Sociální síť (2010)

Kdo by dnes (krom našich šedovlasých babiček) neznal sociální síť Facebook? Milióny uživatelů, převážně těch mladých, si užívají tuto společenskou aktivitu a tráví na ni víc času než je zdrávo. Jak ale vzniklo tohle šílenství? Kdo stál OPRAVDU za jejich vznikem? Pokud jen trošku čtete noviny, určitě jste před časem někde četli o kauze založení Facebooku. Sám jsem byl velice zvědavý a režisér David Fincher dokáže vdechnout kouzlo do filmu. Bral jsem v potaz, že film bude založen na skutečných událostech, ale i přesto mě to prostě nevtáhlo. Příliš ukecané, příliš dlouhé. Postavy bratrů sportovců mi přišly dost falešné a celkový dojem z filmu mi přišel jako dost oškubaná pravda. Nemohu jinak než hodnotit jako průměrný film. Tedy film, který podruhé pustím jenom tehdy, když budu chtít uspat děti.

Expendables: Postradatelní (2010)

Časy starých béček, kdy Arnold Schwarzenegger rozsekával zlouny ozubenými koly jsou dávno pryč. V jednom kvalitním snímku nám, ale přece slíbil: "Já se vrátím." A on vážne nekecal. I když jen na pár vteřin, ale vidět Arnieho vedle Slye jak se vtipně popichují Vám rychlou fackou ubere několik let a vy se ocitnete v době, kdy jste měli na hrudi dva chlupy a poskakovali jste před televizí stejně jako tihle naši hrdinové. Co si budeme nalhávat? Děj tohoto snímku je takřka k smíchu, ale k čemu děj, když vedle sebe vidíte ikony, které jste nikdy pohromadě neviděli? Osobně hodnotím 70%. Dal bych samozřejmě procent sto, ale to by Sly musel snímek natočit před deseti lety, když byly tyhle filmy stále ještě na vrcholu. Rozhodně ale tento snímek doporučuji všem chlapcům, kteří mají stále na starých kazetách akčňáky, tehdy ještě s polským dabingem a stejně jste je viděli alespoň tisíckrát.