodící se hudba.

Austrálie (2008)

Nebýt toho natahovaného konce, je to jasně za pět (a napodruhé už klidně může být). Baz Luhrmann sakra pořád umí!

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Příjemné překvapení. Zatímco se očekává trapná stařecná řachtanda, je to docela obstojná, velice dobře a profesionálně natočená stařecná depka. Chytrý scénář si dělá legraci z postav a jejich představitelů (kdo ví, zda to Jeníčková vůbec pochopila), vlastně i sám ze sebe ("Neopakujeme se trochu?" "Oni si snad pamatujou každou větu, která tehdy padla!"). Ačkoliv je pár momentů zbytečně zabitých, pár postav dost nedůležitých (i když jedna má alespoň zajímavou sviňáckou pointu), byl jsem až nečekaně překvapený, jak je to zajímavý film. Není to legrace jako původní Sněženky. Je to spíš film o tom, že když je vám přes 40, váš život už je úplně jinde a můžete se snažit jak chcete vrátit se do mladých let, nebude to fungovat. Jak říkám, depka.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

První polovina má senzační atmosféru, ale jakmile začne převládat lítost nad mrtvým tatínkem a pozitivní humanistická poselství, jde to do kopru. Pár bezva momentů tu kopu happy klišé nezachrání.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Příšerně pomalá a nudná masturbace, která je fascinující jenom ve své vizuální stránce. Když vezmu v úvahu, jak zobrazuje vesmír v době, kdy ještě ani člověk nepřistál na měsíci, přechází z toho mysl. Co se technické stránky týče, šlo zcela jistě o revoluční film, ale naprosto chápu, proč na něj ve své době chodili zejména hipíci po pár jointech. Je to trip bez hlavy a paty.

Dead Set (2008) (seriál)

Whooow! Nejúžasnější televizní zážitek roku 2008.

Repo: Genetická opera! (2008)

Musí se uznat, že PÁR momentů má ten film výborných, ale zas tolik celek nezachraňují. Podprůměrné a nezapamatovatelné songy, pomatený děj, žádná dymamika. Komiksové vložky byly senza, nápad také a atmosféra občas funguje, ale ta hodina a půl mi ubíhala PŘÍŠERNĚ pomalu.

Quantum of Solace (2008)

Ačkoliv panuje všeobecné zklamání, já byl spokojen. To, co je kritizováno u Quantum of Solace, v pohodě prochází jiným Bondovkám. Jakou mělo Casino Royale psychologii? To, že se Bond hluboce zamiloval během jednoho střihu, před kterým bylo jiskřící pošťuchování a pak už byl najednou z ničeho nic v tom? Kdepak, Bond nikdy nebyl o psychologii, nebo o logice děje. Quantum of Solace slušně odsýpá, všichni herci do jednoho jsou výborní (Daniel Craig s drsným výrazem a zabíjející co potká a to vše s ledovým klidem, je fakt cool!) a jediný problém QOS je asi opravdu ta akce. Marc Forster jí prostě neumí natočit úplně přehledně, i když má pár výborných nápadů.

Oko dravce (2008)

Ze začátku hodně zábavná blbinka, ke konci už dost přestřelené akčí béčko plné klišé. Je to ale pěkně zahrané a má to senza tempo (pokud se zrovna nepovídá o mrtvým bráchovi).