Kelly (1991) (seriál)

To bolo o tom psovi, že? Vtedy sa mi to páčilo, taký Austrálsky Rex pre mládež...

Knight Rider (1982) (seriál)

Svojho času určite fajn, ale v súčastnosti by ma už nikto neprinútil sa na to pozerať.

Knight Rider tým (1997) (seriál)

Priemer, v ničom nevynikal. Jeho predchodca bol vo svojom čase možno super, nové spracovanie ho však v ničom neprevíšilo. Zvlášť ak uvážime, kedy bolo natočené.

Království lesních strážců (2013)

Videla som raz a možno by som mala pozrieť ešte raz. Celý príbeh mi pripomína zmesku filmov pre dospelých. Je tam jeden hlavný hrdina - chladný a profesionálny, ktorý celý život platonicky miluje kráľovnú. Až kým ju nestratí. Druhý hlavný hrdina je mladý chalan, síce odvážny, ale sotva odrastený z puberty a rozhodnutý vzoprieť sa vzorom a všetkým dokázať, aký je úžasný. Mno a hlavná hrdinka sa rozhodla vykašľať sa na svojho otca, ktorý ju kedysi opustil a keď zrazu príde na to, že mal celý čas pravdu, prebudí sa v nej duch spravodlivosti a rozhodne sa mu odpustiť. A naozaj nechápem ten koniec. Ja teda chápem, že filmy pre dospelých by mali končiť romanticky, ako že zlo skončilo a dobro má navrch, načo tam trepali tú romantickú zapletku medzi hlavnými hrdinami, keď na konci má ona meter päťdesiat a on jeden a pol centimetra? Ale inak v pohode. Nakreslené je to krásne príbej dokáže svojim spôsobom zaujať.

Kult hákového kříže (1998)

Svojho času som na tento film písala prácu na hodinách rodinnej vychovy. Až neskôr som zuistila, že sa hodil . za mojej neprítomnosti sme totiž preberali tému: Ako rodičia ovplivňujú deti. V tomto filme bol tým zlím práve otec, ktorý bol jediným skutočným rasistom, čiastočne ovplivneným zatrpknutosťou a vlastným neúspechom. A spôsob jeho smrti, spojený so žiaľom nad stratou otca, hnevom a rozbúrenými hormónmi v puberte spôsobili, že jeho starší syn sa stal tým, čím bol. Dôkazom čoho ej aj fakt, že svojho černošského profesora si vážil aj napriek farbe jeho pleti či názorovým rozdielom. A ako jediný mužský vzor sa stal pre mladšieho brata doslova hrdinom. Scénky, ako sa "spriateľuje" s mladým optimistickým černochom je možno trochu romantická, ale dobre. Veď doteraz videl všetko len z jednej strany a au úž postupne začal zisťovať, že všetko nie je také ružové, akosa mu spočiatku zdalo. Zistil, že jeho priatelia sa mu dokážu rovnako otočiť chrbtom a že doklážu byť rovnako dvojtvárny, ako každý iný a že aj černoch môže byť slušným človekom, stačí mu dať šancu. Čo sa jeho brata týka, opäť sa ukazuje, že za všetkým sa skrýva obdiv k bratovi a spomienky na otca, nie skutočné presvedčenie. To si napokon uvedomí aj sám, keď kôli eseji spomína, ako sa to všetko začalo. A záver filmu? Jednoduch poukazuje na známi fakt z fyziky a to že každá akcia vyvoláva reakciu. A teda aj nenávisť vyvoláva nenávisť.

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

Hi, a ja to mala rada. Netvrdím, že všetky časti boli úžasné, ale ako celok to bolo celkom fajn. Ale rada som mala napríklad aj toho chlapíka, čo stále nocil okuliare, len si už celkom nespomeniem na prezývku. a najradšej som mala tie časti, keď sa aj Peter prejavil nejaké tie svoje kung - fu duchovné schopnosti...

Ledové ostří (1992)

"... zúbky..." Tak na to nikdy nezabudneme. To slovo získalo vďaka tomuto filmu úplne nový význam.

Ledově ostří (2007)

Nemám rada komédie. Naozaj nemám. A keď som videla upútavku na toto... Nie. Ani za nič. Ale nakoniec - ani neviem ako - som sa pristihla, že sa na to nie len pozerám, ale dokonca sa aj perfektne bavím. A ako sa následne ukázalo, nebola som jediná, ktorá mala rovnaký názor. Takže - nič nejesť a nič nepiť!!! A poriadne si to užite! :-p

Maurice (1987)

Len dve veci. Nechápem, prečo je Huge na obale, keď on vôbec nie je hlavná postava a za druhe, ten koniec. Niečo v štíle: A boli šťastný, až kým... Až kým im na to neprišli? Koniec by mohol byť prepracovanejší, rovnako ako aj niekoľko ďalších scén, ale inak fajn. ( Pripúšťam, že pri podobných filmoch som náročnejšia, než pri akčných, pretože ma musia zaujať dejom, aby som ich neprepla. )

McBride: Vylaďte si vraždu (2005) (TV film)

McBride je jednoducho pohodový film. Neočakávajte nebezpečné naháňačky, bytky a hromady vystrieľanej munície, pretože budete sklamaný. Ale ak si chcete oddýchnuť pri jednoduchej kriminálke na spôsob Matlocka, tak ste na správnom mieste. A možno sa občas aj zasmejete.