S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Moc pěkná akce, nuda to určitě není, ale trochu mi vadila ta zaběhlá schémata, padouch je klasicky ten zahořklý a vyhozený od týmu, Farrell je tak kladný a schopný, až je to přehnané, tu scénu s rozchodem s jeho dívkou jsem nepobrala vůbec, proč tam byla... no prostě zábavná a slušná oddechovka, která bohužel ničím nepřekvapí.

Hledám Amy (1997)

Konverzačka je to dokonalá, hodně pravdivá, taková ze života. Podepsala bych se pod hodně vět, které v tomhle filmu padly. Když se blížil konec, pořád jsem si říkala, aby to nepokazili...a oni to zakončili přesně tak, jak jsem si přála. Takže mně osobně chyběla k dokonalosti jen lepší ústřední dvojice, protože tihle dva mi opravdu k srdci nepřirostli a to je velká škoda, protože všichni ostatní herci ( a hlavně Jason Lee) byli výborní. Takže mojí srdcovkou od Kevina Smitha stále zůstává Clerks.

Byt (1996)

Tak tohle byla fakt pecka, naprosto skvěle natočené drama, výborní herci, napínavé až do samotného konce a ten závěr u amerického remaku je možná snesitelnější a hezčí, ale o to syrovější a lepší je francouzská verze.

Nepravý muž (1956)

Pro mě osobně je to jeden z nejlepších Hitchcockových filmů, nejen kvůli skvělému Henry Fondovi, jehož velmi slušný a poctivý muzikant chce jen nechat spravit ženiny zuby a přitom je obviněn z ozbrojené loupeže a pak už jen nechápavě sleduje, co všechno se kolem něj děje. Pohled na dvě bankovní úřednice, které obvinily nesprávného člověka, v samém závěru filmu, stál sám o sobě za jednu hvězdu. Až mi zatrnulo, když jsem si představila, jak málo stačí, aby někdo skončil ve vězení za něco, co neudělal.

Malá ryba (2005)

To je tak nudně natočený film, že nebýt Cate Blanchett, tak to ani nedokoukám. Trochu to zvednul závěr, ale i tak jediné poučení z toho všecho je, že s drogama si nemáme nic začínat, protože když se pak staneme závislými, klidně zničíme i člověka, kterého milujeme. Což stejně každý dobře ví.

Nikomu to neříkej (2006)

Slušné drama s pomalým rozjezdem, ale velmi zajímavým spletitým dějem, který se pomalu rozmotává, až se začnou všechny ty podivnosti vyjasňovat. Alexe mi bylo neskutečně líto, nejen, že přišel o milovanou ženu, ještě ho obvinili, že jí sám zabil a nakonec zjišťuje, že kolem něj všichni jen lžou. Nevím, jak bych se já s něčím takovým vyrovnala.

Monstrum (2005) odpad!

Nesympatičtí herci bez špetky talentu, vyprávění příběhu nestojí za nic, bestiální vrah, který působí trapně, bezbřehá nuda.... mám pokračovat?

Ztraceni v divočině (2006)

Ten film se poměrně dlouho rozjíždí, buduje charaktery postav, vztahy mezi nimi, vzrůstající nedůvěru a zoufalství Alexe, rozpolcenost Sophie a pomaličku se projevující děsivé rysy Taylora, až vyvrcholí velmi dobrým a dramatickým závěrem bez jakýchkoli obvyklých klišé.

Zvrácený (2002)

Co na to říct, příběh ušel, že byl od konce, mi nijak zvlášť nevadilo, ale ta hrozná kamera a neustálé opakování několika vět pořád dokola, to mi opravdu hodně vadilo.

Nehýbej se (2004)

Nemůžu si pomoct, ale já jsem nedokázala uvěřit tomu citovému vztahu, který si pan doktor vytvořil k mladé ženě, co vypadala jako nejhorší spodina a že by spolu vedli dlouhé a zajímavé hovory, to se taky říct nedá. Jedině že by ho tak uspokojoval sex, kdy si mohl dělat cokoliv, včetně toho, že jí i ublížil a ona si nestěžovala. Pak ale nechápu tu zoufalou lásku.