Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Horor
  • Animovaný

Oblíbené filmy (10)

Vetřelec (1979)

Nádherná kultovní věc - první opravdový hororové akční sci - fi , jaké jsem viděla v kině a zanechalo ve mně hluboký zážitek. Neuvěřitelná atmosféra toho filmu , strach provázející postavy od chvíle , kdy se objeví první maličký vetřelec a nejstrašlivější scéna , kdy sledují na monitoru dvě přibližující se tečky...pane Scotte , kloubouk dolů.

The Matrix (1999)

Matrix je film , který jsem určitě viděla nejvíckrát a můžu se dívat znovu a znovu a znovu. Nádherná sci-fi , skvělá myšlenka , skvělý Keanu Reeves , u kterého vždy znovu doufám , že se mu ten skok podaří a ten úchvatný závěr , kdy pochopí , že to je opravdu ON. Škoda , že natočili ještě dva díly , měli to nechat tak , jak to bylo.

Vlasy (1979)

Muzikál mého srdce a film, který mám od Formana nejraději. Krásný příběh přátelství, Berger jako lehkomyslný hippie i nejlepší přítel, zahraný skvělým Treatem Williamsem. Snobská bohatá dívenka, kterou oukouzlí parta nespoutaných divochů. Strhující hudba, zapadající do filmu naprosto dokonale. Zajímavé je, že pokud poslouchám samotný soundtrack, moc se mi nelíbí, ta hudba patří prostě k tomu filmu. Nejdojemnější a nejlepší scéna z celého Hair je, když Berger nastupuje do letadla, nechápající, neschopen uvěřit. Muzikál s velkým poselstvím a hlubokou myšlenkou.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Jeden z nejkrásnějších westernů , které znám. Možná je tak dobrý i proto , že vychází ze skutečnosti. Nádherná hudba , stupňující se napětí , výborná dvojka Newman , Redford a strhující závěr. Co jeden z nejkrásnějších westernů - jeden z nejkrásnějších filmů :-))

Volavka (2002)

Sice jsem si to musela pustit dvakrát, abych pochopila všechny souvislosti, ale tak moc mě to bavilo, že se přikláním k nejvyššímu hodnocení. Od samého počátku víme, kdo je čí agent a přesto je film napínavý, úžasné jsou jemné detaily, které se skládají do celkového obrazu a navíc mě neustále překvapovala jedna smrt za druhou. K tomu připočítám dobrý hudební motiv a charismatické hlavní hrdiny a skvělý akční thriller je tady.

Potomci lidí (2006)

Mám naprosto jasno - tohle je pro mě FILM ROKU 2006. Skvělé scifko a obrovsky depresivní atmosférou, napínavé, plné nečekaných překvapení, výborných herců v čele s Clivem Owenem a Michaelem Cainem a s tak silnou citovou scénou, že mě rozplakala.

Maljukgeori janhoksa (2004)

Jeden z nejkrásnějších korejských filmů, které jsem viděla. Velmi působivý, velmi opravdový, smutný a krásný a s výbornými hereckými výkony bez obvyklého přehrávání (hlavně Sang-woo Kwon byl úžasný). Bylo mi velmi smutno z příběhu chlapce, který byl nakonec donucen tolik se změnit a zároveň mě vnitřně uklidnilo, jak to s ním nakonec dopadlo, protože ten konec byl takové smíření a zklidnění a nový začátek. Velmi čistých 5*.

Muži v černém (1997)

Když jsem MIB viděla poprvé v kině, nijak zvlášť mě nenadchli, ale pak jsem je díky HBO viděla znovu a znovu a znovu...a věřte mi, bavím se čím dál víc. Tommy Lee Jones a Will Smith jsou úžasní. Scéna, kdy Smith dělá přijímačky k MIB je prostě nádherná, když asistuje u porodu je další skvělý kousek...MIB jsou takovými scénkami nabití. A kdo říká, že to musí být o něčem ??? Vždyť je to jen komedie a nádherná . Mimochodem, kdo z vás dohoní Ceflapoida ??

Zámek v oblacích (2004)

Jak jsme u Miyazakiho zvyklí, velmi neobvyklý příběh s překrásnými animacemi a bezbřehou fantazií. Howl je velice zajímavá postava, kterou objevujete krok za krokem, chvíli se o něj bojíte, pak vás zase štve a přitom mu ani chvíli nepřestanete fandit. Sophie je zase děvče, které najde svůj smysl života, lásku a objeví v sobě neobyčejnou vnitřní sílu. Možná mám pro Miyazakiho příběhy slabost, takže méně jak 5* nemohu dát.

Reklama

Reklama