Prázdniny (2006) odpad!

Pustili jsme si tento film s přítelkyní, která se potřebovala odreagovat od školy, já to uvítal hlavně díky přítomnosti Kate Winslet a Jacka Blacka. Natěšeni kladným hodnocením jsme ignorovali vleklý začátek, a sprostými výkřiky moje žena přítomnost Cameron Diaz. Ani po nepochopitelné výměně domů jsme neshledali na filmu nic přitažlivého, a když mi dokázal Jack Black, že dokáže zahrát postavu muže tak přesládlého, tak už nás to definitvně otrávilo. Otrávení vystřídalo podráždění, to přešlo v cukavé pohyby hlavou směrem k hodinám, a ani oduševnělé monology Cameron Diaz nás nepřivedly k pozitivnějšímu smýšlení. Jude Law mne zde zklamal, odvádí zde sice jako jediný z celé čtveřice poctivou práci, bohužel však na špatném místě.. Třebaže jsem příznivec inteligentních romantických filmů, tenhle paskvil mohu zařadit jedině do regálu s filmy, kterým vévodí takové skvosty, jako je volební kampaň jedné nejmenované strany na originálním DVD:)

Šifra mistra Leonarda (2006)

Ani dobrý příběh a poutavé téma mne nedonutily k přečtení knihy, na můj vkus se kolem celé události strhl moc velký humbuk.. To mě naštěstí neodradilo podívat se na tento film, který je svižný, akční, dobrodružný..a průměrně nadprůměrný.

Dům voskových figurín (2005) odpad!

Donebevolající zprznění odkazu House of Wax, Vincent Price musí dělat v hrobě trojitá salta s vruty. Přítomnost hloupé Paris Hilton (naštěstí méně, než ve skutečnosti) svědčí o podbízivosti, bohužel ani druhá prsatice nezachrání tento idiotský slasher.

London (2005)

Zajímavý film s vrcholně nesympatickými hlavními hrdiny, řečmi vyznívajícími do prázdna a takovou spoustou kokainu, že by jej nezvládli vyšňupat ani chudáci Staley s Cobainem.

Márnice (2005) odpad!

Netuším, co chtěl Tobe Hooper říci tímto filmem. Tohle dílo je jedním velkým klišé.. Bezmanželní rodina se přestěhuje na zapadákov, a to nečekaně do starého domu opředeného pověstmi, nenáviděného místními obyvateli, a strašidělně vypadajícího za bouřky, která město sužuje vpodstatě každý večer. Aby toho nebylo málo, hned za zahrádkou radostně kyne hřbitov, a vybízí děti oné zmíněné rodiny k veselému skotačení kolem hrobů. Uzavřenému synovi začne znepříjemňovat život parta teenagerů, a ještě se kvšemu probudí ve sklepě zombies díky neznámému viru. Ani teď se člověk nedočká čehokoliv překvapivého, a když se film dokodrcá ke konci, přesně už víte, kolik máte na stropě kocourů, a v nose holubů.

Metal & metalisté (2005)

Skvělý dokument o metalu, obsahuje poměrně velkou část té nejzásadnější hudební scény, ale velmi mne mrzí, že ani nezakopnul o gothic a doom, který je pro mne zásadní a metalovou kulturu ovlivnil též..

Prokletí (2005)

Já se bavil, Wes Craven zkrátka ví, jak zaujmout fanoušky B-Horror-Movies. Poctivá práce.

Tráva (2005) (seriál)

Kvalitní seriál - téma, jež mi blízké, krásná Mary-Louise Parker a překvapivě dobrý vývoj charakterů i u vedlejších postav. Škoda jen, že je tento seriál tak málo o "weed", víceméně jen v první sérii. Nakonec bych byl ale možná i raději, kdyby pátá série nebyla, s postupem seriálu mne začala postava Nancy vytáčet, přeci jen pokud se vám nevede, všechny problémy se nedají vyřešit brekem, smutnýma očima a velkým výstřihem..

Voodoo: Umění ďábla 2 (2005)

Slasher je dle mého názoru nejslabší odnoží hororu, takže ke většině filmů nesoucích se v tomto duchu přistupuji kriticky. Art of the Devil 2 však otřásá tímto verdiktem, stejně tak mi láme teorii, že druhé díly obykle bývají tragédií. Tahle "dvojka" je totiž mnohem lepší, syrovější, brutálnější, skvěle vizualizovaná, má i padnoucí melancholickou atmosféru ve flashbacích. Po všech stranách mne tento film zaujal, a kdyby byl scénář ještě více propracovanější, byly by to silné ****.

Z úst do úst (2005)

Příběh o putování, dekadentní filozofování beze slov.