Děti noci (2008)

Asi jsem žena, protože ten film se mi po "pocitové" stránce dost líbil. Chápu, že někomu může přijít chování hrdinky naprosto nesmyslné a nelogické, že ten film vlastně nemá ani moc vývoj, ale podle mě je právě o těch pocitech. Pro pubescentní dámy prožívající něco podobného imho výborné, ačkoliv jim to nedá žádné odpovědi. Jen si to s hrdinkou zase prožijí a zjistí, že v tom nejsou samy. Nebo tak něco. Pořádně nedokážu říct, PROČ se mi to líbilo.

Hlídač č. 47 (2008)

Nebýt Rodena, není v tom filmu vůbec nic. Renč si myslí, že je mnohem lepší režisér, než ve skutečnosti je... strašné postsynchrony, agresivní střih (za první flashbacky mi bylo až stydno), nehodící se hudba.

Che Guevara (2008)

Zmatené, pomalé, utahané a unavující.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Mít tenhle film mnohem lepšího režiséra, mohl mít našlápnuto na to stát se filmovou klasikou.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indy je přesně takový, jaký jsem doufal, že bude. Starý známý, oldschoolový, hláškující. Možná trošku moc digitální, ale zase akce je díky tomu opravdu nesmírně velkolepá. Yeah!

Iron Man (2008)

Rozhodně to není lepší než první dva X-Men, ale pořád je to hodně slušná comicsová adaptace, která stojí a padá s hlavní postavou. A ta je prostě naprosto famózní, nikdo nemohl zahrát Tonyho Starka lépe než Robert Downey Jr. Vlastně ve výsledku jsem nespokojený jenom s tím finále, kde se ze záporáka stává to největší myslitelné comicsové klišé. A to i přesto, že se režisér všem těm "comicsovým klišé" v průběhu filmu dost okatě chytře vysmívá.

Jumper (2008)

Je to hloupé, má to desítky logických ďour, ale zas na druhou stranu... je to takové nějaké hezky neškodné. Blbá oddychovka, která je docela efektní, při své miniaturní délce docela uteče (když zrovna nemusíme sledovat tu příšernou romantickou lajnu) a má senza efekty. Postavy jsou ploché, námět mohl být ještě o chlup víc využitý, ale příslib na pokračování fajn a klidně bych se na něj šel podívat. Nečekal jsem nic, dostal jsem průměr.

Monstrum (2008)

Originální, velmi poutavé a díky způsobu, jakým je to natočeno, přináší divákovi velmi intenzivní zážitek (mráz mi běhal po zádech častokrát). Takhle na vlastní kůži jste prostě ještě žádný monster movie neokusili. Škoda jen té zpropadené lovestory, která úděsně ruší a občas působí jak pěst na oko (polibek při evakuaci!). Na druhé shlédnutí to ovšem moc není. Už tam není co objevovat...

Oko dravce (2008)

Ze začátku hodně zábavná blbinka, ke konci už dost přestřelené akčí béčko plné klišé. Je to ale pěkně zahrané a má to senza tempo (pokud se zrovna nepovídá o mrtvým bráchovi).