Kobra (1986)

Film mého dětství, doslova. Pouštěl jsem si ho pořád do kola a se strachem a nadšením koukal na Slyeho, jak to všem nandá. "Hej, srabe. Jsi svinskej vrahoun, nemám rád svinský vrahouny. Zabils chlapa, pro nic. Teď jsi na řadě ty."

Noc na Zemi (1991)

Musím říct, že Jarmusch mě mile překvapil. Bylo to mé první setkání s tímto tvůrcem a vcelku povedené. Za pět hvězdiček to ale není. První tři epizody byly dobré, ne byly super. Hodně jsem se bavil. Ovšem ať se Benigni snažil seč to šlo, už mě moc nepobavil. A už vůbec se to nedá říci o závěrečné finské zastávce. Výsledné hodnocení tedy je čtyři stars.

Hvězdná pěchota (1997)

Po nějaké době jsem přehodnotil ze 4 na 5* a myslím, že zcela po právu. Bohužel svého času nedoceněné a nepochopené, ale pokud člověk viděl od Verhoevena i jiné věci, tak v tom uvidí a najde, co je tím myšleno. Podle mě je to v pěchotě vše krásně znázorněné. RoboCop je klasika, ale tohle už také. Satirická a černo humorná klasika :)

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Tohle je jedna z nej pohádek mého dětství. A může za to i to, že když jsem se po 14 letech na Toma a Jerryho koukl znovu, tak jsem se pořád stejně smál a bavil. Hned bych se vrátil o pár let na zpět :)

District 9 (2009)

Přiznám se, že jsem si před dvěma lety, kdy jsem název tohoto filmu slyšel poprvé, myslel, že je to animák. Jsem rád, že jsem se spletl :). Po zhlédnutí nemám téměř slov. Sci-fi mám rád, tím se netajím, ale tohle se mi velice líbilo, hlavně svou tématikou. Samozřejmě se zde najdou nelogické blbosti a nějaké menší mušky, ale to na kompaktnosti Districtu nic neubírá. Blomkamp navíc skrze film velice názorně upozorňuje na sociální problémy v podobě rasové segregace, což jenom umocňuje sílu tohoto filmu. Trochu mi to připomíná Verhoevena, i když ten poukazuje na sociální problémy satiricky, ale něco to má společného. Hodně se mi zamlouval i dokumentární styl, který tomu filmu podle mě seděl jako prdel na záchodové prkýnko. Za velice pozitivní a důležité považuji to, jak byli kreveťáci představeni. Jako inteligentní tvorové a hlavně jako tvorové s emocemi. I když tady jsme mohli vidět toto pouze u Christophera. Nicméně takové sci-fi jsem dlouho neviděl a budu se těšit na další blomkampův počin. Přiznám se, že tady bych sequel viděl velice rád, ač nejsem jejich zastánce, ale tady... Potencionál má tenhle námět ještě obrovský.

Likvidátor (1996)

Poslední dobrý Arnieho akční film v 90's, na který se dá koukat. Pravda, v některých pasážích jsem se nudil, logika v ději pokulhávala a hodně věcí je tam moc hrr. Jinak to je ale slušný akčňák.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Po dějové stránce sice trošku slabší než první díl, ale vcelku dobré. Bohužel nejzásadnější problém byl v tom, že tam nebylo nic strhujícího. Film si pomalu uplyne a člověk ani nezaregistruje, že se dohromady nic strhujícího nestane. Navíc bylo celou dobu ve vzduchu cítit, že tohle prostě dobře dopadne.

Světová invaze (2011)

Taková průměrná akční sci-fi, která mě osobně moc nenadchla. Za jedno zhlédnutí to určitě stálo, ale to je asi tak všechno, teda vlastně ne. Top Gun byl náborový film pro letce, tenhle zase pro mariňáky.

Invictus: Neporažený (2009)

Když se zpětně zamyslím, tak ve mně ten film nic moc nezanechal. Takový průměrný fim o historické události, který jak rychle zhlédnete, tak rychle zapomenete. Potěšil Matt Damon, ostatně jako vždy.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Originál jsem neviděl, ale z tohoto remaku nadšený nejsem. Jak už zde padlo, myšlenka filmu pryč a celkové podání nemastné neslané. U této tématiky bych čekal nějaký zlom v průběhu děje, ale ten nepřišel. Je to jen další počin z řady předělávek a průměrný film.