Láska s rizikem (2003) odpad!

Tohle je moc už i na mě. Že v něčem tak hloupém hraje Affleck a Jennifer Lopez, to mě nepřekvapuje, ale Walken a hlavně Al Pacino, tak to je tedy šok. Celá zápletka je neuvěřitelně směšná, postavy hloupé, citové vydírání trapné a vztah mezi hlavními hrdiny, to měl být asi špatný vtip. Radši bych se podívala na Pobřežní hlídku.

Já, robot (2004)

Velmi dobrá sci-fi s detektivní zápletkou, výbornou hudbou, skvělými triky a Willem Smithem v roli, ve které ho mám nejraději (týpek, který zachraňuje svět a komentuje to sakra suchými hláškami).

Princezna ze mlejna (1994)

Jedna hvězdička za písničky. Pohádky Troškovi fakt nejdou.

Bohové musejí být šílení 2 (1989)

Důstojné pokračování úspěšné komedie, nosorožec zadupávající oheň, zvíře zakouslé do boty a malý křovák zvětšující se před hyenou kusem dřeva, to mě vždycky spolehlivě rozesměje.

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Nezapomenutelné role Peška a Nedbala, chvíle smíchu střídají ty nejsmutnější, velmi pěkný televizní film o přátelství a stárnutí.

Dětská hra 2 (1990)

Nezničitelný Chucky jde zase po Andym. Musím říct, že až na toho nebohého opraváře, který ještě vyfasoval nové oči, si tu smrt všichni zasloužili. Po tom závěru, kdy Chucky třikrát zase obživne už se opravdu nedá věřit, že by něco nepřežil. Herecké výkony dost mizerné a naprosto nejhorší je ten malý kluk, horšího už fakt vybrat nemohli.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

První třetina naprosto skvělá, pak to začne ztrácet dech kvůli stále se opakujícím scénám. Ale i tak je to dost dobrý horor a nechutných scén je tam dost a dost (věřte mi, obědvala jsem u toho). 3,5*

Muž, který nebyl (2001)

Naprosto nádherný film, pro mne určitě nejlepší od Coenů a to nejen pro výkon skvělého Billy Bob Thorntona, černobílou kameru, výborný scénář, ale i pro dokonalost každého záběru a vypravěčský způsob hlavního hrdiny. Všichni herci zahráli výborně, na což jsem u Coenů celkem zvyklá, ale Billy Bob Thornton byl prostě neuvěřitelný, můžete se celý film soustředit jen na něj a skvěle si to užijete.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Už to není tak dobré jako jednička (přece jen to trochu vykrádá samo sebe), ale zase je tu ten krásný motiv bezdomovkyně s holuby v parku a vážnější podtext a Kevin všem dokazuje, že není jen tak nějaký rozmazlený spratek, ale kluk se srdcem na pravém místě.

Sám doma (1990)

Kromě toho, že je to dobrá zábava, z toho dýchá tak neuvěřitelná vánoční atmosféra, že nemohu jinak, než za 5*.