Kyslík (2021)

Zajímavý film který nebyl tak úplně dobře proveden. Solidní je mindfuck od policie, jumpscare a hlavně výkon hlavní herečky, zahrála to opravdu dobře. Ale film mi přišel více jak zbytečně natahovaný, například flashbacky s její "rodinou" jsem musel přetáčet, protože u postavy kterou prakticky vůbec neznám, mě její rodina nezajímá. Plottwist by měl šokovat, a ano je to docela neočekávané, ale přesto kdy je na diváka vyvalena pravda ho to nepřekvapí. Ovšem to tvůrci chtěli posunout dále, a tak se dozvídáme, spolu s herečkou, jak na tom doopravdy je "životně". To už mě nezajímalo vůbec, a naopak mi to přišlo jako snažení se diváka ještě více šokovat. Zbytečně. Třešničkou na dortu je neznámá žena která se hrdince snaží pomoct tím, že ji málem zabije. Konec kdy hrdinka zjišťuje že její problém mohl být vyřešen za 5 minut a finální scéna (kdy prakticky nic nechápeme) jsou naprosto příšerné. Takže premisa dobrá, ale vykonání, nebo spíše vydojení screentime navíc fakt neprošlo.

LazyTown (2004) (seriál)

Když to vezmu z filmové stránky, tak to tak hrozné není, jestli zvládnete českoslovesnké komunistické pohádky, tohle bude pohodička. Příběh je klasický jako u každé pohádky = vysportovanej týpek žeroucí zeleninu vždy namlátí padouchovi a zachrání děti. Ano příběh je primitivní, ale, což je také důvod mého vysokého hodnocení, přináší mi to zpět vzpomínky a hlavně mě baví ty internetové memes. (Tedy když už to teď píši tak to není tak populární meme format ale byl). Když to vezmu z dnešního pohledu je podle mě nejlepší postava záporák, kterého hrál legendární Stefán Karl Stefánsson. Hlavně o něm byly ty internetové memes. V dnešní době už si zřejmě nikdo Lazy Town nepustí, ale stále se lidé dívají na parodie i originální videoklipy "We Are Number One" či "You Are A Pirate". Jak jsem již zmínil nejvíce zapamatovatelný herec je Stefán Karl Stefánsson který bohužel zemřel na ošklivou nemoc rakovinou v pouhých 43 letech. To právě o něm platí přísloví "Lived as a villain, died as a hero."

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Nevím no, já moc na westernovky nejsem. Potom když uvidím očividnou parodii na americké západní westernovky nemůžu si pomoct a říct si že je to komoušská propaganda. Možná to tak není, ale mě to tak přijde. Film jsem celý neviděl protože potom co jsem zjistil že se Joe vyslovuje jako [joe] nikoliv [džou] jsem to vypl. Komedie to je asi dobrá, obsazení taky. Nelíbí se mi však kamera. Je mi jasné že to natočili nekvalitně naschvál aby to opravdu indikovalo westernovku z 40. let nebo co, ale mě se to nelíbí. Když přehlédnou komunistický režim a očividný úkol zesměšnit kapitalistické státy dávám tomu 2 hvězdy.

Lovec trolů (2010)

Miluju found footage a fake dokumenty. A tohle je asi nejlepší co jsem kdy viděl. Právě díky tomuto žánru se filmu nedá vytýkat jakési špatné herectví, které tam vlastně ani není. Ústřední postava Hans se zalíbí každému kdo film uvidí, zbytek postav už si člověk moc nevšímá. Na první pohled se zdá že film je lowbudget, o to ještě víc mě překvapilo tak kvalitní zpracování. Na rok 2010 vypadá CGI trollů bezchybně a realisticky. Špičkou jsou komediální pasáže, kdy se dozvíme že je nutné na sobě mít trollí pižmo, nebo že troll se dá přilákat na pár litrů křesťanské krve. Na konci filmu docela fuckup co se stalo s Hansem? Skvělý film

Malá ďáblice (2022) (seriál)

Trošičku brutálnější komediální seriál co si vytváří vlastní pohled na satana a antikrista. Animace nejsou špatné ale styl mi nesedl. Oceňuji brutálnost a nebojácnost u nudes scén. Jinak backstory nemají moc dobře vysvětlenou a některé střihy dělají mezery v příběhu. Těším se na další sérii.

MasterChef Česko - Série 4 (2020) (série) odpad!

Sleduje toto vůbec někdo? Mě totiž přijde že na takovou kravinu a vlastně úplně nudnou zbytečnost se může dívat akorát tak divák tv barrandov.

McDonaldizace společnosti (2006) (studentský film) odpad!

Brouzdám si to takto po YT a najdu toto video. Říkám si že by mohlo být azjímavé, protože studenstké filmy jsou většinou kvalitní. Tento případ to ale není. Jedná se o stupidní až komunistikcý snímek. Například věta:"Děti poznamenané západním stylem života" mi vyrazila dech. Očividně se režisérovi nelíbilo že jeho tatíček nemůže už udávat na stb sousedy. Celkově "scénář" tvořil nějaký mentálně postižený člověk co vůbec neví jak fast foody fungují. To ale neví žádný z tvůrců tohoto "filmu"

Městečko South Park - Ať jedí šlichtu (2019) (epizoda)

Přesně důvod proč miluji South Park, dělají si srandu z věcí co se zrovna řeší. Dobrá a hlavně velice vtipná epizoda, která na konci poodhalí jak to vlastně s beyond meat je.

Městečko South Park - Banda v Číně (2019) (epizoda)

South Park zase geniálně ukazuje že dělat si pr*el z politické situace mu jde. Skvělé. Perfektní jsou také dvě dějové linky které se díky číně velice provázejí.

Městečko South Park - Dávky (2019) (epizoda)

Díl co nepřináší žádné nové věci a vlastně je celkově o ničem. Trochu pobaví jinak asi zatím nejhorší z celé série, ono udělat celou 22minutovou epizodu o vakcínách nedopadne dobře.