Čokoláda (2000)

Z filmu doslova pocítíte vůni čokolády. Doporučuju si k filmu sednou s horkou čokoládou, nebo jako já, s kafíčkem a tabulkou čokolády. Mimo nedočkavosti kdy se objeví Johnny Depp je film hezkou podívanou. Kontrast mezi svobodnou myslí, poslouchání svého srdce a konzervativnímu způsobu života. 75%

Dumbo (2019)

Jako malá jsem měla knížku s CD poslechem, zbožňovala jsem i pohádku a nové zpracování přinesli hezkou podívanou. Nezjišťovala jsem informace, to abych byla překvapená, což často nedělám. Přichází Colin Farrell jako válečný veterán, otec dvou dětí a Eva Green jako krásná akrobatka, myslím, že výběr je skvělý. And here comes the baby elephant ! So adorable ! ..Každopádně se nevyrovná originálu z roku 1941, ale zpracování je velmi milé, příjemné a dožene k slzám. 80%

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Pohádka mých dětských let. Vycházející hvězda Freddie Highmore a další z mnoha ''vzhledů'' Johnny Deppa. Fascinující podívaná s trochou muzikálu a ztřeštěnosti.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Hystericky vulgární, komedie suchá a do fanklubu tohohle filmu rozhodně nepatřím, není to pro každého. Realita je myslím tak nějak ztvárněná, ale zásah příšerné komedie to velmi zhoršil. 30%

Případy detektiva Murdocha (2008) (seriál)

Vyšetřování detektiva Murdocha a odborné analýzy doktorky Julie Ogden jsou skvělou ukázkou vkročení do moderní doby. Přelom 19. a 20. století jsou léta vynalézání a změny společenských hodnot. Nebojí se nových poznatků a používá novodobé metody vyšetřování, jako jsou otisky prstů, sériové fotografování, mechanický počítač apod. Až na pár absurdních epizod, si tenhle seriál nepochybně zaslouží 5* za kostýmy, interiéry/exteriéry, scénář, obsazení, kreativní příběhy a narážky na budoucnost (cituji: jednou bude celý město plné takovýhle foťáků, co nás budou šmírovat na každým kroku a zločin bude minulostí). Stále mě nepřestává bavit a udivovat, je krásné se podívat do doby dvoření, etikety a skvělého odívání nejen během jednoho filmu, ale mnoha epizod seriálu. 95%

Případy detektiva Murdocha - Bude zle (2017) (epizoda)

Skvělé ukázání prohnilé politiky a intrik. A když se ukázal i Davies jako vrchní konstábl, bych mu vrazila. Všechno v tomhle díle mi bylo proti srsti. Každopádně další skvělý díl. Yes, yes, yes! Detektiv Watts (-:

Parchanti (2010)

Ok.. začátek, dost podobností s A-Team, nevadí. Rozjezd dobrý, hoši parádní. První, čeho jsem si všimla ..hodili svoje psí známky do ohně, aby všichni mysleli, že jsou mrtví, budou operovat aniž by je někdo otravoval, jasně chápu, ale hodit je tam v jednom chumlu je ještě lepší !? Sice detail, ale WT..? A nejlepší způsob jak se dostat do střežené budovy, je hrát si na blbečka, ikdyž on sám tak trochu asi je ..to už sem viděla v Blue Streak. Nejvíc mě rozesmál vzhled Chrise Evanse, vousy si fakt mohli odpustit a ty brýlky Harryho Pottra. Neměla sem velká očekávání, a bylo to dobře, nepochybně skvěle sehraný tým (až na jednoho později) bez nudy a občasných vtípků, ale se scénama co nechápu, jak može někdo běhat po tom co mu střelili do obou noh (ani ne měsíc na zotavení bych řekla) ? A hlavní děj/příběh, který není ani dokončený ? Snadno zapomenutelné ..zapomněla jsem, že jsem to viděla před lety. 45%

Valerian a město tisíce planet (2017)

Kombinace všech možných sci-fi filmů a přeplácanost uškodila hlavnímu příběhu, který si po prvním shlédnutí filmu nevšimnete. Prostředí je ale rozmanité, příjemné a roztomilé. Přes to, že zde uvidíte spousty známých věcí, neztrácí svým způsobem na originalitě. Humor Laureline (hra obočí Cary Delevingne) a nekonečné milostné návrhy Valeriana přidávají k vtipnosti filmu. K překvapení se ve filmu objeví i Rihanna, která si vyzkouší nespočet rolí v jedné osobě. Fantasijní film s nekonečným množství tvorů, se zábavnými kostýmy, vtipný a příjemný pro oko, který dá se pustit vícekrát.