Deadpool (2016)

Budeme doufat, že Deadpool zničí jednou pro vždy ten Hollywoodský šmolc, který tak všichni milujeme.

Zabíjení (1956)

Kdybych měl rád noir, tak bych se okamžitě zamiloval. Ale i přes to, že mě noir moc nezajímá, nemohu popřít Kubrickovi vyprávěcí schopnosti. Režisér natahuje momenty jako strunu, i přesto, že nejsou úplně zajímavé.

Hanebný pancharti (2009)

Největší tragikomedie o nacistech. Tarantino miluje pop a to nejenom v hudbě. Já pop nesnáším, ale je těžké neposlouchat, když to má tak chytlavý rytmus.

Marťan (2015) odpad!

Marťan překvapil všechny tím, že měl zápletku a pochopitelný příběh. Což už se Ridleymu nějakou dobu nestalo. Film je nudný až hanba. Všechno je v pořádku, Damon se projíždí a hraje ABBA . Největší facka je ale čínská deus ex machina. Takový malý čínský hřebík do mého vztahu s Ridley Scottem.

Spotlight (2015) odpad!

Mysleli si, že mají pravdu a měli. Konec. Hraný dokument, co hraný být nemusel.

Vlk z Královských Vinohrad (2016)

Už to ani neberu jako film. Spíše psanou výpověď ve filmové podobě. Němec byl skvělý filmař a další oběť Ameriky.

John Wick (2014) odpad!

Dutost filmu je úměrná pohledu Keanu Reevese.

Stalin (1992) (TV film) odpad!

Naprosto zbytečný film. Dokumenty jsou obsáhlejší, knihy zase osobnější. Kdyby nebylo Passera, film by zanikl.

Adaptace (2002)

Je krásné, jak cize se na sebe člověk dívá, když se jeho střed zhroutí. Když už v sobě nic nenajde. Pak to dopadne tak, že nechá svého staršího bratra (nebo svou praktičtější hemisféru) napsat třetí akt.

Metropolis (1927)

Dnes už se nestane, že by jakýkoli myšlenkoví koncept byl v takové míře oddán výtvarnému stylu. Všechny diagonály expresionismu směřují ke třídnímu boji.