X-Men Origins: Wolverine (2009)

Tak tady jednoznačně palec dolů né tolik pro Gavina Hooda jako pro pány Davida Benioffa a Skipa Woodse, kteří prvně jmenovanému připravili opravdu nesnadný úkol. To, jak nevýrazně se s ním vypořádal, už je věc druhá. Tenhle film trpí chorobou, která v Americe řádí již delší dobu - scénáristická senilita. Fakt, že scénáristé přestali stávkovat byl apríl, pánové!

Soudný den (2008)

Nechutná slátanina, ale narozdíl od Resident Evilu jako celek absolutně nefunkční, asi tak stejně jako Bartkowiakův Doom. Škoda, mohlo to být dobré béčko, ale Neil Marshall není Paul W.S. Anderson. Někdo akční béčka umí a někdo prostě ne. Věřte mi, ke konci filmu se už budete jen smát!

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Po shlédnutí Synecdoche, New York musím říct, že už tehdy měl režírovat sám Kaufman. Výborný scénář, jen to provedení takové nevýrazné a více přijatelné konzumní společnosti (tzn. televizní, narozdíl od Synekdochy, která je to tak trochu to pravé psycho). Myslím, že sám Jonze neví, proč mu byla svěřena rovnou dvě mistrova díla. Ale jinak tohle rozhodně nejsou špatné 3*!

Pochyby (2008)

Film, u kterého i vy začnete mít Pochyby.

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Velmi se mi líbí, jakým způsobem Caprica rozvíjí pozadí BSG, po pilotním díle to vypadá velmi slibně. Nu jsem zvědav, jak si autoři BSG s tímto projektem poradí dále, zatím není čas na stanovení hodnocení (ale stejně mi to nedá zahodnotit si =).

Synecdoche, New York (2008)

Tady jsem váhal s hodnocení, ale přiklonil jsem se k lepšímu za Kaufmanovu odvahu se do tohoto díla vůbec pustit.

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Jak již zde bylo řečeno - ať je zpracování jakékoli, téma to prostě drží. Jen prostě nezvládám další vykreslení Jobse jako vyšinutého psychopata, tohle bylo i na mě jako Applaře trochu moc. Přečtěte si Jak myslí Steve Jobs a pochopíte.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Tak Uli Edel si u mě více než napravil špatnou reputaci za né zrovna zdařilou adaptaci knihy My děti ze stanice ZOO a předvedl nám něco, co se nebojím označit za nejlepší německý film vůbec. Naprosto perfektní režie dala průchod delší stopáži a vytvořila řemeslně dokonalý a autentický dokument, který by se měl povinně promítat studentům v hodinách dějepisu. To se zkrátka musí vidět!

Nové sčítání hlasů (2008) (TV film)

Chvíli zmatené, kdo je na čí straně, ale jinak režijně výborné. Jeden z pokladů dnešní televizní tvorby.