A-Team: Poslední mise (2010)

Hodinu a třičtvrtě dát mozku dovolenou a užít si tuhle akční jízdu s obrovským nadhledem. Intermezzo z filmu Statečné srdce mě poslalo do kolen. Takhle má remake vypadat

V (2009) (seriál)

PRVNÍ SERIE: Zatím 4*, mám slabost pro současnou sci-fi seriálovou tvorbu, u tohoto je u mě jedno velké pozitivum. Autoři se naprosto nebojí toho nechat prakticky jakoukoliv postavu seriálu chcípnout. To beru :-D Hvězdička dolů za neskutečně nesympatického a nepřirozeného Logana Huffmana který představuje postavu Tylera Evanse.

Kick-Ass (2010)

Příjmená kombinace komediálních (ve skutečném významu slova) okamžiků střídající se s akčními scénami. Výsledek u mě sráží (zřejmě v každém filmu nepostradatelný) příliš plochý a nedůvěryhodný románek hlavního "hrdiny" a hlavně posledních 15 minut bojové scény v doupěti zlosynů (a zlootců :D)..

Vzhůru do oblak (2009)

animak o rodicim se vztahu mezi staříkem, pošahaným skautem a jejich zvířecími kamarády mě rozštípal svou skutečnou hloubkou a vím, že se k tomuto dílku určitě opět rád vrátím..

Jatka (2007)

Klasické béčko plné neherců, levných efektů a rádoby stylových prostřihů (pavouk na pavučině/měsíc). Na rande jako zábava naprosto ideální záležitost, když se tomu člověk nemá s kým vysmát tak propadák

Nebeští jezdci (1968)

Jednoznačně dodnes nepřekonaný film z 2.sv. války o českých pilotech RAF.

Avatar (2009)

Blockbuster ve kterém si najde každý něco pro sebe. Chlapi bitevní řež, dámy tu trochu romantiky a ekoteroristé tu svoji porci záchrany lesa. První nevtíravý film ve 3D který vás nechce šokovat létajícími součástkami z plátna, ale vtáhnout do děje přirozenou cestou. Bez debat převratné dílo, James Cameron potvrzuje svůj cit pro velkofilmy.

Pozemšťan (2007)

Celý film stojí a padá na tom, zda přistoupíte na hru kterou s vámi režisér Schenkman rozehraje. Pokud ano, budete se královsky bavit a čekat co dalšího na vás připraví za osudy hlavního hrdiny. V opačném případě se budete celých 87 minut trápit. Hvězdička dolů za "klišé" konec.

Mary a Max (2009)

Pro mě první záležitost od Adama Elliota, ale snad budou brzy následovat další. Ze začátku kouzelně hravé, plné vsunutých narážek a celé dílo budí dojem, že byste tenhle hravý plastelák mohli sledovat věčně. Finále taky není trapně předvídatelné a to se počítá..

Václav (2007)

Záležitost s mým oblíbencem Ivanem Trojanem ke kterému jsem přistupoval od začátku špatně. Očekávaje komedii jsem nemohl skončit jinak než zklamán. Tohle není "Jedna ruka netleská", "Příběhy obyčejného šílenství" ani "Brainstorm".. Jakékoliv pokusy o zábavné momenty v tomto kusu o vesnickém prosťáčkovi na mě působily spíše tragicky a filmu jsem zkrátka nedokázal přijít na chuť..