Noc na Karlštejně (1973)

Jeden z nejlepsich ceskych hudebnich filmu. Krasne barevny, prijemne se na to diva, poprve, podruhe i potreti :) 24.12.2019 ... i po dvacaté :)

Pohádka o putování (1982)

Moje nocni mura detskych let. Bylo to tak sugestivni, ze jsem se toho jeste par let nemohla zbavit ve snech a to skutecne nepovazuju za dobre pro deti. Bylo mi 5, kdyz jsem to videla. Pak jsem o dost let pozdeji hledala, jak se ta ma nocni mura vlastne jmenovala, protoze to rozhodne nebyla popularni pohadka. Ale jednou treba najdu odvahu to shlednout znovu :)

13 růží (2007)

Obrazky jsou to pekny, ale nejak nedrzi pohromade a ukrutne to potrebuje prostrihat a stejne nevim, jestli by to drzelo pohromade, jestli je to vina scenare nebo rezisera, kdo vi, ale ja se od pulky silne nudila. A pokus o dojemny konec vyznel hodne krecovite.

Devátá brána (1999)

Asi to melo byt mysticke, ale chvilemi to bylo spis trapne smesne. Zacina to sice slibne a prvni pulka filmu je i zajimava, ale ten konec je totalni ulet mimo. Ale Johnny na tenhle film musi vzpominat jen v dobrem, kdyz se behem jeho nataceni seznamil se svoji milou Vanessou z Ráje (ta v tom ale nehraje ;)

Mrtvý muž (1995)

Mozna filmove umeni, ale pro me nuda.

Rebel bez příčiny (1955)

Na tenhle film jsem se podivala az po te, co jsem videla klip od Pauly Abdul na pisnicku Rush Rush, kterou jsem kdysi milovala a nekde se docetla, ze je to inspirovano timhle filmem, ve kterym jen tak mimochodem hraje mladinkej Keanu Reeves, ktereho jsem tehdy vubec neznala, az pozdeji, kdy jsem ho videla v nejakym filmu (myslim, ze to byl Bod zlomu) jsem si rikala, kde uz jsem ho videla... :) Skoda, ze se tehdy nenatocil remake filmu, byl by pro tu roli dokonalej :) klip urcite stoji za shlednuti: http://www.youtube.com/watch?v=zH_AJ4rDdEY

Moby: Play - The DVD (2001) (video kompilace)

No jasne, Moby a jeho nejlepsi hudba si urcite pet hvezdicek zaslouzi. I jeho neotrele klipy si pet hvezdicek zaslouzi, ale jinak bych cekala, ze bude i neco navic, nejake zajimavejsi bonusy, coz teda se bohuzel nekona, za to by to byly jen ctyri hvezdicky.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Jestli se o nejakem filmu da rici, ze se velmi spatne vydychava, tak je to tenhle. Cloveka, ktery by si tento film opakovane poustel, bych okamzite nechala vysetrit na psychiatrii. Pres vsechny ty pocity hnusu a chuti okamzite odejit z kina, nemuzu posoudit filmove kvality tohoto snimku, ja si i bez techto snimku dokazu dostatecne uvedomit krutost lidi... Ve sve extremnosti tohle nikdy nebudu povazovat za filmove umeni, pro me je tohle za hranici jiste etiky.. Ja ani nechapu, jak v tom nekdo mohl hrat...

Pianistka (2001)

Zvracene, ale lidske. Jenze ja nenachazim zadny pozitek pri sledovani techto filmu, takze uznavam, ze natoceny je to sugestivne, ale videt to podruhy nechci.

Ledové ostří (1992)

Za to, kolikrat jsem to videla, by si to zaslouzilo i pet hvezdicek :) Je to sice klasickej scenar, ale je to vtipny a rozhodne nenuti.