• Pohádka

Malá Miss Sunshine (2006)

můžete jít. pod podmínkou, že se vaše dcera už nikdy nezúčastní soutěže krásy v kalifornii. nikdy. - myslím, že s tím můžeme žít. :D supr finále (na ten song se prostě skvěle trsá!) fraškoidních performancí typu miss. kdyby to tak chodilo normálně, tak se na takové věci možná začnu i dívat.

Amarcord (1973)

Dala jsem na dávné doporučení a jsem ráda. Knížka (kterou jsem kdysi z neznámých důvodů vyštrachala z knihovny a přečetla) mě nijak extra nezaujala, ale ten film je skvělý!...Učitelský sbor a scény ze školy jsou úplně geniální (-: ... Jenom mě mrzí, že se nemůžu jet podívat na loď z Amériky.

Tanec v temnotách (2000)

Co?! ... Odkdy je Oldriš Nouvy, kvalda, Selma Džezkova a kdovícovšechno čeština? Prostředí jak z nějakého švédského venkova Amerika?(jó vlastně ona tam kdesi visela vlajka)...Nevím, proč jsem celou dobu měla dojem, že to natočil někdo jentak ze srandy a místy mi to přišlo spíš jako špatná parodie než "drama"...Jedna hvězda za Bjork, teda za její zpěv, protože ona sama mě od začátku dosti iritovala.

Avatar (2009)

Docela dlouho jsem čekala, než jsem se dostala do kina na tenhle film. Od jeho půlky jsem čekala, kdy budu moct domů a dát si večeři. Děj mi přišel hodně natahovaný, klišoidnost smrdí za každou minutou. Něco málo efektů, které mě dostaly a fauna a flóra na Pandoře je pořád málo na to, abych tenhle film hodnotila 5 hvězdičkama, natož filmem, který pár let nic nepředčí.

Proces (1993)

Přesně takhle vnímám atmosféru jeho knížek. To nic nemění na tom, že Kafka mě až tak nebere...

Jméno růže (1986)

Docela dobře a zábavně (dá se na to dívat bez pocitu otlačeného zadku) zpracovaná asi pětina knížky. Možná míň. Bohužel to, co na té knížce miluju, tady postrádám. Trocha zaujatosti pak, žeano...asi tak, jak to píše Douglas, když se teď dívám na komentáře :D