Smrtící déšť (2009) (TV film) odpad!

Hodnocení odpad dávám málokdy, ale prostě mě vytočilo, že kyselina leptala lidi, střechy, auto, všechno, ale lesu se nic nestalo. Tak sakra uniklo mi něco nebo si tvůrci mysleli, že jsme ůplně blbí a nevšimneme si toho? Taká břečka, že jsem před koncem radší rychle usnul.

Několik otázek o povaze vaší existence (2007)

Byl jsem na tomhle v kině a z anglických titulků jsem tu rychlost argumentů nestačil zaregistrovat a pochopit, takže zatím dávám tři hvězdy. Až si to pustím pomalu v klidu doma v gauči a analyzuji logičnost argumentů, poupravím :-)

Co z nás zbývá? (2004)

O Tibetu jsem toho moc nevěděl, ale tenhle snímek mi toho dost ukázal. Pokud Vás asijská kultura alespoň trošku zajímá a pokud Vám není úplně jedno co se tam děje, vřele doporučuji :-) Film je brán s rezervou, vyprávěním člověka, který sice pochází z Tibetu, ale zná západní kulturu a může objektivně říct názor na momentální situaci. Není to tedy žádná propaganda či vymývárna, ale ukázka fakt a toho, že celém světu to je dost lhostejné. Styďme se!

Superman (1993) (seriál)

Je mi jedno která verze filmů či seriálů zpracování Supermana je ta nejlepší, tahle běhala v televizi, když jsem na ní byl v dětství přilepený... tuhle prostě žeru :-)

Cizinec (2010)

Od spojení Johny Depp a Angelina Jolie jsem čekal nějakou totální pecku, ale tohle mě teda ze židle nezvedlo. Film byl neskutečně protahaný. Nemyslím tím, že by byl dlouhý, ale všechno se mi zdálo zpomalené, bez elánu, bez elegance. Až na pár humorných vtípků byl film prošpikován nelogičnostmi a pojmy akční/drama/thriller to vidělo jenom z dálky na plagátu jiného filmu. Bohužel jsem zklamán a dávám 45%.

Pravidla moštárny (1999)

Bylo to krásné a jednoduché. I člověk, který v podstatě nemá nic a nikdy mít nic nebude je šťastnější, než materialista válící se v hromadě peněz. Ať už si člověk vybere jakoukoliv cestu, všechny mohou být svým způsobem správné. A obsazení většiny herců do sebe velice dobře zapadalo...

Agora (2009)

Nejsem nějaký všeznal téhle části historie, což mi tedy ale vůbec nevadilo, protože film je z části o tom, jak se po třech stoletích po Kristu svět vyvíjel, ale zároveň o tom, co je v životě důležité a že pokud to člověk pořádně nehledá a nenajde, tak se i z toho největšího svatouška stane jednou fackou pořádná svině. Dost mi to připomělo nedávnou minulost a to, že Hitler držel celou svou říši pohromadě díky svojí prořízlé držce a to platilo vždycky v kterékoliv době a vždycky platit bude. Hlavy stínají posluchači, ale řečníci, ti (bohužel) tvoří největší flák historie. Vřele doporučuji lidem i nelidem :-)

Po přečtení spalte (2008)

Dobré, fakt dobré. Takovýchle filmů je pomálu. Reálný svět propojený s tím nereálným. Akční policejní amerika zobrazená s humorem a mozaikou životních příběhů lidí, kteří jsou všichni svým způosbem mišuge. Velice jsem se u toho nasmál, proto nemá cenu hledat nějaká negativa. Dávám 80%.

Californication (2007) (seriál)

Tak změna je život a já se rozhodl poprvé o snížení hvězdičkového hodnocení. Z 5 na 4 hvězdy proto, že třetí série je přežvýkávání toho samého tématu pořád dokola. Pořád se udržuje kvalita seriálu a gegy tady pořád jsou, ale Hank se chová pořád stejně a popravdě idealizovaný pohled na Kalifornii, že všichni jenom šu**jí mě začíná trošku štvát a kouzlo se vytvácí. Ale! Dávám pořád šanci dalším dílům... pokud to takhle půjde dál ani 4 hvězdy si u mě neudrži... doufám, že si tvůrci uvědomí, že v nejlepším je potřeba přestat, ale zisky asi pořád mají, tak rýžují a rýžují... Update: Tak po shlédnutí sedmé série koukám, že už jsem jednou hodnocení snížil. 4 hvězdy asi ponechám, ale to jen z důvodu, že první dvě série a mám pocit, že pátá, byly boží, ale jinak to mělo sestupnou tendenci a píchání na různé úhly a úchylky už prostě nezabírá. Je potřeba vypnout senzor reality, protože kdyby se z rozhovorů vystřihly diskuze o sexu, tak se jedná o němý seriál. Celkově si ale nenechte zkazit chuť, pořád se jedná o perlu mezi aktuální hollywoodskou tvorbou ;-)

Matrix (1999)

Vše už bylo řečeno. Je to báječné, geniální, dechberoucí, nadčasové, propracované, konzistentní, brilantní, transcendentální, heurestické.... no prostě je to 100% masakr!