Válečný kůň (2011)

Několikrát bylo zmíněno, že film se utápí v patosu...ale ten film se v tom patosu několikrát přímo utopil a ani sedm životů by mu nepomohlo. Neskutečný kýč, neuvěřitelně zelenou barvou trávy počínaje a přebarevným západem slunce konče. První hodina je nudná k uzívání a navíc silně připomíná televizní tvorbu. Druhá část filmu je spatlanina několika stylů, která ne a ne držet pohromadě. Trapný a až iritující jsou Němci mluvící anglicky s německým přízvukem a Francouzi mluvící anglicky s francouzským přízvukem ... to si pak mohli odpustit hlášku Anglána na Němce "mluvíš dobře anglicky" ! Tohle že natočil Spielberg .. no tak mohu s klidným svědomím říct, že chlap zesenilněl a nikdo asi neměl odvahu mu říct, že natočil sračku, která víc než drama připomíná parodii na válečné filmy. A jako komedie by to snad i fungovalo, kdyby tam nebyly scény, který mi byly nepříjemný, protože přece jen jsem citlivá dušička a nesnáším utrpení zvířat, které tu navíc na muj vkus bylo vyzdvihováno víc než utrpení lidí. Takže 3* a to jen díky scéně se záchranou koně uprostřed válečného pole, protože už dlouho jsem nebrečela smíchy. Hláška "Tak jak je v zákopech" a odpověd "Špica" ... its going to be LEGE - wait for it - DARY !

Den zrady (2011)

Sice je od zacatku jasny, ze tam bude podraz, ale napeti, jak velky ten podraz bude a kdo na koho vseho ten podraz udela, me bavilo. Libilo se mi hodne nasviceni, ktery bylo o scen na podiu a detaily tvari. 4,5* - ale konecnych 5* za to, jak uzasne Evan sbalila Ryana, ty dve konverzacky, nejdrive v kancelari a pak na baru, byly to nejlepsi! Takhle bych chtela jednou nekoho sbalit, i kdyz uz mi neni 20 ani 25, ze jo W :)

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Tenhle film mám připravený ke shlédnutí několik let a pořád jsem to odkládala, protože mi přišlo, že to prostě nebude můj šálek kávy .... a musím říct, že dívat se na to sama doma, tak tomu dám 3* a budu si říkat, co na týhle ujetárně všichni vidí.... jenže napsal kolega, jestli si neuděláme movie večer v zasedačce ... a tak se nás tam sešlo šest ... dopila se půlka flašky Jacka, dopila se flaška Jamesena, tři flašky Prosecca, jedna flaška vína a skoro cela flaška Bechera... snědli se dva sáčky lehce připáleného popcornu... a já se výtečně bavila... zapíjeli jsme společně s Grgou i Dadanem, vlastně nakonec s každým... hlášky jsme si opakovali... a říkali si "to je jako na našich akcích" ... domlouvali jsme se, jak secvičíme scénky... a já si nedokážu momentálně představit lepší film na společné chlastací promítání... nutno podotknout, že ta srbochorvatština je luxusní, hlavně žádný dabing! Ten jazyk snad pro tenhle film vymysleli, ta atmosféra, ta lovestory, ta komedie... je to taková blbost až je to geniální. ... kolega má neuvěřitelný okno, ale já si pamatuju, jak zvracel na dveře velvyslanectví Spolkové republiky Německo a natáčeli ho u toho bezpečnostní kamery... :)

Na vlásku (2010)

Skutečná pohádka. Flynn vypadá jak Jake Gyllenhaal v Princovi z Persie. Jen bez těch písní bych se s přehledem obešla.

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Libilo se mi to o hodne vic nez Paris, takze musim dat pet kvezdicek. NY je cely vic kompaktni, ty prostrihy mezi povidkami jsou pekny a i celkove to lip drzi jednu atmosferu. Za me vitezi povidka s Bradleym a Drea ... musela jsem si ji hned pustit znovu, navic hudba u ni to cele krasne dokresluje...

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Už úvodní titulky by vydaly za samostatný videoklip k dané hudbě, která mě dostala už u traileru. To, co následovalo naprosto splnilo mé očekávání. Trilogii Milénium jsem doslova zhltala a tak jak mě nebavila švédská adaptace, tak moc mě bavila Fincherova adaptace. Jestliže mu někdo vytýká nedostatek invence, já ho za to chválím, mně totiž vadí sebemenší odchylky od předlohy a že jich tam pár bylo, přesto .. Enya mě naprosto odrovnala, že jsem se i smát musela při scéně, co k smíchu rozhodně není. Rooney Mara neskutečně sexy a sexuální scény byly dle mého nadprůměrně dobře natočený na hollywodský film (prostě to nebyla ta obecně provařená erotika). Craig je skutečně chlap, který má to charisma novináře Blomkvista, které já si představovala při četbě předlohy. Hudba dokonalost.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

První láska, která umí být tak bezelstná... a tohle je dokonale natočený. "Někteří lidé z nás jsou šedí, něktěří ze saténové, nekteří ze zářivé, ale jednou za čas poznáš někoho, kdo hraje všemi barvami. A když se to stane, nic se tomu už nikdy nevyrovná."

Neklid (2011)

film pro citlivky... pro velke citlivky se slabosti pro velka romanticka gesta a s virou v lasku az za hrob. a to myslim bez ironie. mily, pomaly a nezny, obcas kycovity, vhodne pro osamele vecery.

50/50 (2011)

Na to, ze to ma byt komedie, tak jsem se ani jednou nezasmala ... pousmani nad nekterymi scenami nepocitam, to neni smich. Podle me, film, i kdyz se snazi, tak porad plave tak na povrchu, jak kdyby na to, co plave hodne pod povrchem, nemel odvahu. A nemusim Annu Kendrick, ja proste nemam rada snazivky, coz byla i BD Howard.