Agent bez minulosti (2002)

Matt Damon ako supertajný zabijak CIA? To sa teda moc k sebe nehodí. Avšak iba do chvíle než zloží k zemi dvoch policajtov, ktorým sa zrejme nepáčil jeho plynulý prechod z angličtiny do nemčiny. Matt Damon je absolútne presvedčivý, jeho priateľka v úteku Franka Potente dostatočne vystrašená a réžia Douga Limana akurát realistická. S rovnakou istotou s akou Jason Bourne vie koľko krokov je ku každému únikovému východu ja viem, že tento film nikdy nesklame. A aj keď zaznie vo filme "Jason Bourne je mŕtvy" tak je to práve naopak. Tu všetko len začína. 85%

Ajťáci (2006) (seriál)

Parádny britský sitcom. Počet vtipov v jednotlivých dieloch nie je extrémne vysoký, ale v každom je minimálne jednen, ktorý totálne odrovná. Najlepšie na tom je, že človek nemusí byť informatik (aspoň si myslím, že nie:), aby sa výborne bavil. Nedávno začala tretia séria a začala presne podľa vyššie uvedeného. Inak ak vám niekedy "rozbije počítač", tak ho skúste vypnúť a znova zapnúť. Niekedy to fakt pomôže. Verte mi, tiež som informatik :)

Alenka v říši divů (2010)

Určite som už niekde napísal, že Tim je jedným z mojích top režisérov. Ak by sa ma niekto dotázal, kto by mal príbeh Alice natočiť, tak práve jeho meno by bolo jedným z veľmi malej hŕstky režisérov. Rovnako ako Carroll aj ja sa rád čvachtám v logických nezmysloch, rôznych paradoxoch a všeobecne perfektne vymyslených fantasy príbehoch. Knižný príbeh Alice je presne taký. Však mám pocit, že Timovy sa ho nepodarilo previeť na filmový úpne perfektne. Určite ale nie do takej miery, aby som film hodnotil len ako priemerný alebo ešte horšie. Otázkou je či sa to vôbec dá. Či sa dá príbeh Alice natočiť perfektne a či dokáže Tim natočiť zlý film. Odpoveď bude v oboch prípadoch zrejme záporná. V prípade tohto filmu aj vďaka Timovmu autorskému štýlu a "jeho" hercom, ku ktorým sa tu pridala aj velice sympatická Mia Wasikowska, pre ktorú by toto mohlo a malo byť odrazovým mostíkom hore. No a samozrejme Danny Elfman, ktorý sa tu fakt vytiahol a jeho hudba je úžasná. Teším sa na druhú projekciu tentokrát v pôvodnom znení a bez 3D, ktoré priznajme si to našu pozornosť strháva. Na prvý krát teda 75%

Americký gangster (2007)

No je tu ďaší skvelý mafiánsky film. Výborne zrežírovaný, napísaný a aj odohraný. Ale ja neviem, akoby mi tu niečo chýbalo. Godfather čí Goodfellas sú jednoducho lepšie. Tak či tak nemožem dať menej ako 5 hviezd, lebo naozaj je to výborná práca po všetkých stránkach. 85%

Armageddon (1998)

Michael "blockbuster" Bay do tohto filmu asi natvrdšie vyryl svoj podpis. Jeho filmy sú len o zábave a aj zabávajú. Nemám tu čo moc vypisovať. Výbuchy, raketoplány, rotačný gulomet na americkom lunochode a Bruce Willis. Boh žehnaj Amerike a teraz potlesk. 70%

Ať vejde ten pravý (2010)

Filmy z upírskou tématikou mám velice rád. Nie som žiaden emo, gotik či podobné, verte mi. Páči sa mi ten (ne)smrteľný vnútorný boj, tá rozpoltenosť, teda ak je vo filme zachytená. Videl som kopu upírskych filmov. Niektoré lepšie iné horšie, avšak na niečo takéto si nepamätám. Už veľmi dlho dvanásť ročné dievča a dvanásť ročný chalan, ktorý nemajú zrovna ľahké životy sa postupne po nociach zbližujú zatiaľ čo zapadákov, v ktorom bývajú rudne krvou. Herci mi do svojich úloh zapasovali. Reeves zvládol postupne budovať atmosféru aj tempo výborne až k brutálne napjatému finále. Samotný záver vo vlaku už bol "len" perfektnou bodkou na konci. Pôvodný švédsky film som nevidel a tak neberiem ako mnohý za jediné mínus, že tento bol druhý. Možno, ak (ak vôbec) si pozriem pôvodný film, tak zmením hodnotenie, ale skôr mám ten pocit, že potom by bol práve ten tým druhým. Let me in je v rámci žánru vysoký nadpriemer. 80%

Až na krev (2007)

Neľútostná sonda do zaslepene ambicióznej duše muža, ktorý rovnakou super rýchlosťou akou buduje svoj majetok, ničí aj vzťahy zo svojim okolím. Výbornú réžiu, scenár a kameru ešte vysoko prevyšuje Daniel Day-Lewis, ktorého výkon je famózny a seba rovnako ako aj postavu Daniela Plainviewa navždy pribil na stenu vo filmovej sieni slávy. Dve hviezdy za Daniela plus tri za zbytok. 85%

Barva peněz (1986)

Prefíkaný veterán Newman, talentovaný harant Cruise a peňazochtivá k.... Mastrantonio. Títo všetci predvádzajú výborný výkon pod Scorseseho tágom .......ehm sorry taktoukou. Film stojí hlavne na postave Newmana a právom. Oskar zaslúžený. Za pozornosť stojí aj kopa vedľajších rolí. Menujem aspoň Whitakera. Pre mňa veľmi atraktívne prostredie biliardu s kopou výborných strkov od výborných hráčov. Som rád, že CT1 odvysielala tento film. Po nedávnej smrti Paula Newman je to pekná pocta pre tohto výnimočného herca. "Ja som sa vrátil" 80%

Bathory (2008)

Anna Friel a Karel Roden hrajú výborne. Je tu pár veľmi dobrých momentov (a tým naozaj nemyslím tie "bitevné" scény), ale je ich tu aj dosť zlých. Obvykle sa teším na neorezané verzie, ale tu by som prijal kľudne aj o pol hodiny kratšiu. Na naše pomery slušný veľkofilm, ale nič zásadného sa tu nekoná. 60%

Beowulf (2007)

Osobne až na niektoré výnimky som zástanca hraných filmov. Dúfam, že Zemeckis sa k nim ešte niekedy vráti. Mám pocit, že ak by to bolo hrané, bolo by do toho zainvestované a nestratilo by sa nič zo scenára, príbehu, hudby a celkovo atmosféry, tak by to bola bomba. Silvestriho hudbu musím opäť vychváliť. Je to majster. Ono celé to bolo dosť dobré, len keby tie postavičky nekukali jak sochy na velkonočných ostrovoch tak by to bolo výborné. Ale to už je tam a ja to odpúšťam. Zemeckis natočil celú kopu výborných filmov, ale svojho Forresta už jednoducho neprekoná. Ak teda vôbec niekto. 70%