Trog (1970)

Z posledního filmu Joan Crawfordové je evidentní její potřeba pracovat. A i v tomto zbabělém filmu (kde není doladěn ani vzhled titulní postavy) předvádí výjimečný výkon. Každý její fanoušek, tedy i já, dává sice přednost snímkům jako Lidé v hotelu či Mildred Pierceová, ovšem chápu její účast v tomto posraném, směšném a zostuzujícím díle. Vím toho totiž hodně o přežívání. A je umění i přes pocity neuznání, odstavení a zapomnění, neztrácet naději, že se člověk může zvednout. ;-)

Mary Poppins (1964)

Nadčasové hudební dobrodružství s magickou výpravou. Film je sice pro pamětníky, ovšem stále úžasně funguje. Je to především díky úžasně kouzelné Julii Andrewsové. A mimořádné je i dabingové zpracování díla. Za nový dabing oceněná Ivana Vaňková navíc Mary Poppins hraje v divadle. ;-) (viděno s 1. dabingem a 2. dabingem)

Sedm statečných (1960)

Jeden z nejpopulárnějších filmů americké filmové kultury. Propracovaná psychologie a hlášky, které si leckterý divák pamatuje snad navždy. Dokonalou expozici a úchvatnou hudbu ani netřeba zmiňovat... :) (viděno s 1. dabingem)

Mildred Pierceová (1945)

Pamětihodný a vydařený film noir. Vévodí zde citové zabarvení a klamné pojetí úvodu. Postavy jsou velmi osobité... nejsilnější je však osudová Mildred Pierceová. Snímek vykresluje americký sen, zároveň však zpochybňuje veškeré ideály a právě to dokresluje zdejší atmosféru. :) (viděno v původním znění)