Bezstarostná jízda (1969)

Skvělá kritika amerického vidláctví, které má lépe naostřené vidle, než-li to naše, skvělá hudba, bezstarostná jízda.

Konkurs (1999)

Audition je především skvěle zvládnuté drama, na konci pak křišťálově čistá brutalita. Geniální spojení.

Apateu (2006)

Perfektně fungující duchařina, nečekal jsem nic, a dostal jsem mnoho. Atmosféra strachu po setmění funguje dobře, příběh není ochuzen o malý dějový zvrat, což je velmi osvěžující, a vyvrcholení dopadlo parádně, ač jsem u konce ztratil všechny naděje. Rozhodně se jedná o žánrový nadstandard, a příjemně strávený dekadentní večer:)

Kairo (2001)

Moc jsem se těšil na zde všemi tolik zmiňovanou akutně depresivní atmosféru, v tomto ohledu jsem byl ale trochu zklamán. Asi jsem už příliš zvrácený. Tíživou atmosférou tento film však skutečně oplývá, dopomáhá tomu i slabý děj, což ale rozhodně neshledávám slabinou filmu. Tenhle film je pro mne jasným potvrzením, že má cenu vyhledávat perly mezi asijskou hororvou kinematografií. Novodobé americké sračky dokážou spláchnout snad již jen jména dající se spočítat na prstech jedné ruky, na asijské scéně se však rodí stále další a lepší nápady.

Zmeškaný hovor (2003)

Tvoření kultovních filmů jde Mikemu jak vidno dobře, třebaže pro mne Chakushin Ari takový poprask není. To nic nemění na faktu, že na filmu odvedl kus dobré práce, dokázal vytvořit strach z těch nejbanálnější věci, a to je právě téměř vždy to nejfunkčnější řešení. Škoda jen, že nevlastním v telefonu onu vyzváněcí melodii, kterou děsí náctileté školačky ve svém dílku. :)

Páter Thomas (1980)

Sugestivní zážitek, pro mne možná nejlepší Fulciho film. Příběh svoji kvalitu má, gradaci bohužel zabije scénář, který se v závěru filmu prostě rozpadne. Voní pro mne i nostalgií, protože jsem jej viděl před dlouhým časem, a samozřejmě jsem na něj nezapomněl, protože svojí naturalistickou brutalitou se dokáže vpálit do mozku.

Voodoo: Umění ďábla 2 (2005)

Slasher je dle mého názoru nejslabší odnoží hororu, takže ke většině filmů nesoucích se v tomto duchu přistupuji kriticky. Art of the Devil 2 však otřásá tímto verdiktem, stejně tak mi láme teorii, že druhé díly obykle bývají tragédií. Tahle "dvojka" je totiž mnohem lepší, syrovější, brutálnější, skvěle vizualizovaná, má i padnoucí melancholickou atmosféru ve flashbacích. Po všech stranách mne tento film zaujal, a kdyby byl scénář ještě více propracovanější, byly by to silné ****.

Dům voskových figurín (1953)

Působivé dílo..I po těch letech si zachovalo atmosféru, a i když jisté aspekty působí v dnešní době mírně naivně, je zde Vincent Price, aby svým nezdolným charismatem dokázal roprášit jakékoliv pochybnosti o kvalitě tohoto snímku.

Rok ďábla (2002)

Zelenka si stále drží vysoký standard, ale Rok ďábla už je trochu překomplikovaný, a pokud ho srovnáme s Happy Endem, jakoby mu místy docházel dech. Přehlídka absurdit je ovšem výtečná, Nohavicův rozbor alkoholika a samovznícení si zakládám do sbírky nejlepších filmových okamžiků:)