• Thriller

Pan profesor - Anorexie (2021) (epizoda) odpad!

Viděl snad někdy někdo něco ještě více tak slaďoučce trapného než tohle? Vypadá to, že Dyk s Kaňokovou si budou vykat i při kopulování. Jestliže se jejich vztah dostal až tam, kde nyní je, tedy pokouší se společně o „sex“, přijde opravdu aspoň jednomu uživateli CSFD jako normalita, že si stále vykají???

Pan profesor - Brácha (2021) (epizoda) odpad!

Učitel střední školy vezme svoji třídu na exkurzi do vězení. Studenti odevzdají osobní věci, vyfasují vězeňské hadry a jsou zavřeni na celu k odsouzeným kriminálníkům, včetně asi tří dívek. Nikdo se nad tím v seriálu nepohoršuje, určitě to nevadí ani řediteli školy, ani rodičům těch dětí, ani samotným studentům, ani nikomu z vězeňské služby to nevadí. Vždyť přece je úplně normální dělat ve vězení den otevřených dveří pro střední školy. Má cenu k tomu něco dalšího dodávat??? A propos, Vlček nám povídá něco o tom, jak po 3 dnech v Bostonu bez peněz zjistil, že se dá 3 dny žít jen na gumových medvídcích, ale před odletem měl na kartě dost peněz na zakoupení letenky do USA a z Bostonu si pak dokonce přivezl hrneček a tričko? Toto odpovídá inteligenci toho seriálu… Ve škole si zásilku nových tabletů uskladní v místnosti kam každý, včetně všech studentů, leze jak se mu zachce, která se nikdy nezamyká a pak se podivují, že tablety někdo ukradl...

Pan profesor - Útěk (2021) (epizoda) odpad!

Jeden ze studentů se schovává před policií z důvodu, že má být podle pravomocného rozsudku soudu i se svým mladším bráškou předán na 10 měsíců otci do Indie, jemuž byl svěřen do výchovy. Policie pátrá, ale nemůže ho najít (asi by stačilo lokalizovat mobilní telefon, který má ten hňup neustále zapnutý, dokonce si ani nevypne zvonění, ale to nikoho jaksi nenapadne). Pak se do všeho vloží Vlček s Beránkovou, zajdou na odbor sociální péče, kde promluví do duše jednomu úředníkovi, poté udělají scénu na tiskové konferenci řediteli tohoto odboru, kdy na tiskovou konferenci se dostanou v převlečení agentů (stačí přece jen nasadit sluneční brýle, ukázat legitku z knihovny a hned je ze mě agent), kdy tento ředitel pod pohrůžkou vyhubování dvou jakýchsi učitelů ze střední školy sám otevře pravomocně rozsouzený případ, asi ze své pozice zruší rozhodnutí soudu, začne úkolovat policisty, na které do telefonu řve, jakoby byl jejich nadřízený a během 30 minut se vše zvrátí a kluci do Indie letět nemusí, neboť se na letišti objeví Vlček s jakýmsi dokumentem, který asi ten člověk ze sociální péče stihl vytisknout na té tiskovce a Vlčkovi předat a všichni se tímto dokumentem hned řídí. Vždyť co je pravomocný rozsudek soudu oproti takovémuto papíru od ředitele sociálního odboru. Vrcholem všeho, to už jsem šel opravdu do kolen, je Vlček, který si na poslední chvíli zakoupí letenku do Bostonu, neboť by rád přemluvil Beránkovou k výstupu z letadla, kdy k mému údivu je do letadla opravdu vpuštěn, protože on u sebe přece celý svůj život nosí pas a zrovna si vyřídil před pár týdny i ESTU ke vstupu do USA. Ono je v tomto prosťoučkém seriálu všechno tak jednouchoučké a prosťoučké že je to k u zoufání… Opomíjím to, že v té škole se dělá vše, jen se tam neučí…

Specialisté - Most (2021) (epizoda)

Mě tohle fakt nepřestane bavit. Psal jsem to u předposlední epizody a je to tu zase. Opět jeden ze specialistů je přítomen u vraždy / zabití. Ty nemusí nikdo k případům volat, oni si je najdou sami… Ten scénář je stále stejná katastrofa, chování postav (kamarádka co nejprve vše sama od sebe policistům vyklopí a druhý den dělá hysterické scény, hází na policisty lahev a nadává jim, dále vrah, který tohle provede, proč to vlastně provedl?). A vyšetřování, zase se jedou po pár dnech podívat po okolí místa činu, v trávě najdou kus sklíčka a hned je jasné, že to musí být sklíčko z kola toho kluka, pak najdou i jeho kačenu, kterou si opilý mladík před pár dny odložil, a to zrovna vedle auta, které tam jako náhodou stále stojí na stejném místě a jako náhodou má v sobě zabudovaný alarm, ze kterého lze zjistit přesný čas jeho spuštění a nakonec ještě věnec od anonyma, který Kováře ihned zaujme, kdy se během jednoho dne podaří dohledat jeho kupce, tedy vraha. A celé vyšetřování úplně zbytečné, protože vrah se přijde udat sám.

Specialisté - Genetický limit (2021) (epizoda) odpad!

Taková specialistická klasika, kdy tento seriál už začíná vykazovat stále se opakující jevy: 1/ opět jeden ze specialistů se jakoby náhodně přimontuje k vraždě (tentokrát Šafářová), kolikrát už to tady bylo…? Největším ohrožením pro společnost jsou sami tito specialisté, 2/ vrah má opět pistoli, asi na černo drženou, protože balistici nic nezjistili, pokud vůbec něco zjišťovali, kolikrát tady už toto bylo, ty pistole se u nás prodávají v potravinách nebo co…, 3/ opět se specialisté nechají trapně zpacifikovat, kdy nejprve Kováře překvapí paní na rodičáku s hrstí soli a Šafářovou pak pán s nožem, jako oni se nedokáží ubránit sami a mají bránit ostatní občany, 4/ opět tristní vyšetřování – zkoumal někdo to kradené auto, našli tam nějaké stopy, porovnali stopy s podezřelými? Asi ne. Nakonec nám tady zbyl vlastně jeden adept na vraha, když nepočítám toho hysterického otce předávkovaného kluka, který nás měl asi zmást. K tomu ještě úsměvná vložka policistů z různých oddělení, kteří si lezou do zelí a sami na sebe líčí léčky. Jako krimi fakt nic moc, ale jako komedie pro zasmání celkem fajn.

Specialisté - Jediný svědek (2021) (epizoda) odpad!

Major Strouhal vede profesionálně pražský elitní vyšetřovací tým, přijede na místo činu k ohledání mrtvoly, na místě leží zastřelený muž, který byl střelen do srdce, nikde v blízkosti se nenachází ani vražedná zbraň, ani nábojnice a major Strouhal pokládá patoložce Malině otázku: „Mohla to být sebevražda?“. Ne Martine, nemohla to být sebevražda, jedině, že by se Pluto zastřelil, pak někam odnesl revolver schovat a pak se vrátil a zase si lehl na místo, kde byl zastřelen. Téhle tuposti postav fakt ani nejde věřit… Podobně hloupě se Špecialisté ptají toho táty, proč jeho kluk nebyl ve škole a on jim odpoví, protože jsou prázdniny. Ty výslechy, to je úplné kriminalistické porno, kdy zcela nepochopitelně vyslýchanému vždy všechno o případu vyžvaní, kdy přesně toto by dělat neměli (např. jakou zbraní byl Pluto zastřelen apod.). Nechci prozrazovat vraha, ale bál jsem se, že to byl právě on a tím byla zase celá epizoda totálně pohřbena. Jaký by byl motiv té vraždy? Asi žádný. Ti scénáristé Valéria Schulczová, Ulf Tschauder v čele s režisérem Róbertem Švedou mají opravdu fantazii… Aktuálních 18 % asi této "kvalitě" odpovídá.

Očista (2013)

Jako oddychová záležitost, u které člověk nebude přemýšlet asi dobré, nicméně už ten smysl očisty je naprosto stupidní, jakože na dvanáct hodin v roce povolíme beztrestné vraždění a tím vymýtíme kriminalitu, snížíme nezaměstnanost na 1 % a bude ráj na zemi? Pěkná hloupost… A k samotnému nelogickému ději: 1/ hlavní hrdina svůj dům proměnil v nedobytnou pevnost, ale pak stačí jedno auto a dva řetězy a pevnost je dobyta, 2/ určitě bych řekl kód k bezpečnostnímu systému dítěti, aby ho mohl kdokoli deaktivovat, 3/ když už jsem se rozhodl toho černocha nevydat na porážku, určitě ho nechám přivázaného k židli, namísto toho, abych mu dal do ruky pistoli a bylo nás na obranu domu více, 4/ banda vrahounů za celý film na toho černocha v domě nenarazí, přitom právě on byl pro ně priorita číslo jedna. A takto by se dalo pokračovat do nekonečna… A výběr herců? Ten kluk co brousil tu mladou a chtěl zabít jejího otce říkal, že tátovi vadí z důvodu, že je o mnoho let starší než jeho dcera, přitom ten herec je skoro o rok mladší, to někdo na castingu zachrápal???

Specialisté - Dům vzpomínek (2021) (epizoda) odpad!

V tomto dílu jsme se dozvěděli pouze to, že Šafářová nemá žádnou fyzičku, a ještě si nechá dát na statku po čumáku od důchodkyně se synátorem. Vždy mě v tomto seriálu dostane, že Špecialisté v kanceláři mudrují, pak z nich vypadne, že na místě činu museli něco přehlédnout, a tak se tam vydají uprostřed noci, šmejdí po domě s baterkami (třeba by je mohlo napadnout si rozsvítit), ale vždy, i v té tmě, najdou zrovna to co potřebují, jednoduše stačí se podívat za dva obrázky a bingo. Ta milostná aférka mezi Šafářovou a Beranem, zejména to Beranovo škemrání o další rande, už je opravdu šílené, snad se už blížíme k nějaké obměně a aspoň jednoho z nich vyrazí.

Specialisté - Jednou za život (2021) (epizoda) odpad!

Spoiler. Když jsem ještě před uvedením viděl obsazení této epizody, říkal jsem si, snad nebude vrahem zase ten Kaňkovský. Ano, on má jednoduše takový obličej, že je na toho vraha jako dělaný, no ale pak nedá moc práce vraha odhalit, zejména, když se uprostřed epizody jen tak náhodou jakoby mihne. To už máme Hlavu medúzy, Policii Modravu, Případy 1. oddělení, Příběh kmotra atd. Nevím, jak by takový bordel mohl prosperovat, šéf takový lidumil, k tomu jeden vyhazovač a jeden barman, a to je vše, jednoduše v práci každý den. Když je vyhazovač zabit, na jeho místo je povýšen barman, který by však se svojí postavou neubránil ani sám sebe, natož celý podnik. Způsob vyšetřování opět velice záhadný, zejména počínání kolegyně z mravnostního… A největší vtip nalezení těch peněz, kdy je Nesvačilová tahá všude sebou a policisté se hned dovtípí, že v té tašce musí být právě ty peníze.

Specialisté - Poslední recenze (2021) (epizoda) odpad!

Opět příběh spojený přímo se Specialisty, kdy tentokrát byla použita sestra Berana, která přijede do Prahy za bráchou, na stole vidí seznam několika penziónů a zrovna se nechá zaměstnat v tom, kde se stala vražda, to je ale zase panečku náhodička… Napomůže k vyřešení případu, sama se celkem třikrát dostane do ohrožení života. Je to stále dokola, už je to opravdu vyčerpané a natáčení dalších dílů, navíc stále s horšími herci, už lepší určitě nebude. Spoiler: Rád bych se scénáristy, který musí být moc inteligentní člověk, zeptal, jak se jako ten přítel zavražděné dostal do pokoje a sprchy??? Nebo ono je běžné, že se jde host (zejména mladá žena) v penziónu sprchovat a nezamkne si pokoj??? V drtivé většině epizod vraha uhodnu, ale zde se mně to nepovedlo, kdy muselo být jasné, že musel vraždit někdo z hotelu (majitelé nebo kuchař), protože nikdo jiný by se na pokoj nemohl dostat, ledaže by mu oběť sama otevřela, což nebyl tento případ. Navíc to chování vraha, kdy sám dělá vše proto, aby byl kriminalistům co nejvíce na očích, pak se ještě snaží zabít sestru Berana, k čemuž nemá žádný důvod, to je nesmysl za nesmyslem… Vrahem pak může být vlastně kdokoli, podle toho jak se pan scénárista zrovna vyspí.