• Pohádka

Nevěsta na útěku (1999)

Průměrná romantická komedie s krásnou Julií a interesantním Richardem, která potěší a nezarmoutí.. :-)

Etuda o zkoušce (1976)

Jelikož můžu mluvit z vlastních zkušeností, dovolila bych si dokument trochu rozebrat. Z filmařského hlediska není co vytknout..Je to poutavé znázornění běžné zkoušky orchestru..Bohužel ale dnes již není takový dirigent, který by z orchetru dokázal vytáhnout to, co alespoň pan Neumann dokázal. Musím ale říct, že se jedná o zkoušku poměrně zidealizovanou, která už se dnes pomalu nevidí..Dnešní dirigenti bývají na orchestr dost často nevlídní a na výsledku je to vidět..Ano, hráči konkrétně z České filharmonie už taky nejsou co bývali. Vše se mění. Proto bych tento dokument brala vážně pouze s datem, ve kterém byl natočen (tedy 1976). Jedná se o krásnou ukázku toho, jak by věci mohly být..Málokterý dirigent ví co chce, a dokáže to orchestru sdělit přijatelnou formou, jako právě pan Neumann. Tímto mu skládám velké uznání a můj dík!

Burn-E: Světlo galaxie (2008)

Tak tento kraťas mě nadchl milionkrát víc, než celý Wall-E. Nepostrádá vtip, děj, bezchybnou animaci a hlavně!!! - Die Ode an die Freude!!!!!!!!!;-)

Králova přízeň (2008)

The other Boleyn girl je film, který mě po dlouhé době usadil pevně do křesla. Ano, mám jisté výtky(proto také "jen" 4*), ale strhující herecké výkony(Eric Bana jako vždy vévodil, ale Natalie Portman a Scarlett Johansson mě upoutaly zrovna tak), nádherné lokace, výjimečné kostýmy, přesvědčivá a nerušící hudba, to vše dalo vzniknout kvalitnímu a neokoukanému filmovému zážitku, který vás rozpláče a donutí si znovu přečíst onu kapitolu v učebnici dějepisu..Bohužel ale příběh Anny Boleynové končí pokaždé stejně tragicky.. K filmu mám jen jednu výtku. Ze začátku mě trochu rušilo sekané přecházení z jedné scény do druhé bez viditelného ukončení právě běžící scény. Nevím, jestli jsem na konci přivykla tomuto stylu režie, ale pak to bylo v pořádku. To je ale jen nepatrná piha na kráse tohoto uměleckého dílka.

Pohádka z větrného mlýna (1996) (TV film)

Po dlouhé době zase jedna z těch lepších, kvalitnějších a starších pohádek..No-i když stařších(1996)...:D

Český Honza (2007) (TV film)

Možná, že se jedná o mírné nadhodnocení této nedělní pohádky z mé strany, ale musím se přiznat, že po té plejádě rádoby "pohádek", co ČT předváděla po několik nedělí do dneška, musím uznat, že tato pohádka mírně ukonejšila moje spravedlivé rozhořčení;)

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Upřímně nevím, co si o tomto počinu mám myslet..Místy se jedná o vážná medicínská témata, ale vzápětí je to všechno převráceno v jakousi směsici humoru, která mi není moc blízká..Ale stále se jedná o vcelku kvalitní oddechovku, ve které nemusíte nad ničím přemýšlet.

Holka nebo kluk? (1938)

U tohoto filmu jsem se velmi upřímně pobavila..Vřele doporučuji!

Bylo nás pět (1994) (seriál)

"Jen počkej, Rampepurdo rampepurďácká!" a další hlášky stojí nejen za přečtení velmi kvalitní knižní předlohy, která mě po letech odkládání četby velice příjemně překvapila, ale jsou to také úžasně zahrané charaktery jednotlivých postav. To vše by se ovšem nezdařilo, nebýt pečlivého, citlivého a vtipného vedení režiséra Smyczka. Tento geniální režisér s vybroušeným humorem zůstal do dnešních dob nepochopitelně přehlížen..Stále doufám, že si tohoto prohřešku někdo všimne, ale asi marně..?