Bába z ledu (2017)

Snímek je humorný i inteligentní a herci jsou úspěšní. Hlavní představitelka usilovně táhne již od úvodu. Pozitivní je, že se herci navzdory důchodovému věku nebojí milování. Jde o dospělou, objektivní a přitažlivou práci. :)

Batman se vrací (1992)

Zamyšleně tajemný představitel Batmana mi sedí. Tento díl je navíc lepší, než ten předchozí a to díky působivým postavám. V prvním díle totiž (jindy legendárně hrající) Jack Nicholson nestačí. Kdežto Tučňák předvádí silně atraktivní herectví... ta postava je tak odporně opovrženíhodná! K tomu navíc násilnická a neobyčejně sexy Michelle Pfeiffer jako Kočičí žena také baví. Vizuální stránka je magická, stylová a pro pana režiséra typická. Atmosféra je bezvadná, hrůzně fantastická a pochmurně adventní. Je to skvělá záležitost nejen akcí a atmosférou, ale i herecky. :-o (viděno s 1. dabingem)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Spokojený jako s Mužem z oceli nejsem, ovšem není to špatná podívaná. Ben Affleck je jako zdatný Batman o něco surovější, než dřívější protagonisté. I díky němu je film zajímavý a pomáhá samozřejmě i akce s vizuální stránkou. Přesto mi některé scény připadají lehce fádní až zbytečné... což je zklamání. :-| (viděno s dabingem)

Big Lebowski (1998)

Bezesporu jde o kultovní snímek. Tvůrci z filmu dostali maximum, které z tohoto žánru jde vydat. Příběh je sice bez smyslu, nicméně psychopatické postavy nabízejí spoustu úžasně vtipných situací. Herecké výkony jsou výborné. Toto dílo je důkazem, že i zmatečný film může zaujmout... ;-) (viděno s 2. dabingem - TV)

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Úctyhodné a solidní, i když tím hlavním je samozřejmě Johnny Depp a jeho stylizace. Dovede budit odpor, hrůzu či zlobu a zároveň má půvabnou jiskru. Nejsilnější jsou scény, kde neodstřeluje kámoše, ale dokáže zdeptat pouhými slovy. Vše přesně odpovídá žánru... vůbec to není špatné. ;-) (viděno s dabingem)

Blade Runner (1982)

Tuto, jednu z nejlépe hodnocených sci-fi jsem shlédl až nyní a budí ve mě rozpaky. Na můj vkus je dílo až přespříliš depresivní (byť zde jde o záměr), což je do jisté míry i nočním natáčením. Režisérovi nemohu upřít skvělou vizuální stránku a výpravu... z těchto aspektů jsem vskutku nadšený. Harrison Ford je také perfektní, avšak v něčem vidím problémy. Například u většiny herců je vidět, že nevědí, jak své role uchopit. I díky tomu je dílo chvílemi zmatečné. Děj mi také příliš nesedí. Ovšem, jak zmiňuji, z hlediska vizuálního je snímek jedinečným a mistrovským dílem. :-| (viděno v původním znění)

Blade Runner: Black Out 2022 (2017)

Tento krátký film ke snímku Blade Runner 2049 je ze všech tří nejosobitější. Tedy alespoň tak působí. Přisuzuji to především jeho anime pojetí. Dílo vizuálně ladí a zachycuje ducha díla původního. Problém však je, že pokud má snímek jen čtvrt hodiny, jen stěží může diváka uspokojit. A jinak tomu není ani zde... :-|

Blade Runner 2049 (2017)

Jde o vizuální klenot. Z kamery se lze radovat po celou dobu (můj zážitek je upevněný rozlišením 4K, které mnou navštívené multikino nabízí). Atmosféra je sice opět depresivní, avšak filozoficky je dílo propracovanější. I herecké výkony jsou unikátní. Toto si dle mého vede lépe, než předchozí snímek. Nyní krátce ke zvukové technologii Dolby Atmos, kterou navštívený sál disponuje. Mám z této technologie rozpaky. Oproti normálu si změny témeř nelze všimnout. Navíc místy je zvuk témeř ohlušující. Úvodní znělka technologie je potěšující, jenže tvůrci snímku moc zvukových efektů nepoužívají... :) (viděno v původním znění)

Bláznivá (1987)

Setkat se s takovou ženou na ulici, nemám pochyb, že je nevyrovnaná a protivná... Barbra Streisandová promítá tu bláznivou divokost a dobrotu v srdci perfektně. Toto soudní drama zachycuje pochybnost právního systému. Postupné odkrývání událostí a autentické výkony jsou dobré. Jen je škoda některých marných klišé v soudní síni... :) (viděno s dabingem)

Bláznivá školka (2003)

Bláznivá školka je milou a půvabnou podívanou, u které si lze oddechnout. Jde o líbivý film k pousmání se. :) (viděno s dabingem)