Poslední skaut (1991)

Vtipný, zábavný, akční, hláškující a já nevím co všechno. Vážně super akce, u který jsem se bavil celou dobu. Dlouho mě Poslední Skaut míjel, jsem rád, že tato doba temna u mě je minulostí. Je to další klasika akčních 90. let a rád se na ní kouknu někdy znovu. Původní dabing je povinností, kurva.

Obchodník se smrtí (2005)

Dobrá kombinace vážnosti a vtipnosti. Najde se tady sice pár nedostatků, ale ne nijak zásadních. Tohle silné téma, které donutí člověk alespoň trošku se zamyslet, má svoji nespornou kvalitu.

Kmotr II (1974)

Druhá část pro mě není lepší než první. Jedná se o velice komplexní doplnění té první. Sice nevím proč, ale i tady jsem se na začátku mírně nudil. Postupem času to však byl opět výborný film A také tento Kmotr má přenádernou výpravu, hlavně v části s De Nirem. Stejně jako první díl je i tenhle výborný a s ním i herecké výkony Roberta De Nira a Al Pacina. Opravdu Skvělé navázání.

Zabijáci (1985)

Tenhle film jsme měli na VHS s jednohlasým dabingem. Jako malý jsem z toho byl docela vyplašený, jak to bylo drsný a syrový. Když jsem tenhle film viděl asi před rokem po několika letech znovu, už se nedostavilo zděšení, ale spíš lehký úsměv.

Solaris (2002)

Ani jsem sám moc nečekal, že dám takové hodnocení, ale tenhle film..... mi vlezl pod kůži. Nádherná kamera, hypnotizující atmosféra, překrásná hudba. Ale nejen to. Láska, naše myšlenky, sny, to všechno společně se Solaris vytvořilo něco díky čemu jsem hodinu a půl nedýchal. Film ma mě působí hodně podobně jako Fontána od Aronofskyho. Má to hodně společného, jenom nemůžu vyjádřit co. Opravdu nemůžu nějak vyjádřit co mi konkrétně vlezlo do hlouby mozkové kůry. Jinak tahle Solaris má ode mě jasných pět hvězdiček. A moc se těším až shlédnu původní verzi.

Kmotr (1972)

I když jsem asi v polovině filmu byl skoro přesvědčený, že za 5 hvězdiček hodnotit nebudu, druhá půlka mě přesvědčila, že ano. Opravdu skvělý film o mafiánech, se skvělými hereckými výkony. Nemůžu hodnotit jinak než za 5*

Katka (2009)

Tento komentář píšu necelé dvě hodinky po shlédnutí v kině. Tak silný dokument o narkomanech jsem ještě neviděl. Dokonale mne odzbrojil. Také je to pro me asi první dokument, který ukazuje život feťáka takový, jaký doopravdy je. Soucit jsem s Katkou neměl. Spíš bylo naprosto zdrcující vidět tu beznaděj, která se každým rokem prohlubovala. Člověku muselo hodně brzo dojít, že tady není cesty zpět. Navíc, natočit tenhle dokument muselo stát obrovské úsilí. Pro mě to je vážně první reálná ukázka toho, jak můžou drogy člověka zničit.

Horizont události (1997)

Sci-fi mám rád, hodně rád. Když má navíc ještě dobrou atmosféru, tak je to o to lepší. Horizont události má přímo odzbrojující atmosféru. Napětí se dá krájet. I z obrazovky je cítit zlo, které na lodi je. Obsazení také velice kvalitní, na to, že se nejedná o nějak moc drahý film. Rád bych dal pět hvězdiček, ale závěr filmu mi to nedovolí. Ta pronikavá atmosféra, která je celou dobu budovaná, je bohužel v závěru celkem zašlapaná vyvražďováním. Film to jako celek kazí. I tak jsou to ale velice dobré 4 hvězdičky. Pro mě lepší než Sunshine.

2012 (2009)

Čekal jsem přesně to, co jsem na konec viděl. Lehce nadprůměrný film, i když vlastně možná skoro průměrný. Emmerich nám předvádí trikové orgie, ale to je asi tak vše. Ani to několika minutové ničení mi nepřišlo nějak super. Děj je také hodně slabý. Útěk a záchrana rodiny jako příběh se dal čekat, ale takhle by se vážně zachránit nešlo, velice přehnané. Čekal jsem ale trošku víc amerického patosu, ten se nakonec nedostavil v takové míře, ale nakonec byl a hlavně na konci. Trikově je film určitě dobrý, ale docela fantasmagorický, dějově ale hodně, hodně slabý. Navíc by mohl být minimálně o půlhodiny kratší. Některé dialogy a scény byly k smrti nudící. Tři hvězdičky sice dám, ale rozhodně jsou to horší tří hvězdičky směrem dolů.