Dexter (2006) (seriál)

Přiznám na rovinu, že když jsem si poprvé pustil Dextera, tak jsem to po 10 ti minutách vypnul s tím, že to je tdy pěkná blbost. Během následujících několika týdnů jsem byl řádně masírován kamarádem, že jsem tomu měl dát šanci a tak jsem si to pustil znovu a první díl dokoukal. A najednou jsem pocítil nutkání vidě další díl a další a další. Ten seriál mne dostal a já si oblíbil jako hrdinu masového vraha, ale on i to zasloužil. Skvělý nápad, skvělý hrdina a ostatní co mu sekundovali také. A hlavně závěr každé série byl dost drsný, ale jedna opravdu vynikala, všichni víme jaká ( když najde Dexter doma syna v koupelně....), takový závěr série byl i na mne moc, že jsem dlouhé minuty a minuty seděl a říkal si ,to snad není pravda, že to snad nemyslí vážně takto zakončit sérii.. Maximum nedávám jen kvůli poslední finálové sérii, která dle mého názoru byla prostě odfláknutá, jednak tedy extra rychle natočená, ale pořádně i o ničem, už to nebyl Dexter.celkově výborný seriál s velmi zajímovou úvodní melodií....

Anděl Páně 2 (2016)

Tohle je balzám na duši! Po dlouhé době jsme se dočkali opravdu pěkné pohádky. Pan Strach velmi umně navázal na fakt, že jsme u nás kdysi pohádky točit uměli. I když je to druhý díl, tak za mne je lepší než předchozí, možná je to tím, že je to více epizodní, ale vůbec to nevadí. Anděl a Čert jsou u mne za jedničku, ale celkově to obsazení se opravdu povedlo, protože co jméno, to pojem a daří se to všechno udržet na uzdě. Takže tedy opravdu moc příjemné překvapení a zcela zaslouženě narvané kino, i když pro mne to množství lidí trochu utrpení :-)

Smrtonosná past (1988)

HO HO HO and now I have a machine gun... Pro mě osobně tohle je kultovní scéna a hláška, ale těžko vybírat jen jednu, protože tenhle film, který z Willise udělal akční hvězdu, jich má v sobě tolik. Parádní akční film, který začne tak nevinně a který ovlivnil žánr akčního filmu na roky a roky dopředu. Přitom příběh policisty, který se jen ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě, je tak obyčejný... Jenže přidejme k tomu Bruce Willise s takovou kupou kultovních hlášek, dále Hanse Grubera v podání skvělého Rickmana a uzavřený mrakodrap a máte film, jež se zcela oprávněně stal legendou.

Sousedi 2 (2016)

Naprosto zbytečný film, který se snaží vykrást pár dobrých vtipů z jedničky, ale jinak je to děsná nuda. Dalo to hodně přemáhání film vůbec dokoukat a to je tedy u komedie na pováženou. To co v jedničce ještě jakž taž fungovalo zde už je jen jako xkrát vylouhovaný čaj. 3 vtipné scény na více jak hodinu a půl dlouhý film je žalostně málo. Záměna chlapeckého spolku za dívčí prostě nefunguje a navíc pod vyhlášením války mezi sousedy bych čekal více situací, kde jeden druhému škodí. To i v jediném dílu sitcomu Big Bang, kde válčil Sheldon s Penny zvládli za 20 minut nasekat tolik naschválů mezi sebou, že by to tu stačilo na několik filmů....

Avengers (2012)

Skvělá komiksová týmovka, která plnou měrou plní to, k čemu je určena : pobavit nás. Ano, o nic jiného tu přeci nejde a já se bavil skvěle. Josh Wedon vydatně težil z toho, že nám zde nemusel představovat jednotlivé postavy, protože od toho tu byly jejich sólovky a tak se jde hned na věc. Skvělé triky, výborné hlášky, povedené gagy a přehledná akce a to vše vrchovatě dostojí pojmu letní hit. Zasloužený trhák a pokud bych měl vyzdvihnout, tak jsou to dvě věci - skvěle slizký Loki a úžasně vtipné setkání Loki - Hulk :-)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Není možné napsat něco, co ještě napsáno nebylo., už jen samotné umístění filmu v hodnocení o nečem vypovídá. Za mne mohu jen dodat, že než jsem film viděl poprvé, říkal jsem si, že ty dvě hodiny snad přežiju, že drama není zrovna můj šálek kávy. A výsledek ? Rozteklá zrmzlina, ani trochu neupitá cola a nachos bez jediného chybějícího trojhránku. Ano ten film mne dostal, od začátku chytil a pustil až na skutečném konci, kde jsem mohl jen vydechnout wow. Příběh natolik uvěřitelný, tak poutavý a vlastně po desetiletý dlouhý je podáván tak umně, že nejde od něj odtrnout oči. Nádherný film s úžasnými hereckými výkony a dokonalým koncem.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Dvě věže nelze hodnotit zcela objektivně jako samostatný film, Nejde to, protože je to součást trilogie, která jednak byla takto napsána a hlavně i natáčena. Takže nám tu chybí jak klasický začátek, tak i konec. Je to prostředek něčeho velikého, snad až velkolepého, s několika dějovými linkami a jedním vrcholem a tím je bitva u Hlásky. Už jen proto, jak to Peter Jackson zvládl, řadím Dvě věže z trilogie nejvýše, ale neznamená to, že ostatní díly jsou horší, to vůbec ne. Líbí se mi poměrně slušná věrnost knižní předloze, výprava, triky a o hudbě ani nemluvím. Fér by bylo hodnotit celou trilogii jako jeden celek, který se povedl a převedl nám na plátno svět o kterém jsme snili při četbě a nevěřili, že jej někdy uvidíme zfilmovaný. Klaním se Peterovi a děkuji mu za tento zážitek. PS: vděčný jsem zejména za prodlouženou verzi na disku.

Americká krása (1999)

Toto je vrchol mého dne a pak už to jde jenom z kopce.... Naštěstí u tohoto filmu podobné motto neplatí a jak plynou minuty při jeho sledování, kvalita neklesá. Pro mne osobně je to třetí nejlepší film roku, hned za Matrixem a Magnolií a ukázková satira na střední americkou třídu. Chlapík, který prožívá krizi středního věku, nevěrná manželka, pubertální dcera, militantní soused, na první pohled naprosto chaotický mix, který se snad ani nemůže podařit udržet pohromadě. Paul Mendes to zvládl a natočil pro nás film, který nebude nudit ani když se na něj podíváte s odstupem času znovu, protože jsou věci, které platí v jakékoliv době.

Matrix Reloaded (2003)

Akční pecka se skvělou vizuální stránkou a výbornými akčními scénami. Navazuje to na první díl, což už je trochu omezení., protože jednička byla už revoluční nejen akcí, ale i příběhem, který byl prakticky dokonalý. Zde už se vezeme na vlně, že Neo je téměř všemocný, takže ano, vychutnáme si v jeho podání perfektní akční scény. Ale co se týče příběhu, tak už je to horší, avšak jen proto, že to navazuje na dokonalou jedničku. Některé nápady jsou fajn, jako je třeba nutnost dostat se ke zdroji, nebo zadní dvířka v matrixu, pak tu jsou nápady, které si zasloužily další rozvíjení, což platí zejména o informaci, že některé programy zůstávají v matrixu v podobě duchů atd... Nejraději bych vymazal jen jednu scénu a to je příjezd Nea do Sionu, vše ostatní jsem si užil, ať se jednalo o bitku se Smithem, perfektní destrukci kamionů, nebo skvělou dálniční honičku. za co bych autorům namlátil je fakt, že se Neo neutkal s dvojčaty, to byl opravdu podraz! Jinak skvělý akční film, který má jen smůlu, že jeho první díl byl dokonalý a převratný...

Skála (1996)

Tohle je nejlepší film Michaela Baye! Úvod filmu, který je podbarven naprosto skvělou hudbou s ústředním motivem vás upoutá a už vás nepustí. V tomhle filmu se povedlo vše co mělo, ať už je to příběh, akční scény, hudba a nebo obsazení. Ano, pár menších nelogičností se tu objeví, ale na dojmu to nepokazí. Tohle je pecka, která nám představila Cage jako akčního hrdinu, byť zde ještě v poněkud netradiční akční roli, v dalších filmech se již více profiloval. Na plátno se nám vrátil legendární Connery a nebo jsme poznali dlouho opomíjené jméno Ed Harris. Vše do sebe zapadá a vy se ani minutu nenudíte a ano, je to film, který si pustíte klidně ještě jednou a pak zase a zase a stejně se nudit nebudete. Maximální hodnocení a palec nahoru za to, že zůstalo jen u jednoho filmu a nebylo ždímáno další pokračování.