Poslední štace (1924)

LFŠ 2018, Film 21: Starý vrátný má ve svém životě vše. Respekt, obdiv, úctu, lásku své dcery. To vše pouze díky své práci. Jednoho dne ale, tádydádydá, dostane padáka. Respektive přeložení do pozice hajzldědka. Co následuje je smutný příběh o lidské žárlivosti a radosti z utrpení cizích. V hlavní roli Emil Jannings, ze kterého zde ta dobrota jen kape (kdyby to byl film Franka Capry, na konci by se z něj stal Santa Claus).

Potomci lidí (2006)

Příjemné postapokalyptické sci-fi oldskoolového střihu, připomínající takový mix mezi Heinleinem a Bradburym. Co je na tomto filmu osvěžující, je, že v rámci post-apo snímků je až vrcholně optimistický (oproti třeba Vláknům), a divák tak nemá po shlédnutí filmu chuť vystřelit si mozek z hlavy (Jako u Vláken)

Precious (2009)

Tohle je fakt síla, myslím že jsem ještě neviděl aby nějaká filmová postava byla víc v prdeli než Precious, a to to ještě zaobaluju

Prometheus (2012)

Kdybych věděl že scénář napsal ten **** Lindelof, nikdy bych na to nešel (Ještě pořád ve mně kypí hněv za konec Ztracených, nebo-li seriálu o kouzelném dobrodružství magické vody a špuntu). Je to v mnoha podobách stejné jako Lost, první půl hodiny vynikající, skvělá atmosféra, spousta záhad, tajemství a spekulací, načež zhruba v polovině filmu scénář přehodí výhybku a vysere se divákovi na hlavu. Neuvěřitelné množství děr ve scénáři je brilantně sesumírované tady: http://www.youtube.com/watch?v=-x1YuvUQFJ0 . SPOILER: Jo a mimochodem, scéna zabití toho biologa a geologa byla jednou z nejvtipnějších scén co jsem letos v kině viděl. Takovou pitomost by nenatočil ani Uwe Boll.

Přesvedčení (1956)

LFŠ 2019, film 5: Film vypadá jako by ho točil Ned Flanders. Rodinka Kvakerů (náboženské sekty) absolvuje spoustu "dobrodružství", přičemž nejdramatičtější z nich je koupě klavíru. To celé v naprosto přepálené stopáži. Naštěstí je ve filmu docela dost dobrých gagů, díky kterým se to dá doklepat až do konce. Téma války Severu proti Jihu je do děje montováno jako druhá dějová linie, ale bohužel je zde zpracováno spíš jako sousedské nedorozumění, které všechny důležité postavy (včetně husy), přečkají bez újmy.

Přirozený talent (1984)

Redford je prostě Chlap. Nevymlouvá se na neštěstí osudu, nestěžuje si, dívá se životu přímo do tváře a pokud se mu nelíbí co vidí, odpálí na to home run. Muž je jen tak dobrej, jaký jsou jeho zásady, nehledě na jeho slugging percentage, a to je ponaučení, který stoprocentně podporuju. Navíc už vím, odkud vzal Homer nápad na svoji superpálku.

Rallye smrti (2008)

I guess he didn't like the oatmeal!!!

Report (1967)

Nejdřív uvidíte 3 minuty stroboskopického blikání, které u vás vyvolá epileptický záchvat, první záběr se objeví až v páté minutě filmu. Ale ne, neuvidíte atentát na Kennedyho, pěkně se juknete na kovboje v aréně, ledničku v koutě, rozlomený scuhar a na partičku dělníků, jak staví telegrafní sloupy. Po celou dobu filmu je slyšet rádiový komentář průběhu atentátu. Skloubení nesmyslnosti záběrů spolu s věcnou řečí moderátora ale nefunguje, výsledkem je jedna velká nuda.