Lukys

Lukys

Lukáš Novák

okres Pardubice
Redaktor na Fandimeserialum a muzikálový nadšenec

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  La La Land (2016)

  Obrovská muzikálová pecka, která nezklamává jak po hudební stránce, tak i po emoční a dramatické. Skvěle vymakaná propracovaná pastva pro oči s jedním z nejlepších konců světové kinematografie.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Nejlepší fantasy všech dob. Peter Jackson dokázal nemožné a výsledkem je originální dobrodružná podívaná, ve které se negativa hledají jen těžko. Počkat! No jo! Oni tu vlastně ani žádné nejsou!

 • poster

  Vlk z Wall Street (2013)

  Osobně jsem tomuto snímku moc nevěřil, ale dneska bych si nafackoval, kdybych po tom nešáhl. Podíval jsem se na to...a už jsem to viděl asi 5krát a říkám, že to uvídím ještě tak 30krát! I když je pan Scorsese už starý pán, tak na svá stará kolena natočil skvělý a neuvřitelně zábavný film, který mě dokáže zaujmnout vyloženě každou scénou a jedná se o precizní velkolepé vyprávění, které si vždy neskutečně užiji.

 • poster

  Whiplash (2014)

  Jeden s nejvíce emotivně přesahujících snímků, co mé oči kdy viděli. Za mě mistrovské dílo s chytrým a zábavným uchopením, výborně zahranou postavou J.K Simmonse a scénami, které dokáží vykouzlit údiv, hněv a hlavně zášť neuvěřitelně silným působením. Výsledkem je emočně silná podívaná s gradujícím finálem, které to celé vystřeluje do kvalitativních výšin ke hvězdám.

 • poster

  Společnost mrtvých básníků (1989)

 • poster

  Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

  Jeden z nejvýraznějších snímků za posledních 10 let, který se může chlubit svojí originalitou, nápady, ale hlavně skvělými akčními scénami, patřící mezi největší pozitiva tohoto filmu.

 • poster

  Osm hrozných (2015)

  Pokud bych měl ukázat na film, který vystihuje Tarantinův talent nejvíce, byl by to přesně tenhle. Pro někoho nudná, zbytečně dlouhá scénáristická hloupost, pro mě důkaz, že i v jádru obyčejné dialogy a jednoduchá zápletka jdou pojat nesmírně poutavým a zábavným způsobem.

 • poster

  Joker (2019)

 • poster

  Život je krásný (1997)

  Jedno z nejpůsobivějších natočených děl vůbec. Neuvěřitelně působivý snímek, který vás hřejivě rozesměje i na místech, kde to nečekáte, ale zároveň v sobě ukrývá silné drama, které občas i šokuje a přináší tím nezapomenutelný divácký zážitek. Robert Benigni si to tu užívá a je vidět, že si svoje vlastní dílo natočil podle sebe, tak jak přesně chtěl. Tleskám a hlásám BRAVO!

 • poster

  Ona (2013)