Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Dokumentární
  • Krimi

plakát

Fakjů pane učiteli (2013)

Mínusy: Od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Pro mě nepřijatelná berlička - předpoklad, že ani jedno z problémových dětí nepocházelo z poměrů, které jim jako odstrašující příklady ukazoval "kriminálník s dobrým srdcem" [ex post: tuhle uloženou poznámku úplně nechápu, musím se na to někdy podívat znovu :D]. K tomu ještě se svou prací očividně spokojená kurva. Plusy: Návodná komedie nebyla trapná ani v momentě, kdy si kriminálníci současní i budoucí uvědomili, že můžou dělat něco užitečnějšího. Pobavila modernizace pro dnešní mládež neskousnutelné klasiky Romea a Julie. Boj proti systému (škole) chápu, jakož i to, že není třeba každý vzdor hrotit – stačí vzít paintballku místo mašinkvéru. Hodnocení: 63%.

plakát

The Line of Beauty (2006) (TV seriál)

Plusy: Román se někde uprostřed nudně táhnul, i 3dílná minisérie odsypávala svižněji. Postava Nicka Guesta (výborný Stevens) jako příklad člověka, který se sice nechal strhnout davem, ale neztratil smysl pro to, co je správné. Zvláště když (ale i pod vlivem prvního milostného vzplanutí) projevil mnohem méně předsudků než černoch z dělnického prostředí. Taneček gaye s modlou všech konzervativců Thatcherovou mohl být těžko rozvernější a jízlivější zároveň Mínusy: Vykreslení homosexuálů z vyšších vrstev (britské společnosti 80. let min. stol.) jako snobů, kteří se tajně oddávali drogám a nevázanému sexu. Co si pamatuju, v knize (četl jsem dávno) byl smutek z promarněné šance na vztah citelnější a rozuzlení silnější (možná proto, že jsem to nečekal, zatímco u TV zpracování jsem věděl, co se stane). Hodnocení: 75%.

plakát

Masterchef (2010) (TV pořad)

Plusy: Nad soutěžními pokrmy se mi sbíhaly sliny ("Neuvěřitelné. Udělala luxusní předkrm z něčeho, co se dává žrát psům."). Napínavost soutěže a zajímaví soutěžící. Někde mezi: Ramsayova neblaze proslulá hrubost - není to kultivovaný projev, ale často je vtipnej ("Podívej, jak z toho salátu kape. Jako pochcaná tráva. *okoštuje* A chutná to taky tak."). Mínusy: Až třetina soutěžících vyloženě nesympatická. Vztahy mezi nima se i poměrně rychle hrotily (pikantní srovnání s méně agresivníma juniorama : "'Nazvala jsem to Procházka lesem.‘, ale prosím vás! Nesnáším ji. Ve škole jsem takový holky mlátila."). Plýtvání jídlem - každej z porotců si zobne a zbytek letí do koše. Hodnocení (po 4. a 5. sérii): 74%.

plakát

Holky z červeného gauče - Lišky a zajíci (2021) (epizoda)

Poznámky: Od střetu vytřeštěných zraků to nabralo grády. Ale doufal jsem ve lvice. Sentimentalita mi neseděla ani na jedno (seriálové) pohlaví.

Enzai (2004) (TV seriál)

Plusy: Na jaoi poměrně zdařilá dějová výplň, očividně inspirovaná dickensovskými klasikami. Vzhledem k tomu tvůrci celkem šikovně skryli, že se jedná o šotakon... Mínusy: ...ale toho zneužívání a znásilňování tam bylo tolik, že to i tak působilo exploatačně. Sadomasochistické motivy nejsou v jaoi nic neobvyklého, ale v tomto příběhu to nesedělo. Ba hůř - působilo to jako extrémní verze stereotypu "gay zneužití/znásilnění z vás (u)dělá gaye". Tedy to celé nešlo vnímat ani jako baladu o nepošpinitelné a nezlomitelné nevinnosti. Hodnocení: 28% (zvýšeno pod dojmem uložených spoilerů, ale je možné že ho po opětovném zhlédnutí snížím).

plakát

Q: V oku bouře - Do You Believe In Coincidences? (2021) (epizoda)

Poznámky: Sympatický Brennan, nesympatický Jim Watkins a jeho syn, vytikaný Ron (možná Asperger, možná Incel). 4chan (a potažmo 8chan) coby myšlenková i tematická žumpa (bonbónek pro homofoby - skin & scat). Přesto nebo proto: "Měl jsem pocit, že konečně vím, co si lidi opravdu myslí." Ale pokud tam někdo dělá správce, tak to nebude úplně neomezená svoboda. Navíc nelegální obsah (jako dětské porno) stejně stahovat musí. Všechno bio a všechno v plastu - kde jinde než v Asii. Smoothie z kapusty a smetany? Šaratica hadr. Farma vypadala hezky a celkem prasácky přívětivě. Historie imageboardů a hacktivismu, u toho zvláště linie zleva doprava. Od sexistických her k nové pravici. "Proč je prostě nezabijeme?" a další omezení: "Názor ano, akce ne." Těžko brát QTubery vážně, když jeden vypadal jako seladon, druhá jako pornohvězda a třetí zapomněl, že obžerství je smrtelný hřích. Ekofarma, bio a jóga, to nezní moc vpravo. Ale tě pic - péro!

plakát

Ôran kôkô hosutobu (2011) (TV seriál)

Plusy i mínusy podobné jako anime verze. Mínus navíc: Japonský styl humoru byl v kreslené podobě nejen skousnutelnější, ale i vtipnější. Hodnocení: 64%.

Boku no Pico (2006)

Plusy: Pro hentai typické až groteskně nereálné zpracování umožňuje se nad zjevně pedofilní téma povznést, byť určitě ne každému, ba ani většině ne. Nicméně, výbavu měl Piko už jako dospělý a výkonnost jako špičkový pornoherec. Vlastně ani ten by nedokázal, aby se jeho... ehm... dírka chvěla slastným očekáváním. Víc mě kupodivu zaujalo, že mladičký Piko se ke vztahu postavil dospěleji a odmítl, že by měl jen fyzickou rovinu i předstírat jiné pohlaví. Mínusy: Bohužel další dva díly Pikovu předčasnou dospělost popřely a byly vlastně jen o tom, jak se zkazil. Nepomohl ani pikantní fakt, že ještě mladší Čiko byl vlastně seme. Postava CoCo by se hodila do dnešní doby, ale v OVĚ vypadala jen jako další exces. Scéna dospělé sestry, která se z dovádění chlapců málem utopila ve vlastních šťávách, působila zase spíš jako návod, jak by měli diváci tento šotakon brát. Orgasmická hyperbola na závěr celé série už nebyla ani usměvná. Hodnocení: 38% (jen díky 1. dílu).

plakát

Holky z červeného gauče - Únik (2021) (epizoda)

Poznámky: Pár zajímavých informací, ale spíš se jen opakovali. Naturalistické násilí tentokrát mezi holkama, ale ne dost. Vlastně se neposunuli ani o píď. Zatím nejslabší epizoda.

plakát

Alex and the Handyman (2016)

Plusy: Úžasný dětský herec. Bravurně vyplavali z nebezpečných vod. Černá komedie. Mínusy: Ostatní herci nic moc. Okolí podle mě zas tak neovlivňuje, ale v tomto případě se výsledku nedivím. Celkový dojem jen zlomyslné pitominky. Hodnocení: 48%.