• Krátkometrážní

Sim Salabim (2008)

Veľmi zábavný kraťas v štýle grotesky Toma a Jerryho. Je tu veľa úžasných nápadov, vtipných scén a skvelých postáv. Tie sú to ozaj vtipné a každá má svoj charakter. Zajac Alec je hladný a kúzelník Presto túži po uznaní. Čo sa týka výtvarného spracovania, animácia je vždy výborná a hudba tu ladí perfektne. Asi najlepšia scéna bola s bluegrassovými hudobníkmi. To nemalo chybu. Okrem toho, zajac Alec sa veľmi podobá Snowballovi z Tajného života maznáčikov. Pozrel som si aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Douga Sweetlanda, kde rozpráva o výrobe a vzniku filmu.

Vaši kamarádi hlodavci (2007)

Veľmi dobrý nápad, ktorý sa venuje téme prečo mať rád krysy/potkany v podaní Remyho a Emilea. V tomto krátkom filme 2D animácia funguje výborne. Kraťas je rozdelený do jednotlivých období (Staroveký Rím, čierny mor atď.) a v každej časti je daná sekvencia výtvarne spracovaná tak aby to vyzeralo ako z daného obdobia (samozrejme s úpravami). A to sa mi na tom páči najviac. Videl som aj druhú verziu filmu s komentárom režiséra Jima Capobianca a vedúceho výpravy Natea Wragga, kde rozprávajú o histórii a vzniku filmu a množstvo zaujímavých vecí.

Soft Ball Game (1936)

Tentokrát to je Soft Ballový zápas. Aj napriek tomu, že Oswald už úplne zmenil vzhľad (vyzerá úplne inak ako v predchádzajúcich filmoch), dávam 3*. Príbeh je síce dosť "nudný" a ultra-jednoduchý, film má peknú animáciu a milé postavy. Celková groteska je milá, sú tu pekné postavičky, ktoré oživuje lepšia Lantzova animácia.

A-Ha: Take on Me (1985) (hudební videoklip)

Nie som fanúšik 80. rokov 20. storočia. Túto skladbu som počul už veľa krát a len nedávno som zistil ako sa volá. Videoklip je zaujímavý, to áno. Po prvý krát som sa stretol s takýmto štýlom a to ešte pri videoklipe. Keby som si odmyslel tie hrané pasáže, bolo by to lepšie.

Linkin Park: What I've Done (2007) (hudební videoklip)

Znie to možno čudne, ale toto bola moja prvá skladba od Linkin Park, ktorú som počul. A páčila sa mi. Videoklip je skutočne veľmi pekne natočený, výborne zostrihaný, zábery sú úžasné (hlavne zábery historických osobností). Skladba je tiež výborná a úvodná a záverečná scéna nemala chybu.

Opening of the Drill Hall in Accrington by General Baden-Powell (1904)

Ja ako skaut som o tejto udalosti počul po prvý krát len nedávno. A taktiež som sa stretol aj s týmto filmom. Je to záznam z otvorenia továrne v Accringtone so zakladateľom skautingu, Robertom-Badenom Powell (B.P.). Nie je to nejaká veľmi významná historická udalosť, ale aspoň niečo nové naučí a trochu priblíži rok 1904.

Pásli ovce valasi (1973) (seriál)

Hádam, v slovenskej kinematografii za už nič klasickejšie nedá nájsť. Tento večerníček, dokonale vystihuje slovenskú prírodu vo svojej kráse. Kde kopce vyliezajú jeden druhému na plecia... to "bačovské" prostredie... a všetko to čo sa nachádza v tomto seriáli je super. Jozef Kroner je majster a nikto iný nevie zahrať týchto valachov lepšie ako on. Nádherná slovenčina, ktorá to tiež o nejaké to kultúrne dedičstvo obohacuje, sa tu tiež náramne hodí. A o animácii a hudbe ani nehovorím. Všetko to je v jednoduchosti. To sa týka aj knižky MAŤKO A KUBKO od Marianny Grznárovej.

Springtime Serenade (1935)

Áno. Prišiel čas farby a technicoloru. To sa mi páči. Úplne inak znie tá groteska vo farbe. Ale nič to nemení na príbehu. Tentokrát si Oswald postavý letnú rezidenciu a lesný predpovedač počasia (Prof. Groundhog) ich upozornil, že bude v lete snežiť a Oswald s ostatnými zvieratkami ho vysmejú atď. Ach jaj.

Harry Styles - Sign of the Times (2017) (hudební videoklip)

Tento videoklip je veľmi zručne a pekne natočený. Lokácia, prostredie a zábery sú úžasné. Skladbu nejako nemusím, ale nemôžem povedať, že je zlá.

Pitbull feat. Flo Rida & LunchMoney Lewis - Greenlight (2016) (hudební videoklip)

K tejto skladbe aj k tomuto videoklipu ma doniesla show WrestleMania XXXIII. Samotný videoklip je úplne zbytočný a o ničom. Skladba je však v pohode a do WrestleManie XXXIII sa celkom hodí.