Ready Player One: Hra začíná (2018)

Ako tá pozerám, tak Štefan by už mohol začať rozmýšľať o preberaní dôchodku v ústraní. Tento jeho počin ani len nepoctim hodnotením. Jasný dôkaz o tom že filmy idu rapídne z kopca a vidieť kvalitný herecky výkon v dnešnej dobe je skoro nemožné. Ako to vidím ja, tak si dám maratón filmov Sidneho Poitiera (nech mu je zem ľahká) a budem sa snažiť spláchnuť ten hnoj v hube v podani novodobeho Hollywoodu. Hádam sa mi to do týždňa podarí !

Roj (1978)

Henry, Henry, Henry...kto by to bol povedal. V peknej sračke si sa ocitol !

Pramen panny (1960)

Waw. Takto to ma ocko rád.  Bergman týmto počínom, len dokázal, že europský film je ma kilometre ďaleko od zbytku sveta. Najväčší filmár sveta....samozrejme len do príchodu Andreja Tarkovskeho. Najväčšieho z najväčších.

Agent Orange (2004)

Milujem tie scottove filtre a režiu......kiež by mal taký každý film !

San Andreas (2015) odpad!

Kurosawa, Bergman, Kaurismaki, Tarkovski a mnoho dalsich.....polovicu filmov som este od nich nevidel a ja sa tu zapodievam picovinami.....KURVA GERO VZCHOP SA !!!

Stalker (1979)

Dokonalé a sofistikované dielo. Geniálna vypoveď režisera poukazuje na subjektívne vnímanie diváka. Obsahovo a estetický na najvyššej úrovni. Miestami alegorické, miestami melancholické, miestami paranoidné...no v konečnom dôsledku vrchol všetkého čo bolo, je a bude k videniu. Rozhodne nie pre každého.........Jeden z mála filmov, ktoré sa dajú nazvať filmom !!! 200%

Bílá velryba (1956)

Lepší střízlivý kanibal, než opilý křesťan vraví hlavná postava, ktorá mi miestami pripomína Ewana mcGregora. Originálne a neskutočne atmosférické. K tomuto počinu sa určite ešte vratím a nie, len raz.. Režiserský chameleon Huston a vždy famózny Peck robia z tohoto diela radosť z pozerania filmov aj po 60-tých rokoch. 120%