Bažina

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky – té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney (Justin Louis) a specialista na paranormální jevy Hunt (Forest Whitaker nominace na Oscara, 2006), aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí? (oficiální text distributora)

tron

Solídny, psychologickejšie ladený horor na spôsob KĽÚČU a HRY NA SCHOVÁVAČKU. Nie je to žiadny zázrak, neskúsený režisér pričasto siaha po hlúpučkých šokoch a dokonca ani ten Forest Whitaker nie je to, čo väčšinou. Ale ak dávate prednosť atmosférickým hororom pred tými biftekovými... BAŽINA by chcela byť novým KRUHOM, ale je iba ďalšou TMOU a ako u nej, aj tu je tých 60% vlastne skôr štyridsať... ()

SOLOM.

Včera večer přišla volba na Bažinu a já se celkem těšil na další představení Gabrielle Anwar. Já mám tuhle herečku celkem rád a tak když už se objevila v duchařině, tak proč toho nevyužít. Sice mě zaráželo nízké hodnocení, ale tentokrát jsem zůstal nadmíru překvapený. Nejde sice o nějakou děsivou pecku, ale ani o průser hodný k zahození do močálu. Tvůrcům se místy podařilo navodit docela příjemnou atmosféru. Snové pasáže a hlavně úvodní přivítání Claire „domem“ sebou přinesly i kousek potřebného napětí a je jen škoda, že prostředek filmu byl trošku nudný. Asi nejvíce se mi líbila poslední třetina filmu, potřebná pomsta, rozuzlení zápletky, která je sice předvídatelná, ale určitě ne nezajímavá a solidní závěr. ()

honajz

Je to sice takové klišoidní (spisovatelka dětských hrůzostrašných knih má noční můry, je tu duch holčičky, která prahne po spravedlnosti, vše spíše na vesnici než maloměstě atd.), ale podané alespoň obrazově a zvukově na standardní hororové úrovni. Prostě žádný zázrak, jednou na to kouknout jde, pointa není až tak laciná (mne osobně příjemně překvapila, i když se to dalo tušit), prostě solidní průměr. Nic víc, nic míň. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/bazina.html Velice solidně natočený horor o autorce dětských strašidelných knih, která jednou přijede na místo ze svých snů, kde se jí začnou v domě ze snů dít podivné věci. Svým způsobem jde o duchařinu, ale hraje zde roli i příroda a více méně nečekaný obrat v pátrání, navíc závěrečná pointa rovněž nepatří k tolik obnošeným a příjemně překvapí. ()

EnneX

Průměrný snímek který by si zasloužil dvě hvězdy ale hraje je zde Forest Whitaker a díky němu dávám hvězdu navíc. Nechápu scénu, kdy v krámě prodavač umírá a ona jen kouká trošku zvláštní. Víc věcí, který mi nejdou na rozum, ale občasné scény stojí za pozornost. Nehrát tam Whitaker dal bych tak 40%, ale on to zvedá. ()

Flaxik

Nejčistší ze všech čistých průměrů, Gabriella hraje průměrně, scénář je průměrný (a mnohokrát omletý), ostatní postavy jsou průměrné, hudbu si nedokážu vybavit (takže asi taky průměrná), konečné rozuzlení jsem sice nečekal, ale bylo takové nějak průměrné, ani mě to nenaštvalo, ani nepotěšilo. I ten ghost dog Whitaker byl průměrný. Kdo film neviděl o nic nepřišel, kdo film viděl, žádný čas nepromarnil. ()

• Keď Claire (Gabrielle Anwar) vojde do vidieckeho obchodu, jej košík je prázdny, keď však chytí do ruky rožky, aby ich doň vložila, jej košík je odrazu plný. (beso74)