Není čas zemřít (2021)

Bola to dobrá labutia piesen pre Daniela Craiga ako Jamesa Bonda.Herecké výkony boli velmi dobré.Daniel Craig je jeden z najlepších hercov čo hrali Bonda.Velmi sa mi pačila aj Lea Seydoux.Hlavný záporák v podaní Ramiho Maleka nebol ničim výnimočný,bol to taký stereotypný záporak.Akcia bola dobrá,ale režisér Cary Fukunaga sa sústredil aj na samotný príbeh nie len na akciu.Nie je čas zomriet je dobrá zábava a je to aj nečakane dojímavy film.Emocialná jazda ktorú sa oplati vidiet.

Ada (2021)

Snád najpodivnejší film,ktorý sa tento rok dostal na trh.Je to film,ktorý si užijete,ked si dopredu o nom nič nezistujete.Maria a Ingvar na odlahlom Islandskom údoli chovajú zvierata a obhospodaruju pôdu,ích život sa zmení,ked jedna z ích ovečiek porodí mimoriadne zvlášne jahniatko.Ingvar a Maria to považujú za druhú šancu a za velký dar.Príležitost napravit svôj vstah a spojit sa ako rodina.Film je absurdný ludový horor.Vo svojom jadre je to pôsobivý príbeh o rodičovstve a bremene straty.Herecké výkony sú strhujuce.Vrelo odporúčam.Jeden z najlepších filmov tohto roka.Najlepší komentar k tomuto filmu je od uživateky JitkaCardova ona to tam všetko krásne popisala.

V/H/S/94 (2021)

Prvym hororovým príbehom je STORM DRAIN(Chloe Okuno)sledujeme televiznu reporterku a jej kameramana pri skúmani metskej legendy.Má zrnitu špinavú estetiku.Efekty zo starej školy sú urobené dobre.celkovo za tri. Druhý krátky film sa volá THE EMPTY Wake (Simon Barrett)odohráva sa v pohrebnom ústave a sledujeme mládu ženu,ktorá má pripravit poslednú rozlučku zo zosnulym,ked vonku zúri silná burka.Je to jednoduchý a priamočiary segment s dobrou atmosferou.Za tri. Treti horor pribeh je jednoznačne najlepši vola sa THE Subject(Timo Thahjanto)je bláznivou zmesou telesného hororu ,sci-fi a akcie ktorá postrieka obrazovku krvou a vnutornostami.Jednoznačne za štyri. Posledny film je THE TEROR je to o skupine bielych rasistov,čo planuju vyhodit do vzduchu vládnu budovu.Ide o najslabčiu čast len za dve.Pribeh je kombináciou nudy a hluposti.

Kaštánek (2021) (seriál)

Pačila sa mi pochmúrna jesenna nálada ktoru serial má.Serialu chýbalo väčšie napätie a tempo bolo až príliš pomale,ale svoje kvality tento serial rozhodne má.Tento serial neprinaša nič nové v tomto subžánri.

Slepička Rjaba (1994)

Velmi vtipná ukážka ruského humoru,samozrejme nechýba ani spoločenský komentár k dobe v ktorej sa film odohráva.

Duna (2021)

Tak sme sa dočkali a dlho očakávana Duna spatrila svetlo sveta.Z čisto vizuálneho hladiska sa jedná skutočne o o ohromujúce a pôsobivé dielo.Emocialna stránka filmu zase až tak nefunguje.Sfilmovaná je len prvá polovica knihy.Je to logický prístup vzhladom na rozsah materialu.Nie je to len akčné sci-fi,ale ponúka aj vlastnú mytologiu.Akcie vo filme nie je vela,ale ak sa už vo filme vyskytne je sfilmovaná výborne.Herecke obsadenie je výborne Timothée Chalamet je presvedčivý a výrazna je aj Rebeca Ferguson ako jeho matka.Tempo filmu,ktore zvolil režiser je značne umelecke a nesadnú každému.

Mimo dosah (2021)

Distancia de Rescate je film peruánskej režisérky Claudie Llosy. Film,je adaptáciou rovnomenného románu z roku 2014, ktorý napísala Samanta Schweblin. Film bol uvedený na MFF San Sebastian 2021 a bol nominovaný na cenu Zlatá mušla. Venuje sa téme vzťahu  matka/´dieťa. Film sa odvíja prostredníctvom spomienok Amandy prostrednictvôm rozhovoru s dieťaťom Davidom. Vďaka Amandiným spomienkam sa dozvedáme viac o rôznych protagonistoch a rôznych udalostiach, ktoré sa už stali. Na prázdniny sa Amanda a jej dcéra Nina presťahuju do izolovaného domu. Za susedov majú Carolu a jej syna Davida. Carola sa čoskoro s Amandou podeli o veľmi znepokojivé prvky o svojom synovi Davidovi. Tieto odhalenia posunu film do ďalšej dimenzie, duchovnejšej a tajomnejšej. Film sa snaží riešiť závažné environmentálne a sociálne problémy, ktoré sú vo svete, ale najmä v niektorých juhoamerických štátoch. Keď zistíme, že nadmerné a nekontroľovaťelné používanie pesticídov vedie k rôznym veľmi negatívnym dôsledkom pre miestne obyvateľstvo. Film upúta pozornosť diváka vďaka svojej originálnej zápletke, presvedčivým hereckým výkonom. Nie je to film pre každého, o čom svedčí aj tunajšie veľmi nízke hodnotenie, čo si tento film rozhodne nezaslúži.

Old Henry (2021)

Old Henry je najlepšia variacia revizionarskeho westernu s velmi zaujimavým hrdinom Henrym McCarthym.Muž záhadnej minulosti a zdanlivo obyčajnej prítomnosti teraz žije na územi Oklahomy v roku 1906 zo svojím dospevajúcim synom.Old Henry síce neponuka v ramci žanru vela nového,ale samotný príbeh je vyrozprávany a nakrutený velmi dobre a výborný je aj herecký vykon Nelsona ako utiahnuteho ovdoveného farmára,ktorého násilna minulost príde vhod,ked pomôže zranenemu cudzincovi,ktorého hladaju velmi nebespeční muži.

Panství (2021)

Velmi nudný a nezáživny vraj horor 🤔.Samotný príbeh neponuka nič nové.Neviem kto je cielovka tohto filmu,zo žiadnou z postav som nesympatizoval.Herecké výkony len priemerne.Pár špecialnych efektov bolo skôr trápnych.Aspon koniec bol iný ako sa očakávalo.

Krycí jméno: Jaguár (2021) (seriál)

Serial je aš príliš plytky a nenaplnil moje očakávania.Namet dobrý spracovanie nič moc.Piata čast v nemocnici je uplne bečko.Prve dve časti boli celkom dobré,preto slabučke tri hviezdičky.