• Krátkometrážní

Jedině ona (2010)

Po prvom zhliadnutí veľká spokojnosť (4*). Po druhom už menej. Jedine ona je určite film skôr pre menej náročného diváka vzhľadom na všadeprítomný mix klišé z romantických a športových filmov so šťastným koncom. Mne osobne to nejak nevadilo, a ani to nie je dôvodom toho, prečo som zmenil hodnotenie. Pravý dôvod je to, že na druhýkrát som sa proste už miestami dosť nudil. Tie scénky, ktoré ma tak bavili, už proste nemali svoje čaro. No pod 3* hviezdy už určite nepôjdem. Film má príjemnú romantickú atmosféru, vcelku fajn hercov na čele s Queen Latifah, ktorá nie je kráľovná krásy ale nedá sa ju nemilovať a chémia medzi Scottom a Leslie fungovuje na výbornú. Ako komédiu to radšej nehodnotím, lebo komediálna časť tohto filmu ma asi obišla. Nič na smiech tu nie je, možno len pár úsmevných momentov, ale inak žiadna sláva. Čiže ako komédiu neodporúčam, ako romantický film so športovou tematikou áno. 60%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Vzhľadom na to, že tu je už veeeľmi veľa komentárov, je asi zbytočné sa tu nejak rozpisovať, takže len stručne: Úprimne ľutujem tých, čo to ešte nevideli. Perfektný film a zaslúžene prvé miesto. 100%!!!

Budiž světlo (2006)

Vianoce na nože sú celkom super, už len kvôli prítomnosti Dannyho DeVita, pri ktorom netreba veľa, a hneď vyčarí človeku úsmev na tvári. No ako komédia je to sklamanie, pretože je to tip komédie, pri ktorom zrejme nebudete pukať od smiechu, pretože tu naozaj nič k popukaniu nie je, ale aspoň, že pár úsmevných momentov sa tu objaví. Okrem Dannyho DeVita ma potešila prítomnosť sympatickej Kristin Davis, ktorá v mojich očiach zatiaľ nepokazila jediný film, a rovnako potešila prítomnosť Dannyho filmových dcérušiek, ktoré síce nepodali úchvatné herecké výkony, no v konečnom dôsledku, ani nemuseli :-). Čo ma naopak nepotešilo je už spomínaný chýbajúci humor k popukaniu, miestami chýbajúca logika a postava Steva Fincha, pri ktorej neviem ,či ma irituje herec Broderick, alebo len to ako je postava napísaná. Celkovo sú ale Vianoce na nože ideálny film na spestrenie vianočných sviatkov a na vytvorenie vianočnej nálady. Minimálne ako jednohubka počas sviatkov to svoj účel splní. Moje hodnotenie: 50% (slabé 3*)

Černé Vánoce (2019)

Vzhľadom na to, že každý z mojich obľúbených užívateľov, čo tento film hodnotil, dal po jednej hviezdičke, som od Čiernych Vianoc nečakal nič, a dobre som urobil. Logika obišla tento film veľkým oblúkom, no za to prehnaný feminizmus a nesympatické postavy boli očividne viac ako vítané. Jediná pekná tvárička ktorá sa tu vyskytne je Madeleine Adams, no moc priestoru vo filme nedostala a jej postava vo filme je nakoniec len veľkým sklamaním. Ak ste tu niekto prehnaný feminista, vrelo Čierne Vianoce odporúčam, pretože toto je doslova porno pre extrémny feminizmus. Ja osobne nie som proti feminizmu, a som veľký fanúšik žien a zrovnoprávnenia pohlaví, no to ako je vyobrazený feminizmus a feministické postavy v tomto filme, na čele s Aleyse Shannon, je smutne prehnané, rovnako tak, ako je prehnané vyobrazenie nás mužov. Asi jedinou pozitívnou stránkou filmu je atmosféra filmu, ktorú ako vidím, mnohí z komentujúcich postrádali, no ja som spoko. O lakačkách sa síce hovoriť nedá, a mnohé scénky sú predvídateľné, ale napríklad pri scénke so svetielkami by sa napätie vo mne dalo krájať. Vcelku ako horor, je to ale slabunké, vraždy skoro všetky mimo záber a oproti starším verziám Čiernych Vianoc z roku 1974 a 2006, je to grc a najradšej by som bol ak by sa to s nimi nespájalo. Aj napriek všetkému čo som vyššie spomenul, musím priznať, že ušlo to našťastie celkom rýchlo, a aj vďaka fajn atmosfére je moje hodnotenie 30% => slabšie 2*.

Legendární parta (2012)

Mám rád animáky, ktoré pobavia ako deti, tak aj dospelých. Legendárna partia je jedným z nich. Na nič sa tu nečaká, je to dobrodružstvo od začiatku do konca a všetky či už kladné alebo záporné postavy sú super, a dobre sa na ne pozeralo. Vzhľadom na to, že postava Pitch a jeho armáda čiernych koní, sú celkom desiví, by som to najmenším deťom asi nepúšťal, ale od takých siedmich rokov odporúčam všetkými desiatimi. Za mňa najlepšia postava: Potetovaný Santa. 85%

Filmová hvězda (2008)

Nebezpečne blonďavá je celkom sympatická jednoduchá komédia, kde sa ale pukať od smiechu asi nebudete. Je tu pár úsmevných momentov, ale vzhľadom na to ako je film ladený, som čakal, že sa aspoň raz poriadne zasmejem. No nestalo sa. Nevadí. Je to natočené veľmi jednoducho, a nejaké extra zvraty alebo inteligentné scénky od toho nečakajte. Skoro každá je trošku pritiahnutá za vlasy, a aj preto som čakal, že aspoň jedna ma prinúti sa z chuti zasmiať. Aj napriek tomu však musím priznať, že ma to bavilo. Keď to človek berie ako oddychovku a neberie to vážne (čo ani neodporúčam, lebo je tu veľa stupídností), dá sa na to úplne do pohody pozerať. Postavy si moje sympatie získali skoro hneď, či už kladné alebo záporné. Dokonca až tak, že pri pohľade na niektoré scénky som to doslova prežíval, a fandil im. Najviac si ma samozrejme získala Jessica a jej čata, ale pozadu nie je ani Vivica A. Fox, ktorá rolu nepríjemnej seržantky zahrala parádne. Koniec pre mňa, milovníka romantických filmov nemohol dopadnúť lepšie, takže aj keď som bol na vážkach, či dať 2 alebo 3 hviezdy, kvôli koncu dávam 3.

47 metrů (2017)

47 metrov je zatiaľ jeden z najlepších žraločích hororov aké som mal možnosť vidieť. Nie je to moja šálka kávy, čo sa týka oblasti hororu, ale tento počin ma veľmi prekvapil. Je tu síce veľa vecí, ktoré sú nereálne, ale výnimočne mi to v tomto prípade vôbec nevadilo, lebo na revanš som dostal poriadnu dávku napätia, od spadnutia klietky až do konca filmu. Jediným mínusom boli pre mňa dialógy medzi hlavnými postavami, ale na druhú stranu, o čom sa má človek baviť na dne oceánu, pri snahe o to, aby sa nestal miestom jeho posledného odpočinku? Takže dialógy ber čert, dávam 4*.

Sinister 2 (2015)

Pri prvom pozretí som obe časti Sinistera hodnotil rovnako, a obom som dal 4 hviezdy. Dnes po druhom pozretí však musím hodnotenie poupraviť, pretože musím uznať, že druhá časť sa hororovo na prvú nechytá. A vlastne nie len hororovo... Je síce o čosi kratšia, čo by bolo určite plus, keďže jednotke som vyčítal zbytočne dlhú stopáž, no nepáči sa mi, že atmosféra v tejto časti asi dostala dovolenku, a film sa začal spoliehať len na lakačky. Ale dobre, aby som jej (atmosfére) nekrivdil, filmy ktoré decká pozerali mali čosi do seba, ale už ani zďaleka neboli také mrazivé ako tie v jednotke. Za zmienku podľa mňa stojí výkon herca Lea Coco, ktorý sa vo filme často neobjaví, ale otca hral presvedčivo a z neho som mal asi aj väčšie zimomriavky ako z Mr. Boogieho. Ďalej sa film oplatí pozrieť kvôli peknému prostrediu (ktoré malo veľký potenciál, no žiaľ nebol využitý) a kvôli Shannyn Sossamon na ktorú sa dobre pozeralo. Aj napriek tomu, že veľa vecí tu bolo horších, mi to celkom rýchlo odsypalo a dávam slabšie 3* (50%).

47 metrů: Mimo klec (2019)

Chválim režiséra, za výbornú prácu s napätím. Pri takomto type filmu sa mi to nestáva, no tu som sa 2-3x poriadne zľakol. Prostredie jaskyne je taktiež super. Čo mi vadilo je chýbajúca logika a ku koncu nesmrteľné postavy, ktoré uberajú filmu na vážnosti. 45% => 2*

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

V dobe kedy toto vyšlo ešte ani moji rodičia neboli na svete, takže ťažko sa mi to hodnotí, nemám na to nijaké spomienky. Ale myslím si, že na to, v akom roku to vyšlo, je to určite nadpriemerné. Najviac sa mi páči, že okrem toho, že je to milé, je to aj poučné a určite hodnotnejšie ako mnohé rozprávky pre malé deti čo teraz bývajú v TV.