• Mysteriózní

La cara oculta (2011)

Naprosto geniální thriller: film pro všechny, kteří mají rádi napínavé příběhy s logickým dějem a s překvapivým rozuzlením. V poslední době začínám sledovat hispánskou produkci a je to jedno příjemné překvapení za druhým. Rozhodně doporučuji vidět!

Anthropoid (2016)

Těšila jsem se, že mnohokrát zpracované téma bude pojato nějakým novým, zajímavým způsobem, ale bohužel: nestalo se. Ba co hůř, na rozdíl od skvělého snímku z roku 1964 si tvůrci neodpustili sladkobolné finále, které, snad mi to odpustí, působilo skoro až směšně a z hlediska celkového dojmu mi vadí asi víc, než tolikrát propíraný nepatřičný přízvuk některých herců. Pro mě zůstává daleko za Atentátem a bohužel i za dvoudílným televizním filmem Operace Silver A.

Narcos (2015) (seriál)

Vynikající seriál o největším drogovém bossovi všech dob: stylem zpracování se pohybuje na pomezí dokumentu, ovšem poutavý styl vyprávění, úžasná hudba a perfektní herecké výkony jej řadí mezi přední seriály z poslední doby. Benefitem navíc bude pro všechny lingvisty fakt, že zatímco vypravěč mluví anglicky, velká část děje se odehrává ve španělštině – už samotné množství akcentů a permanentní střídání jazyků činí film velmi zajímavým: pakliže existuje dabovaná verze, rozhodně ji nedoporučuji, ochudili byste se o moc!

Já, Olga Hepnarová (2016)

Klasický případ, kdy přílišné očekávání přinese ve výsledku zklamání: film je rozvleklý, místy vysloveně nudný: Michalina Olszańska je excelentní herečka, ale to samo o sobě slabý scénář nezachrání. Tři body, které dávám, jsou výhradně oceněním jejího bravurního výkonu.

Lajka (2017)

Filmu pravděpodobně uškodí, že jej kina vytrvale řadí do promítacího času vyhrazeného pro dětské návštěvníky. Domnívám se, že bude dobrým tipem pro technicky zaměřené milovníky animovaných filmů, kteří se nebrání absurdnímu humoru – rozhodně bych ho nedoporučovala coby odpolední rodinnou oddychovku pro rodiče s dětmi, avšak pro ty, jimž sedí nekonvenční satirické pojetí historických skutečností v kombinaci s českým precizním animátorským řemeslem, může být příjemným překvapením: já dávám za pět.