Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Vynikající nápady s kvalitním zpracováním. Bohužel kvalita s rostoucí kvantitou dílů nenávratně klesá, ale i přes to vyčkám a uvidím jestli se dočkáme vytouženého cíle honby za matkou. Jestli hodlají udělat 10 sérií jako přátelé, tak poputují dle mého názoru na dno rybníka. Přátelé si krom jedné série udržely kvalitu až do holého konce, což není případ HIMYM. Ale ani tak se nevzdávám a nechávám jim krásných 90% s nadějí, že kvalitu zase nachytají v temném rybníku.

Futurama (1999) (seriál)

Pokud už Vás Simpsonovi tolik nelákají, ale máte rádi stejný kalibr humoru, vřele doporučuji Futuramu. Prostředí je odlišné a hláška, že v Simpsonech už bylo všechno, tady neplatí. Platí co nebylo v Simpsonech, bylo ve Futuramě. Odreagovačka za dobrých 90%.

Pelíšky (1999)

Snímek je tak prošpikovaný hláškami, že se směju a nikdo ani neví proč. 50% těchto hlášek se vmísilo do mého života a použil jsem je už v 27.493 situacích. Největší klasika české kinematografie, která si zaslouží více než 100%.

Mary a Max (2009)

Konečne animovaný film, který není o ublíženém kačátku či špinavé kočce, které zachrání vesmír. Chybělo mi něco s nádechem Fimfára s příběhovou notou. Snímek jsem sblajznul s úsměvem na tváři a slzami v koutcích. Nadupané a krásně udělané, nemám co dodat. Dávám 90%

Stáhni mě do pekla (2009)

Těšil jsem se, že po dlouhé době se konečně dočkám kvalitního horroru a ono se to "tak nějak" stalo.... ale.... přišlo mi, že moment leknutí byl způsoben pouze škrábajícími řvoucími zvuky. V konečném důsledku jsem se teda moc nebál a poslední část filmu mi přišla jako totální fraška a zničení celkového pohledu na film. Neříkám, že se jedná o špatný snímek, rozhodně to bylo napínavé a v konečném důsledku jsem byl i překvapen... ale.... prostě mi příjde, že na zařazení mezi kvalitní horrory to prostě nemá. Dávám 60%

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Trošku jsem se bál jak dopadne tahle britsko-americká komedie, ale zase tak zklamán jsem nebyl. Občas to bylo dost trapné a říkal jsem si co to je zase za koninu, ale některé momenty byly naopak velice humorné, takže na nedělní odpoledne ideální volba pro relax. Dávám 70%.

Ženy v pokušení (2010)

Zasmál jsem se více než třikrát, což se mi v poslední době v i když rozmanité škále komedií moc nestává. Česká oddechovka, u které jsem nevěděl, které ženské mám fandit, tak jsem fandil všem a moc se mi to líbilo. Dávám 80% :-)

Hačikó - příběh psa (2009)

Snažím se být mužem tvrdým a nikdy nebrečícím, ale samozřejmě u dobrého dojáku mi tečou slzy jako o závod. U Hachika se tomu zase tak nestalo, ale emoce na konci snímku by se daly mazat na chleba. Neměl jsem možnost shlédnout původní japonskou verzi, ale tahle, i když tam bylo pár slabších momentů mi bohatě stačila. Dávám 85%.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Tenhle seriál se mě chytnul jako klíště již od prvního dílu. Chybělo mi mezi seriály pořádné vidláctví z venkova a oddechovka s maximální bolestí břicha ze smíchu. Barevné charaktery, promíchanost jejich příběhů, řešení Earlových špatností je vyobrazeno s takovou brilantností, že Earlovi budete fandit všemi deseti a budete si přát aby jeho list zhovadilostí nikdy neskončil, protože Vám velice rychle přiroste k srdci. Tenhle seriál vřele doporučuji lidem, kteří by rádi napravili svoje životy, ale neví jak na to. A samozřejmě i všem ostatním :-) 100% Druhé shlédnutí první série po několika letech mě utvrzuje, že je to ten můj top ten seriál. Asi nemá takovou znovukoukatelnost jako Přátelé či Červený trpaslík, ale předává krásné poselství s napínavým dějem a vtipem. Poslední epizoda mě v tom utvrdila. Tenhle seriál si zaslouží nejvyšší hodnocení. Uvidíme, jak dobře si po letech povedou další série :-) Druhá série je ještě o fous lepší než jednička. Začínají tady hrátky typu Cops, některé díly se vracejí v čase, aby vysvětlily některé události (netrpělivě čekám na Darnellovu story), Earl dostane několikrát za uši i přes to, že dělá tak, jak karma káže. Konec byl překvapivý a změní prostředí, takže se těším na sérii třetí :-) Třetí série se v kopci hodně zadýchala. Vzala si na bedra příliš velké sousto v podobě velkých seriálových twistů. První půlka se odehrává ve vězení, kde je to vtipné a novátorské, ale po několika epizodách začne nudit. Naštěstí to v pravou chvíli pochopili i tvůrci a posunuli Earla zpátky mezi svobodné, kde se Earl rozhodne skončit s karmou a dopadne to...no ne moc dobře. Chybí mi tady trošku příběhová logika. Vždyť přece když šel Earl do basy, tak byl zamilován do hluchoněmé právničky. Najednou se objeví na scéně super tygřice, která mu učaruje a po hluchoněmé se slehla zem. Ok, beru, ale to, že nám nedají spokojeného Earla, ale zase ho rozvedou se mi moc nelíbilo. Navíc ideální svět během Earlova kómatu byl na přes držku. Nic trapnějšího jsem dlouho neviděl. Chápu tu ironii a parodii na staré klišé rodinné séroše typu Ženatý se závazky, ale občas byla ta stopáž až zbytečně dlouhá. Na druhou stranu si pořád uchovává hezké poselství, které i sama Earlova třetí žena na konci uzná a říká "Do good things." Je to na odřené čtyři hvězdy. Tak co ta poslední série? Ponechá mi Earla v top ten? A poslední čtvrtá série ponechává Earla v Top ten! Jak jsem se matně pamatoval, tak příběh Darnella je natolik zajímavý, že by možná stál o vlastní spin-off seriál. Dlouhá série s 27 díly je plná humoru, twistů, zajímavých postav a bohužel nedokončené myšlenky. Poslední díl končí s větou "To be continued", ale to pokračování už nám nikdo nikdy nedá. Četl jsem na wiki nějaké vyjádření režiséra s tvrzením, že myšlenka ukončení seriálu měla být ve stylu řetězové reakce - od Earla někdo odkouká jeho seznam a začne to dělat taky a další a další až se z toho stává něco ve stylu filmu "Pošli to dál". Tohle zakončení bych rád viděl, kdy se Earlovi naplní pozitivní karma a seriál je ukončen se zapadajícím sluncem. Nu což, filmový průmysl je krutý a tak si to musíme domyslet. Každopádně seriál ponechávám v top ten, protože ta myšlenka a celkové zpracování je prostě boží.

Solomon Kane (2009)

U některých momentů mi tuhla krev v žilách. U jiných mi zase hrála v hlavě opice na píšťalu, protože jsem se neskutečně nudil a brečel nad nelogičností (vlajka Anglie v roce 1600 vypadala úplně jinak - hned 1.scéna filmu ; potká rodinku ve vozu, řekne jim, že s nimi nepojede, oni jedou dál, ale potom ho zachrání v lese... to jeli pozpátku?). Bojové scény a některé hlášky jsou tak trapně udělané, že jsem si u toho stihnul ostříhat nehty a uvařit kafe. Na druhou stranu některé momenty mi otevřely pusu dokořán, protože jsem takovou scénku opravdu nečekal (žádná pohádka, ale realita 17. století - tedy fantastická realita :-). Film byl pro mě vyloženě oddechovka, u kterého jsem si odpočinul po dlouhém nudném pracovním dni, ale myslím si, že nápady se daly více rozvést a stačilo málo a měli by jsme tady dokonalou akční řežbu. Škoda, ale i tak si 66% zaslouží. Po druhém shlédnutí snižuji na dvě hvězdy. Ztotožňuji se s prvním komentářem a přidávám více nudy. Prvních 5 minut je Solomon strašně zlej, aby po zbytek filmu vypadnul z oka Ježíšovi co se sekání latiny týká. Stylizace do dlouhého kabátu a klobouku mi připadala strašně out ( a to má film jen deset let), ale to zřejmě vychází z předlohy. O chlup víc mě iritovala celá mormonská rodinka... no prostě není to lepší než posledně,ale na relax u telky to stačí.