• Pohádka

Čistá duše (2001)

Neskutečné...Neuvěřitelné...Nemožné...Russell Crowe zase jednou ukázal, že je to Pan Herec! Vstávám a tleskám!

Bohéma (1959) (TV film)

5* dávám za pěvecké výkony, ale nikoliv za herectví..Ano, pan Žídek je vynikající zpěvák a dobrý herec, tomu nemám co vytknout, ale nechápu, proč se filmaři uchýlili k výměně paní Tauberové a paní Součkové za, alespoň pro mě, neznámé a nepříliš schopné herečky..Nejen, že tyto herečky nebyly příliš hezké(to by ani tak nevadilo), ale jejich herecký um by zvládl leckterý ochotník..Kdyby ponechali role Mimi a Mussetty jejich pěveckým představitelkám(které mimochodem v té době byly obě krásné a herectví schopné), bylo by to daleko lepší..Nevím, proč toto šlo v případě Žídkově a zde ne. O tom se můžeme pouze dohadovat. Možná politické důvody, nevím.. Každopádně Bohéma je nádherné operní dílo od G. Pucciniho, které by si zasloužilo uvedení v originále, jak je tomu dnes..Proto také dávám 4 hvězdy..Za shlédnutí ale určitě stojí!

Stmívání (2008)

Ano, můžete se mým ***** za tento film smát, můžete se smát i mně, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat;-). Twilight mě po dlouuuuuuhé době pevně přikovalo k sedačce a naprosto uchvátilo..Výběr herců - bezchybný.

Šíleně smutná princezna (1968)

Vtipné, výstižné, inteligentní...I když teda Neckář není zrovna moje krevní skupina, tady mi nevadil..Kladně hodnotím zvláště pana Kemra, který mě dovedl krásně rozesmát..

Zlatovláska (1973) (TV film)

Jedna z těch krásných pohádek, kterých je dneska jako šafránu..Jó, Štěpánek, to byl panečku Jiřík..;-))

Venkovský učitel (2008)

Normálně bych filmu dala 3*, ale Liškův výkon mě odzbrojil..

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Musím se přiznat, že do přítmí kinosálu jsem vstupovala ze značnými obavami, co se z mého starého dobrého Madagaskaru vyklube..Nebyl to sice animák super hyper kvalit, ale vtip a nápady tomu nechyběly. Byla jsem tedy zvědavá na dvojku. Ano, byla tam značná dávka pathosu, ale nakonec se miska vah přiklání ke kladnému hodnocení této bláznivé komedie. Madagaskar 2 je vtipná, bláznivá, nápaditá, lehce ironická jízda, při které jsem se nenudila a našla pár zajímavých detailů, které musím velmi ocenit. Naprosto souhlasím s recenzí v aktuálním(listopadovém) Houseru.