Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Při takovém hvězdném obsazení jsem se nadmíru těšil na brilantní vtípky Simona Pegga, byl jsem ale krutě zklamán. Předpokládám, že díky špatnému scénáři se tak ukázal Simon jako přehrávající britský trapák a to mne mrzelo nejvíce. Raději si pustit Spaced, Shaun of the Dead a na How to Lose Friends přepnout jen v přítomnosti Jeffa Bridgese a samozřejmě Megan Fox u které je jedno, zda mluví, či nikoliv :)

Alicia (1994)

Přesně, jak řekl Tsunami, Luis Buñuel s Shinya Tsukamotou povyprávěli Balagueróvi, jak se točí filmy.

Tropická bouře (2008)

Ben Stiller je pro mne vždy záruka nudy, a musím říci, že tohle je první film, který vybředl z nudy podprůměru. Nepřekonatelnou pasáží pro mne zůstává začátek, neboť "I like pussy" a nekonečná hrdinská série se Stillerem mne srovnala se zemí. Říkal jsem si, že jestli se film ponese v tomto duchu, nalepím si Stillerův plakát vedle větrného mlýnu v mém pokoji :) Bohužel se tak nestalo, Black srážel úroveň filmu do naprosté dementózy a úroveň vtipů byla značně kolísavá, takže dokolísala do tradičního Stillerovského snímku a vlastně do hladiny, kterou u jeho filmů znám. 3 *** za trailery.

Atomové gymnázium (1986)

Typický příklad, co očekávám od filmů od Tromy - šílený heavy metal, herečky svlékající se do deseti minut, sebeparodie a nadsazená brutalita. Skvělá zábava, ale přeci jenom oproti Toxicovi pokulhává..

Ukrutně šťastni (2008)

Rozhodně zajímavé severské drama. Specifický pohled na kinematografii, krásně nazvučená kytara s nádechem Neila Younga dodávala nezaměnitelnou poetiku, avšak film mne nedokázal bavit až do konce. Občasné nelogičnosti v chování postav vyústily v nezajímavý konec a neodbytnou myšlenku, že se tvůrci insipirovali snímkem Insomnia..

Černá kočka (1981)

Vcelku průměrný Fulci, přesto však se zajímavým mysteriózním námětem, který (jak už to bývá) nerozvinul tak, aby to pozvedlo film z průměru. Komické jsou scény s rádoby děsivou (?) kočkou, která je roztomilá a prská kolem sebe, když se odhodlá někoho zabít, oběť jen rozhazuje rukama, křičí "panebože, panebožeee!!" a nikoho nenapadne ji nakopnout :)

I'll See You in My Dreams (2003)

Další ze stovek filmů se zombie tématikou. Tohle dílo má štěstí, že je krátkometrážní, protože delší boj by nesvedlo, je sice plné klišé, ale až do konce nenudí. Děj je situován na divokém západě, vyprávěn hlavním hrdinou, jehož zajímá jen on sám a v závěru to dá patřičně najevo. Masky zombies jsou na dobré úrovni, ne už tak jejich inteligenční rozdíly. Jednou vypadají jako opilí návštěvníci Masters of Rock '08, v druhém případě (zombie manželka) oplývají slušnou inteligencí. Hlavní plus, které přikládám tomuto dílu je fakt, že k soundtracku přispěli svou trochou do mlýna portugalští dark metaloví Moonspell, jak zde již zmínila má žena. Ve filmu sice tuto píseň neuslyšíte, není ale tak těžké najít klip, kde kapela válčí se zombies a Fernando Ribeiro je efektně sežrán :)

Zimní spáči (1997)

Krásná kamera, nesympatické postavy.. Tento protiklad byl možná úmysl, mě však nesedl, takže místo příjemného snového prožitku, který dýchá z filmu, mne iritovalo chování postav..

Bažina (2006)

Jelikož mám opravdu rád duchařiny a viděl jsem i daleko horší, musím hodnotit průměrem. Slovo průměr zkrátka přesně vystihuje tento film.

Mexická jízda (2001)

Nepříliš zajímavý příběh mi ještě ztěžovala vyloženě otravná kamera, která vše snímala z takové dálky, že bylo nemožné si vytvořit jakékoliv pouto s hrdiny filmu.