• Krátkometrážní

Nezvratný osud 5 (2011)

Konečne sme sa dočkali nejakého posunu vpred oproti predošlej časti. Nezvratný osud 5 je podľa mňa minimálne o level lepší od štvorky, a to hovorím minimálne, pretože neviem o ničom, v čom by štvorka bola lepšia. Po hororovej stránke ma táto časť asi bavila najviac z celej série. Každá jedna smrť zapríčinená Smrťou, je na pohľad nepríjemná a oku lahodiaca hororovému fanúšikovi. Po hereckej stránke sa pre mňa nič nezmenilo. Opäť banda hercov, pri ktorých mi vlastne bolo aj jedno, či nakoniec skapú alebo nie (česť výnimke menom Jacqueline MacInnes Wood). SPOILER: Nápad spraviť z tejto časti prequel prvého dielu sa mi zapáčil, a ten koniec ma veľmi prekvapil. Bolo super vidieť konečne aj niečo nečakané, a ako spôsob ukončiť túto kvalitnú hororovú sériu, to zafungovalo dosť dobre.

Nezvratný osud 3 (2006)

Tretí diel Nezvratného osudu po negatívnych stránkach z predošlého dielu vôbec nesklamal. Nelogickosť správania postáv nabrala ešte viac na obrátkach a herci si moje sympatie skoro vôbec nezískali. Ale čo je super, nesklamal ani v pozitívnom slova zmysle. Oproti prvým dvom častiam sa tentokrát režisér vybral trošku cestou splatteru a mne tento štýl veľmi ulahodil. Filmu síce kvôli tomu trošku klesla tá mrazivá atmosféra vytvorená okolo smrti, ale krvavejšie scénky tomu dali ten správny šmrnc, ktorý predčil väčšinu negatív, a preto dávam slabšie 3*.

Nezvratný osud 2 (2003)

Po prečítaní veľa kladných komentárov ohľadom scénky na diaľnici som si ten začiatok pustil znova a sústredil som sa na tú NAJLEPŠIU akčnú scénku aká bola v tej dobe natočená. Mnohých z vás asi nahnevám, ale mne na nej nič výnimočné nepríde. Možno to je mojou neskúsenosťou, resp. tým, že ešte nemám za sebou dostatok filmov, ale mne na nej nič výnimočné nepríde. Čo sa týka filmu ako celku, potešilo ma, že pri niektorých úmrtiach bol režisér Ellis brutálnejší v porovnaní s jeho predchodcom, a že pri scénkach so smrťou sa bolo na čo pozerať. Čo ma ale naopak sklamalo, sú stupidné dialógy a herci, ktorí sú ešte viac nesympatickí, ako tí v prvej časti. Aspoň vizuálne sa dalo pozerať na duo Larter- Cook, no škoda, že len vizuálne. Ale aj napriek týmto nedostatkom, si myslím, že dvojka kvalitatívne moc nezaostáva oproti jednotke, a tuším mi to aj rýchlejšie ubehlo, ale na 4* to už nie je.

Nezvratný osud (2000)

Po prvom pozretí: Na svoju dobu veľmi nápaditý počin, ktorý bol veľmi kvalitne natočený. Ako už býva pri sériách filmov zvykom, je asi aj najlepší zo všetkých. Atmosféra parádna, čakanie na moment kedy niekto ďalší zomrie je mrazivé. Smrť učiteľky trošku pritiahnutá za vlasy ale prihliadnuc k celku to na kvalite filmu neuberá. Hluché miesta filmu sú občasné nudné pasáže a nesympatickí herci. Ak sa tu ešte nájde nejaký milovník hororov, čo nevidel Nezvratný osud, tak mal by to čím skôr zmeniť. Po druhom pozretí: Na druhé pozretie ma Nezvratný osud už tak nenadchol ako po prvom pozretí. Neviem či je to tým, že som starší, alebo či je to filmom, ale 4 hviezdy nechávam. Aspoň atmosféru si NO dokázal udržať aj na druhýkrát, inak ma to celkom nudilo. (prvé pozretie: 18.12.2016, druhé pozretie: 23.8.2020)