• Romantický

Grandhotel Budapešť (2014)

Libilo se mi to, i kdyz jsem od filmu, na zaklade zdejsich hodnoceni, cekala vic. Vizualni stranka je dechberou, je zde spousta vtipnych napadu, spad, napeti, uzasne herecke obsazeni. Na druhou stranu jsem obcas narazila na hlucha mista a nekdy nerozumela proc se tam odehrava to, co se tam odehrava:D. Ale bavilo me to a to se pocita:)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Taková škoda. První díl se mi fakt líbil, druhý ušel a třetí pro mě hrůza. V první řadě, když jednu knihu rozdělíte do tří filmů, které vypustíte do světa vždy po roce, čekala bych, že tam bude nějaká návoznost. Já jsem prostě po těch dvou letech zapomněla, o co tady přesně šlo a pustím trojku a najednou bum jsem uprostřed scény a ne, opravdu nestrávím pět hodin sledováním předchozích dvou pro oživení. Dále mi velmi vadila zvuková stránka-hudba, boje nahlas a mluvení velmi potiché a špatné srozumitelné (viděla jsem verzi s českým dabingem). Za třetí pro mě tu bylo příliš boje, málo děje, příběhu. A to hollywoodské dojemné umírání. O, bože. Jedině Martin Freeman mě tady těšil. PS: Knížku jsem četla.

Hodinový manžel (2014)

Me to proste vubec nebavilo. Spousta veci mi prislo predvidatelnych a na hranici vkusu. Lituju, ze jsem si film pustila, ale zdejsi hodnoceni me nachytalo:)

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hunger Games miluju. Knižky jsem před pár lety přečetla jedním dechem. Bála jsem se proto filmového zpracování. Nicméně první díl mě bavil, druhý mě nadchl a tenhle třetí mi bohužel přišel jen průměrný. Za vinu dávám fakt, že byl třetí díl násilně rozdělený, aby se zase více vydělalo a nezbylo tu tolik děje na vyprávění. Doufám, že poslední díl bude slušnou a kvalitní tečkou za celou sérií. Knížky by si to zasloužily.

Kalvárie (2014)

Film se mi líbil i přes pomalé tempo vyprávění. Černý humor mě několikrát nahlas rozesmál, emočně zapůsobil a konec překvapil. Jen mě mrzí, že Chris O'Dowd nemá více hereckých příležitostí, protože je prostě úžasný:).

Kingsman: Tajná služba (2014)

Byly tam super vtipné momenty, hudba vyborne doplnovala sceny, ale podle zdejsiho hodnoceni jsem cekala vic. Nejsem cilova skupina, proto mi spousta vtipku urcite nedosla, ale ja se navic chvilemi hodne nudila, takze pro me prumer.

Králova zahradnice (2014)

Skvělé herecké představení a krásná příroda ještě neznamenají dobrý, ani průměrný film. Nuda, nuda, nuda.

Labyrint: Útěk (2014)

Určitě nejsem cílový divák tohoto filmu. Nicméně i přesto si myslím, že ho mohu hodnotit. Podle mě je tenhle snímek nezdařilou kopií dalších děl-Pána much, Hunger Games atd. Oproti nim nepřinesl nic nového. Místo aby se soustředil na psychologii postav, na jejich chování v extrémních podmínkách, tak se snažil excelovat moderními technologiemi. Navíc já osobně jsem postrádala napětí.

Laggies (2014)

Příjemná podívaná. Film mi svým obsahem měl co říct, protože mám pocit, že sama nevím, kam směřuji a co přesně od života chci. Líbilo se mi herecké obsazení, ale ten hollywoodský happyend mě zklamal. Fajn oddychová jednohubka. PS: Keiru Knightely mám film od filmu radši a Sam Rockwell je prostě sexy:)

Láska na kari (2014)

Jídlo bylo fajn, klišé střídalo kliše, ale hlavně to pro mě byla neskutečná nuda.