Tanečník (2000)

Pripúšťam, že si z toho filmu už veľa nepamätám, ale na to vystúpenie nakoniec nie je možné zabudnúť. A teraz sa len modliť, aby som to niekde našla a mohla skuknúť znovu...

Ti druzí (2001)

Trochu nudné, hoci zaujímé rozuzlenie. Tá choroba naozaj existuje, myslím že pri nej škodí aj niektoré umelé svetlo. Nepatrí k filmom, ktoré by som si pozrela sto krát, ale raz za čas sa pozrieť dá.

Tomorrow, When the War Began (2010)

Áno. Je to priemer. No a čo. Celá zápletka je nepravdepodobná, priebeh ťažko uveritelný a žiaden hrdina nezomrel. Príbeh je skôr postavený na charaktere postáv a na ich postupnom vývoji, hoci aj tu by sa dalo aurotovi vyčítať, že zo všetkých sa nakoniec stali hrdinovia a žiaden nezlihal. Ale pochybujem, že autori mali v pláne vytvoriť hlboko záživný film pre náročného diváka. Takých tu už bolo a nie vždy to dopadlo dobre. V príbehu vystupuje osem rozličných postáv s rozličným svetonázorom a ja mám skôr pocit, akoby chcel niekto povedať: "Všetci ste vínimoční! Nech ste, aký ste, nech pochádzate odkiaľkoľvek a veríte v čokoľvek, aj vy môžete byť hrdinami. Aj vy môžete zmeniť svet." A toto dnešná mládeš potrebuje počuť. A tí ostatný môžu pokojne prepnúť program. PS: Neviem, ktorý i***t písal/prekladal oficiálny text distribútora, ale... Mno, ámen tma. Z ôsmych chlapcov sa nakoniec vykľuli 4 dievčatá a 3 chalani, ku ktorým sa neskôr pridal ešte jeden. A hlavnou hrdinkou je dievča! Čo ma v konečnom dôsledku potešilo. Konečne aspoň jeden príbeh ( jeden z dvoch ), v ktorom dievčatá nie sú len ustrašené vedľajšie postavičky, ukrívajúce sa niekde pod postelou.

Troja (2004)

V obsahu filmu sa dočítate, ako sa Paris dohodol s Afrodithé a tak ďalej a tak ďalej... Popravde o tomto tam nič nie je. Paris uniesol Helenu, priviedol si ju domov a... Vlastne partnerské vzťahy sú u všetkých trochu hlavných hrdinov prezentované v cca rovnakej miere, dokonca práve Achilov vzťah k Bríseovne omnoho viac než ten Parisov k Helene, ktorý to všetko začal. Ale ak by chceli skutočne hovoriť o vzťahoch, mali by napísať: Paris uniesol Helenu a tým rozpútal trójsku vojnu a pomohol tak zavŕšiť osud Achila. Ten prišiel hladať slávu a nesmrteľnosť. Našiel však lásku a smrť. A kedže som romantik, práve tieto scénky som si pozrela najčastejšie. Vzdala sa mu síce trochu príliš rýchlo, ale ak to malo byť v skutočnosti desať rokov, tak možno ani nie... :-D Čo sa hudby týka, je super!!! Mám ju na MP3! A videli ste videoklip?

Twilight sága: Zatmění (2010)

Mám rada Twilight ságu a popravde som prečítala všetky časti vrátane tej Edwardovej, no od filmu som očakávala viac. Niečo mi tam chýbalo. Bojové scény fajn, hoci aj tie mohli byť lepšie, po romantickej stránke bola jednotka omnoho lepšia. Po akčnej stránke lepšie ako dvojka. Takže záver - teším sa na štvorku, hlavne na tú druhú časť. Ale ak by to bolo lepšie, vôbec by som sa nehnevala.

Utržený ze řetězu (2005)

Priznám sa, ešte než som videla tento film, rozprával mi o ňom brat. Z jeho rozprávania sa mi celkom zaľúbil a on ma hneď presvedčil, aby som si s ním kúsok pozrela. Nakoniec som si ho pozrela až dokonca a tak som sa pri tom nasmiala, až som zobudila mamu. Teda, netvrdím, že je to komédia, to bolo len okolnosťami, za ktorých sa na niektorých scénkach - Danny objavuje reálny svet - dalo veľmi dobre nasmiať. Minimalistický štýl hrania Jeta Liho sa dokonale hodil k jeho postave a každý odtienok citu sme si teda mohli o to viac vychutnať. Bojové scény boli fajn - Jet je majster, čo dodať. Hudba je tiež fajn. Premýšľam nejakú chybu, ale momentálne mi nič nenapadá. Tak tak.

Zkrocená hora (2005)

Úprimne sa priznám, že na tento film som sa až neuveriteľne tešila a zvlášť potom, ako som si prečítala niekoľko hodnotení divákov. Ale... sklamal ma. Nie že by nebol dobrý, to nie, dokonca by som ho mala rada vo svojej filmotéke, ale skôr pre stvárnenie vášnivých momentov medzi hlavnými hrdinami než pre tú veľkú, nesmrteľnú lásku. Ennis sa k svojej aj inej orientácii priznal len pri Jackovi - a aj to pod nátlakom, no bol príliš zbabelí, než aby ju priznal aj navonok. Pri skúsenosti z detstva budiš, ale ak by skutočne išlo o takú veľkú lásku... O čo prišiel, zistil až neskoro, keď už nemal čo stratiť. Možno keby mu bol Jack rovnako verný a ešte by žil... A možno práve naopak, ak platí, ako spieva Habera: "Krátke lásky sú tie najdlhšie..." - keby boli spolu dlhšie, nebolo by o čom točiť film. Čo sa Jacka týka, buď ho omrzelo večné vyčkávanie na Ennisa, alebo možno bol len jednoducho chlap - homosexuál, ktorý si potreboval uľaviť a tak, hneď ako prišiel na to, že sa to dá zariadiť aj inak a že Ennisa až tak nepotrebuje, si na posteľné hrátky našiel niekoho iného. V podstate je pri Jackovi ťažké zistiť, či sa do Ennisa skutočne zamiloval, alebo len pri ňom zistil, po čom túži a že sa mu to takto páči omnoho viec a keďže Jack bol romantik a rojko, zamenil si vášeň s láskou. Ale to sa nedozvieme. Na to by muselo byť vo filme trochu viac. Trochu viac spoločných scén, torchu viac spoločných rozhovorov, trochu viac ukázať, že jeden druhému chýbajú a že ich nešťastie nespočíva len v obyčajnom stereotype života a v nenaplnenuch snoch. Napriek tomu dávam 4*. Ktovie. Možno keď si to pozriem ešte raz, názor zmením. Zatiaľ však vo mne rezonuje tých pár fajn scén a keďže sa nepozerám na film preto, aby som rozmýšľala, ale aby som sa zabavila, tak mi stačia.

Zmije (1994) (seriál)

Prvá seria bola dobrá, zvyšok už menej, ale inak fajn.

Znamení (2002)

Nehovorím, že je to zlý film, ale očakávala som omnoho viac. Celý je založený len na náznakoch a na presvedčení, že divák tomu uverí a ja som mala na konci naopak pocit, že boli skôr zbytočne paranoidný a podľahli ilúzii niečoho neexistujúceho - aj napriek záveru ( alebo práve poň? ). A to patrím k ľuďom, ktorí veria v existenciu ďalšieho života vo vesmíre.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Náhodou, podľa mňa ten film nevol až taký zlý. Ak chcete vidieť hromadu vrážd a nenávisti, pustite si telenovelu! A že Kurt v tomto filme hral dosť minimalisticky, to je práve preto, lebo si to vyžadovala jeho postava. Asi by ste neverili, že je profesionálny vojak vycvičený takým krutým spôsobom už od narodenia, keby sa tam smial, ksichtil a tancoval. Keď sa budete najbližšie pozerať na tento film, uvedomte si, že všetky jeho city boli nahradené presvedčením, že je užitočný, potrebný, mal cieľ a jeho život mal zmysel - povinnosť. A zrazu o to všetko prišiel, stal sa nepotrebným, zbytočným, nemal žiadny cieľ a jeho život už teda nemal zmysel. Po prvýkrát si uvedomil, že aj on je vlastne iba človek z mäsa a kostí a nie nesmrteľný nástroj. A o to predsa išlo, od toho sa odvíjali mnohé situácie. Trochu nezmyselné mi prišlo len to rozhodnutie úplne bez príčiny vyvraždiť obyvateľov planéty. Len sa im to hodilo do scenára. Bože, keď tak nad tým teraz uvažujem, mohol ten film byť aj omnoho lepší... Ale 4* nechávam aj tak.